MotoGP-leider Martin blundert met dubbele pitstop, concurrenten profiteren

Op het Misano World Circuit Marco Simoncelli is zondagmiddag de Grand Prix van San Marino in de MotoGP verreden. Op het bloedhete én vochtige circuit was het vooral in het begin spannend, want er hing wat regen in de lucht, wat voor het kampioenschap van belang bleek.

Francesco Bagnaia parkeerde zijn Ducati op poleposition, naast die van Franco Morbidelli en Marco Bezzecchi. Kampioenschapsleider Jorge Martin voerde rij twee aan, voor Pedro Acosta, Brad Binder, Alex Marquez, Enea Bastianini, Marc Marquez, Fabio Quartararo, Maverick Viñales en Jack Miller.

Bagnaia pakte in de openingsronde de leiding en kreeg Martin, Morbidelli en Acosta achter zich aan. Acosta nam de derde plek na een flink duel over van Morbidelli, maar schoof even later onderuit na een foutje. Na een ronde of zeven begon het een beetje te regenen en dat zorgde gelijk voor een slachtoffer: Morbidelli ging vanaf de derde plek onderuit.

Een ronde later kwam Martin vanaf de tweede plek binnen voor regenbanden, maar in elk geval in de voorste gelederen ging verder iedereen gewoon door. Marc Marquez had daar ineens geweldig het gevoel te pakken en sneed in no-time van de vijfde plek naar de leiding, voor Bagnaia en de ook goed op dreef zijnde Miller.

Iedereen bleef op de slicks rijden en ook Martin, die elke ronde veel tijd verloor, had snel door dat zijn keuze totaal fout was: hij kwam opnieuw binnen. Voorin kalmeerde het wat, Marquez en Bagnaia reden daar een beetje weg bij Bastianini, die zelf ruim voor Alex Marquez en de KTM's van Miller en Binder reed.

Voorin werden de verschillen beetje bij beetje groter: Marquez reed weg bij Bagnaia, die op zijn beurt weer verder weg reed bij Bastianini. Marquez, die vorige week na een jaar of drie weer won, pakte zo zijn tweede opeenvolgende zege, voor Bagnaia en Bastianini - Binder werd vierde, voor Bezzecchi en Alex Marquez, terwijl Martin met plek vijftien nog een puntje pakte.