Ajax blameert zich tegen RFS in Europa League
Ajax heeft in de Europa League een pijnlijke nederlaag geleden tegen RFS. Adam Markhiev maakte in de 78e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
In de eerste helft slaagde Ajax er nauwelijks in om kansen te creëren tegen de Letse kampioen. Pas na ruim een half uur werd de ploeg voor het eerst enigszins gevaarlijk, maar een schot van Bertrand Traoré werd met een theatrale duik gepareerd door de doelman van RFS. Kort voor rust kreeg Kian Fitz-Jim de grootste kans van de eerste helft, maar de kleine middenvelder schoot naast.
In de tweede helft leek Fitz-Jim alsnog te scoren, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel van Mika Godts. Even later was Ajax via Josip Šutalo dicht bij de openingstreffer, maar de kopbal van de Kroaat werd van de lijn gehaald. Ajax bleef moeizaam voetballen en na een slordige pass van Fitz-Jim wist Adam Markhiev te profiteren. Hij schoot de bal overtuigend binnen en bezorgde RFS daarmee de eerste Europese overwinning