Drie nepagenten op heterdaad betrapt en aangehouden

Dankzij een alerte verzorgende zijn er meerdere ‘nepagenten’ aangehouden. Zij hadden geprobeerd slachtoffers te maken in een woonzorgcentrum in Zaamslag.

Vrijdagmiddag 11 oktober 2024 ontving de meldkamer rond 15.00u een melding van mogelijke nepagenten. Een verzorgende gaf aan dat één van de cliënten gebeld zou zijn door ‘agenten’ die elk moment langs zouden kunnen komen. Diverse echte politieagenten zijn daarop langsgegaan bij het adres om de nepagent aan te houden.

De agenten kwamen aan bij de woning en treffen daar inderdaad een nepagent aan. Hij ging er vandoor toen zij zichzelf als echte agenten bekend maakten. De 18-jarige man uit Middelburg is hierop aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. De man probeerde te vluchten richting een voertuig. De bestuurder ging er snel vandoor, maar dankzij snel optreden van de politiecollega’s is het voertuig aangetroffen op de Engelandweg in Ritthem. In de auto zaten een man en vrouw (beide 24 jaar) uit Vlissingen. Ook zij zijn aangehouden en overgebracht naar het bureau.

Bij dit incident is tijdens het gesprek met de meldkamer een codewoord afgesproken tussen de echte politieagenten en de betrokkenen. Dit om er zeker van te zijn dat er echte agenten aan de deur staan.