Britse zangeres Marianne Faithfull (78) overleden
De Britse zangeres en actrice Marianne Faithfull is op 78-jarige leeftijd overleden. Dit maakte haar muziekpromotiebedrijf bekend. "Ze is vandaag vredig overleden, omringd door haar familie in Londen," aldus een woordvoerder van de BBC. Faithfull was het meest bekend van het nummer 'As Tears Go By'.
Ze was een van de beroemdste zangeressen van de jaren 1960 - niet in de laatste plaats vanwege haar relatie met Mick Jagger van de Rolling Stones, die de eerste hit voor de toen 17-jarige schreef samen met zijn gitarist Keith Richards. Maar Faithfull had ook later succes, onder andere in 1979 met het album 'Broken English'.
Faithfull werd op 29 december 1946 in Londen geboren. Zij en Jagger werden later het droomkoppel van de swinging sixties. Mick Jagger heeft nu een eerbetoon gebracht aan zijn voormalige partner: hij was erg verdrietig toen hij hoorde van haar dood, postte hij op sociale media. "Ze maakte zo lang deel uit van mijn leven. Ze was een geweldige vriendin, een prachtige zangeres en een geweldige actrice." Ze zal altijd herinnerd worden, zei Jagger in zijn bericht.
Jaggers bandleden herdachten Faithfull ook. "Ik ben zo verdrietig en zal haar missen," schreef Keith Richards op zijn Instagram-profiel. De Rolling Stones publiceerden ook een oude video op sociale media waarin Jagger 'As Tears Go By' zong. Bandgenoot Ronnie Wood postte op zijn Instagram profiel: "Marianne zal zeer gemist worden."
Faithfull's rock 'n' roll levensstijl eiste echter zijn tol: ze werd een junkie, bracht tijd door in de gevangenis en leefde twee jaar op straat. Het Stones-nummer 'Sister Morphine', dat ze samen met Jagger en Richards schreef, weerspiegelde deze tijd. Toen ze haar comebackalbum 'Broken English' (1979) opnam, was ze nog steeds verslaafd. Pas toen ze bijna 40 was, slaagde ze erin om af te kicken en zich verder te ontwikkelen als artiest.
Faithfull trad ook op het podium op. Muzikanten als Billy Corgan en PJ Harvey werkten met haar samen. Ze speelde ook in verschillende films, waaronder de tragikomedie 'Irina Palm', en heeft in haar leven veel gezondheidsproblemen overwonnen. In april 2021 moest Faithfull drie weken in het ziekenhuis worden opgenomen vanwege een infectie met het coronavirus. Later sprak ze in het openbaar over haar gezondheidstoestand en legde ze uit dat ze worstelde met Long-Covid.
I am so saddened to hear of the death of Marianne Faithfull. She was so much part of my life for so long. She was a wonderful friend, a beautiful singer and a great actress. She will always be remembered. pic.twitter.com/aFAu1TwNTO
— Mick Jagger (@MickJagger) January 30, 2025
Marianne Faithfull (@ LilLinks on YouTube 290821)

