Dubbelfinales Australian Open leveren spannende strijd om titels op

In Melbourne zijn op de Australian Open de titels vergeven in het dubbelspel. De drie finales waren allemaal spannend en vermakelijk, waarbij ze allemaal pas in de laatste set - of de supertiebreak - beslist werden.

Mannendubbel
Sem Verbeek had het met zijn Zweedse kompaan André Göransson geschopt tot de halve finales, maar daarin eindigde hun droomtoernooi: de Italianen Simone Bolelli en Andrea Vavassori waren ondanks een sterk begin een maatje te groot en wonnen met 6-2, 3-6, 4-6. In de eindstrijd namen de als derde geplaatste Italianen het op tegen de nummers zes van de plaatsingslijst, Harri Heliövaara uit Finland en de Brit Henry Patten. Dat begon met een set die uitliep op een werkelijk zinderende tiebreak, waarna ook set twee in een tiebreak beslist werd. De Italianen waren stukgespeeld en in de laatste set pakten Heliövaara en Patten de titel: 6-7 (16), 7-6 (5), 6-3.

Vrouwendubbel
Hsieh Su-wei won vorig jaar de titel met Elise Mertens, maar de Taiwanese speelde nu samen met Jelena Ostapenko uit Letland en haalde opnieuw de finale. Daarin troffen ze het als eerste geplaatste duo Katerina Siniakova/Taylor Townsend, die hun tweede Grand Slam-titel als duo wilden pakken. Ook daar was een beslissende derde set nodig, net zoals beide teams in de halve finales al hadden gespeeld, en daarin was het Tsjechisch-Amerikaanse team het sterkst: 6-2, 6-7 (4), 6-3.

Gemengd dubbel
Maar liefst drie Australische duo's stonden in de halve finales en de twee wildcardteams daarvan wisten het tot de finale te schoppen - de eerste keer sinds 1967 dat het toernooi een geheel Australische finale kreeg. Kimberley Birrell en John-Patrick Smith verdeelden de eerste twee sets met Olivia Gadecki en John Peers, maar in de beslissende supertiebreak waren het Gadecki en Peers die de titel naar zich toe trokken: 3-6, 6-4 [10-6].

Junioren
De talenten kwamen uiteraard ook in actie en in het jongensenkelspel was het Henry Bernet die de titel pakte. De Zwitser won in de finale met 6-3, 6-4 van de Amerikaan Benjamin Willwerth. Bij de meiden ging de titel naar Wakana Sonobe uit Japan, die de finale domineerde tegen de pas 15-jarige Amerikaanse Kristina Penickova: 6-0, 6-1. Met tweelingzus Annika won Penickova overigens wel het dubbelspeltoernooi.