Biden: 'Oekraïne mag langeafstandswapens gebruiken tegen Russische doelen'

Volgens berichten in de media heeft de Amerikaanse president Biden de beperkingen op de levering van wapens aan Oekraïne opgeheven, zodat deze nu ook kunnen worden gebruikt voor de bestrijding van doelen in Rusland.

Dit melden de New York Times en persbureau AP, onder verwijzing naar Amerikaanse regeringskringen. De officiële bevestiging van het Witte Huis laat nog op zich wachten. Volgens berichten is dit een reactie op het Russische besluit om Noord-Koreaanse soldaten bij de oorlog te betrekken. Concreet gaat het om raketten van het ATACMS-type, die doelen op ongeveer 300 kilometer afstand kunnen aanvallen.

Oekraïne vraagt al langer om door het Westen geleverde wapens te mogen gebruiken om aanvallen uit te voeren diep in het Russische achterland, zoals raffinaderijen, militaire bases of fabrieken. Over negen weken zal Biden de leiding overdragen aan de Republikein Trump, die herhaaldelijk kritische opmerkingen heeft gemaakt over de omvang van de Amerikaanse hulp aan Oekraïne.

Biden en Zelensky (Sky News Australia on YouTube)
Biden en Zelensky (Sky News Australia on YouTube)