Hoogte- en dieptepunt voor Moto3-coureur Veijer in Indonesië

Op het circuit van Mandalika in Lombok is zondagochtend de Grand Prix van Indonesië in de Moto3 verreden. Dat werd een redelijk typische race, met knokken tot in de allerlaatste paar bochten.

Ivan Ortola vertrok vanaf poleposition en had niemand minder dan Collin Veijer naast zich, met één kanttekening: Ortola had voor de race al een dubbele longlappenalty aan de broek. Taiyo Furusato completeerde startrij één, voor Adrian Fernandez, David Alonso, Luca Lunetta, Tatsuki Suzuki, Joel Kelso en Angel Piqueras.

Veijer kende een uitstekende openingsfase en pakte al vrij snel de leiding, nog voordat Ortola met zijn eerste longlappenalty ver naar achteren zakte. Onder leiding van de Staphorster werd het veld enigszins uit elkaar getrokken, er bleef een kopgroep van tien man over na amper een handvol ronden.

Veijer had de touwtjes bijzonder stevig in handen en bepaalde tot ruim over de helft van de race op indrukwekkende wijze het tempo, maar ineens ging het fout: de jonge Nederlander schoof onderuit en was klaar. Fernandez nam de rol van Veijer als leider in de groep over, maar verder was het toch een beetje afwachten tot de slotfase echt begon.

Drie ronden voor het einde nam WK-leider Alonso het heft in handen en kort daarop ging Furusato al over zijn grens heen: de Japanner ging onderuit. Bij het ingaan van de slotronde reden Fernandez, David Muñoz en Alonso voorop en het was Alonso die de winst pakte, voor Fernandez en Muñoz - voor Fernandez was het eindelijk zijn eerste Grand Prix-podium.