Wetsvoorstel Mississippi: 1.000 dollar voor melden van illegale migranten
Afgelopen woensdag is er in het Huis van Afgevaardigden van Mississippi een wetsvoorstel gepresenteerd dat premiejagers de mogelijkheid biedt om illegale immigranten te melden voor $1000,--. Het document, dat House Bill 1484 wordt genoemd en is opgesteld door staatsvertegenwoordiger Justin Keen, is bedoeld om bij te dragen aan de oprichting van het Mississippi Illegal Alien Certified Bounty Hunter Program.
Dit programma zou geregistreerde premiejagers een beloning van 1.000 dollar bieden voor elke succesvolle deportatie die zij helpen realiseren. Wetgevers in Mississippi zouden een prijs kunnen zetten op de hoofden van ongedocumenteerde migranten, waarna gecertificeerde premiejagers hen tegen beloning kunnen opsporen en aanhouden.
Volgens immigratieadvocaten, belangenbehartigingsgroepen en gemeenschapsleiders zal de maatregel waarschijnlijk niet succesvol zijn en moeten worden gezien als een politieke stunt om de boel op te jutten. Mississippi House Bill 1484 heeft sinds de indiening op 22 januari lokale en nationale krantenkoppen gehaald.
A Mississippi state representative introduced legislation that would pay bounty hunters to help the state find and deport people who have entered the U.S. illegally. https://t.co/iZ7v1j70UO
📸 AP pic.twitter.com/38VyfHGq8x
— FoxNashville (@FOXNashville) January 25, 2025
Mississippi bill would pay bounty hunters a reward to help facilitate deportation of illegal immigrants https://t.co/fCGpppLZ6H
— Fox News (@FoxNews) January 24, 2025
