Wattimena naar derde ronde op WK darts, Plaisier ook door; Zonneveld onderuit
In het Londense Alexandra Palace is maandag de tweede dag van het wereldkampioenschap darts afgewerkt. Er stonden acht wedstrijden op het programma, met in beide sessies telkens eerst drie eersterondepartijen en daarna één tweederondewedstrijd.
Middag
Wesley Plaisier had het bijzonder zwaar tegen de Japanner Ryusei Azemoto, die hem stevig partij bood. Met de nodige moeite - en wat geluk - trok Plaisier er een beslissende vijfde set uit, waarin hij opende met een 98-finish. Hij maakte het daarna netjes af en klopte de Japanner met 3-2.
Luke Woodhouse trad aan tegen de Filipijn Lourence Ilagan en dat was een ander verhaal: Ilagan had hier en daar wel wat goede momenten, maar Woodhouse was simpelweg een flink niveau beter en won met 3-0.
De Schotse brandweerman Alan Soutar kreeg vervolgens Kai Gotthardt uit Duitsland met zich het podium op, en dat leverde na drie legs een forse vertraging op: één van Gotthardt's darts was doormidden gebroken en de Duitser moest achter de schermen een nieuwe pijl regelen, terwijl Soutar zich op het podium vermaakte met het publiek. Het deerde zijn spel niet, de eerste twee sets werden netjes verdeeld en daarna leek Gotthardt weg te lopen. Een 111-finish van Soutar hield hem in het spel, maar met een opmerkelijke 11-finish maakte Gotthardt het met 3-1 af.
De middag werd afgesloten door Jermaine Wattimena en James Wade en het was de Nederlander die uit de startblokken schoot: in no-time had hij de eerste twee sets naar zich toe getrokken. Met een gemiddelde van dik 99 punten per beurt en een finishpercentage van 50 procent maakte Wattimena het vervolgens op indrukwekkende wijze af met een 3-0 overwinning.
Avond
Niels Zonneveld opende zijn WK tegen de Welshman Robert Owen en won de eerste set soepel, maar leverde set twee in en verloor ook de derde set. Zonneveld trok er in set vier een beslissende leg uit, maar daarin maakte Owen het met een 121-finish af voor een 3-1 zege.
Connor Scutt en Ben Robb waren aan de beurt, een wedstrijd die nooit echt spannend werd: Scutt gooide gemiddeld 101 punten per beurt, trof ruim 56 procent van zijn dubbels en stond welgeteld één leg af tegen de Nieuw-Zeelander.
Cameron Menzies kreeg de Amerikaan Leonard Gates tegenover zich, waarbij Gates de wedstrijd opende met drie heerlijke finishes op rij: 138, 120 en 85 voor de set. Menzies sloeg terug in set twee, maar Gates domineerde set drie. De Schot hield zichzelf in set vier in leven, maar met een 122-finish maakte Gates het alsnog met 3-1 af.
Gerwyn Price sloot de avond af tegen Keane Barry en pakte set één met een 112-finish. De Welshman won ook set twee met onder meer een 106-finish en héél veel gemiste kansen van zijn opponent, die wel 144 uitgooide in set drie. Dat mocht niet baten en in set drie maakte Price het keurig af: 3-0.