Amerikaanse gevechtsvliegtuigen bombarderen IS-doelen in Syrië
Amerikaanse troepen hebben tientallen aanvallen uitgevoerd op posities van jihadistische milities van Islamitische Staat (IS) in Syrië. Gevechtsvliegtuigen hebben zondag meer dan 75 IS-doelen in centraal Syrië aangevallen, zo maakte het US Central Command (Centcom) bekend op de online dienst X.
Het doel van de aanslagen was om te voorkomen dat IS zou profiteren van de huidige onrust in Syrië.
De Amerikaanse president Joe Biden heeft de val van de Syrische heerser Bashar al-Assad verwelkomd en de "historische kans" die dit biedt voor de bevolking van Syrië. "De val van het regime is een fundamentele daad van rechtvaardigheid," zei Biden in Washington. Nu heeft "het lankmoedige Syrische volk" de kans op een betere toekomst. Amerikaanse soldaten zullen voorlopig in het land aanwezig blijven, vervolgde Biden.
De VS zouden niet toestaan dat de terroristische militie IS het machtsvacuüm in Syrië gebruikt om haar eigen invloed te herstellen. Volgens het ministerie van Defensie hebben de VS nog steeds ongeveer 900 soldaten in Syrië gestationeerd - om de terreurmilitie IS in de regio te bestrijden.
Vertaling volledige tekst uit onderstaande CENTCOM Tweet:
"Troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) voerden tientallen precisieluchtaanvallen uit op bekende ISIS-kampen en -agenten in centraal Syrië, 8 december. De aanvallen op de leiders, medewerkers en kampen van ISIS werden uitgevoerd als onderdeel van de voortdurende missie om ISIS te verstoren, te verzwakken en te verslaan.
Hiermee wilden we voorkomen dat de terroristische groep externe operaties zou uitvoeren en ervoor zorgen dat ISIS niet zou proberen misbruik te maken van de huidige situatie om zich te hergroeperen in Centraal-Syrië.
De operatie trof meer dan 75 doelen met behulp van verschillende vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht, waaronder B-52's, F-15's en A-10's. Er wordt momenteel gewerkt aan het inschatten van de schade, maar er zijn geen aanwijzingen dat er burgerslachtoffers zijn gevallen.
CENTCOM zal samen met bondgenoten en partners in de regio operaties blijven uitvoeren om de operationele capaciteiten van ISIS te verzwakken, zelfs tijdens deze dynamische periode in Syrië. "Er mag geen twijfel over bestaan: we zullen niet toestaan dat ISIS zich opnieuw vestigt en misbruik maakt van de huidige situatie in Syrië", aldus generaal Michael Erik Kurilla. "Alle organisaties in Syrië moeten weten dat we hen ter verantwoording roepen als ze op enigerlei wijze samenwerken met ISIS of ISIS steunen."
Zie ook:
- Na 13 jaar burgeroorlog wankelt Assad-regime
- Syrië feest, tijdperk Assad definitief voorbij, zijn vliegtuig van radar verdwenen - neergestort?
- Assad in Moskou, Rusland verleent asiel op humanitaire gronden
𝐔.𝐒. 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐚𝐥 𝐂𝐨𝐦𝐦𝐚𝐧𝐝 𝐂𝐨𝐧𝐝𝐮𝐜𝐭𝐬 𝐃𝐨𝐳𝐞𝐧𝐬 𝐨𝐟 𝐀𝐢𝐫𝐬𝐭𝐫𝐢𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐨 𝐄𝐥𝐢𝐦𝐢𝐧𝐚𝐭𝐞 𝐈𝐒𝐈𝐒 𝐂𝐚𝐦𝐩𝐬 𝐢𝐧 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐚𝐥 𝐒𝐲𝐫𝐢𝐚
U.S. Central Command (CENTCOM) forces conducted dozens of precision airstrikes targeting known ISIS camps and… pic.twitter.com/E7CUPuPehf
— U.S. Central Command (@CENTCOM) December 8, 2024
President Biden: "After 13 years of civil war in Syria, more than half a century of brutal authoritarian rule by Bashar al-Assad and his father before him, rebel forces have forced Assad to resign his office, flee the country...At long last the Assad regime has fallen." pic.twitter.com/0laXTCNYbd
— CSPAN (@cspan) December 8, 2024