VS "nog niet klaar" voor WK voetbal en Olympische Spelen

Het Amerikaanse luchtvaartsysteem is kennelijk niet voldoende voorbereid op de komende grote sportevenementen. Dit blijkt uit een rapport van de US Travel Association. In 2026 wordt het WK voetbal gehouden in Canada, Mexico en de Verenigde Staten, en in 2028 worden de Olympische Zomerspelen gehouden in Los Angeles.

Volgens het rapport zijn de infrastructuur en de beveiligingstechnologieën verouderd en zijn er trage verwerkingstijden voor visa geconstateerd. Ze zijn niet klaar om het komende ‘mega-decennium’ te organiseren, met evenementen die miljoenen binnenlandse en buitenlandse reizigers zullen gaan trekken. Dit brengt risico's voor de nationale veiligheid met zich mee en belemmert de economische groei.

US Travel verwacht 40 miljoen bezoekers voor het WK voetbal, de Olympische en Paralympische Spelen in Los Angeles, de Ryder Cup in 2025 en het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten. De Amerikaanse overheid kreeg het advies om een taskforce op te richten, een versnelde visumprocedure voor bezoekers in te voeren en de beveiliging op luchthavens te moderniseren.