Politie zoekt specifieke getuige dodelijke flatbrand Arnhem
Het onderzoek naar de brand in de flat aan het Gelderseplein in Arnhem is nog in volle gang. De politie is daarbij op zoek naar een specifieke getuige die een brandweerman heeft aangesproken. Inmiddels is uit onderzoek gebleken dat de brand is ontstaan door vuurwerk.
De politie heeft de afgelopen dagen zorgvuldig onderzoek gedaan. Er zijn diverse getuigen gehoord, camerabeelden zijn bekeken en de verdachten zijn gehoord. Uit dit onderzoek is gebleken dat een bank, die in het portiek van de flat stond, heeft vlamgevat nadat er vuurwerk op was gelegd. Na enige tijd is de bank hierdoor gaan branden en door toestromend zuurstof ontstond hierdoor na korte tijd een grote brand met desastreuse gevolgen.
Hoewel de oorzaak van de brand bekend is, is het onderzoek nog niet afgerond. De verdachten worden gehoord, maar ook gaat de politie in gesprek met de slachtoffers en getuigen en wordt er nog onderzoek in het flatgebouw gedaan.
Ook is de politie nog op zoek naar één specifieke getuige. Een stevige man met een Noord-Afrikaans uiterlijk en een baardje heeft gisteren in het trappenhuis een brandweerman aangesproken. De man sprak geen Nederlands. De politie wil graag met deze man spreken omdat hij mogelijk waardevolle informatie heeft voor het onderzoek. Bent u deze man, of weet u wie deze man is, neem dan contact op met de politie in Arnhem.
De verdachten zitten nog vast en in verband met de jeugdige leeftijd van de verdachten en de heftigheid van de zaak, is de politie terughoudend in het delen van informatie.
De officier van justitie heeft besloten dat de verdachten vrijdag worden voorgeleid bij de rechter commissaris van de rechtbank in Arnhem. De rechter-commissaris zal dan een beslissing nemen over de voorlopige hechtenis.
De politie gaat vandaag in gesprek met de slachtoffers. Gisteren werd bekend dat de moeder en dochter van het gezin buiten levensgevaar zijn. De politie staat in contact met de slachtoffers en doet in verband met de privacy van de slachtoffers geen verdere uitspraken over hun gezondheid.
my kingdom for a kiss upon her shoulder..
It's never over..
all my riches for her smile when I slept so soft against her..
Nee, die was echt niet hier op vakantie.
Zet dat ding in je berging en bel een week later de gemeentereiniging om dat ding op te halen.
Opgesloten in de lift, dan heb je weinig aan een brandtrap.
(oeps, bonke was me voor)
Noord-Afrikaans uiterlijk is het nieuwe blank als ik kijk op de website van de politie
[ Bericht gewijzigd door meermindermeerminder op donderdag 2 januari 2020 @ 19:24 ]
Maar zelfs als het het dumpen van een bankstel was. Vuurwerk steek je buiten en op een veilige afstand van andere mensen af! Niet in de lobby van een flatgebouw waar honderden mensen wonen! En niet op een bankstel dat 100% zeker in de fik gaat vliegen!
De schuldvraag ligt niet bij die ene bewoner. Zelfs niet bij de gebouwbeheerder en ook niet bij de gemeente of de politie. De schuld ligt keihard bij de idioten die dit vuurwerk in die lobby, op die bank hebben afgestoken. En als het inderdaad die twee minderjarige daders zijn, ligt de schuld ook keihard bij degenen die hen dit vuurwerk in de handen hebben gedrukt. Of dit nu familieleden of illegale handelaars zijn geweest.
De lift was de enige vluchtweg tewijl er altijd gezegd wordt dat je in geval van nood nooit de lift mag gebruiken en bij brand al helemaal niet omdat de liftschacht als een schoorsteen alle rook afvoert.
Dat is hier ook gebeurd, de vader en het kind zijn gestikt in de rook.
[ Bericht gewijzigd door SiGNe op donderdag 2 januari 2020 @ 20:53 ]
Hier zou zo'n bank het oudjaar sowieso niet overleefd hebben.
De minibieb hadden we dit jaar voor het eerst ook maar eens niet in een schuur gezet, die is dus ook afgefikt.
Was geheel te verwachten, dader is bekend gelukkig dus die mag ¤250,- voor een nieuwe betalen.
Andere bewoners hadden nog aangegeven bij de verhuurder dat het onveilig was met de jaarwisseling
En je oude afgedankte zooi dumpen in het portiek van de flat waar je woont onder het mom van daar kan iemand anders nog nut van hebben gaat ook nergens over.
Dump het dan op de stoep en niet in het portiek. Als je het op de stoep zet rijdt er binnen no time een busje (met Polen of Hongaren of whatever) langs wat het oppikt.
Je eigen oude afgedankte zooi in het portiek van je flat dumpen doe je gewoon niet!
Niet op Oudjaarsavond en op geen enkele andere dag!
Breng je zooi gewoon naar de Kringloop of zet het aan de straat en bel de gemeente!
Want hij had net zo goed grofvuil kunnen brengen, klein stukje verder maar, afspraak maken ook zo gebeurd.
Misschien een oudere man o fzo
Vrij bekend gegeven, eerst gaan de kersbomen op 't vuur en als 't vuur wat minder begint te branden dan wordt er naar vanalles gezocht dat fikt, in het verleden werden er hier zelfs fietsen en brommers op de fik gegooid en het scheelde dat de politie hier voor de zoveelste keer die avond kwam en de brandwer het voor de 3e keer kwma blussen anders was er ook nog een auto op gegaan...
Gelukkig is dat jaren terug en is die "fijne" buurman verhuisd.
En ook altijd achterwege laten dat het eigenlijk vooral ILLEGAAL vuurwerk is.
Rellen ook, heeft jackshit met legaal vuurwerk te maken.
Is een prachtige traditie, 99 procent doet normaal, ruimt op, veilig, plezier, weer records verbroken wat verkoop betreft.
En dan wil een groep dat het totaal verboden wordt, met argumenten die zowat altijd niks met legaal vuurwerk te maken hebben.
Zo een hekel aan dat soort mensen
Niks is 100 procent veilig, zelfs lopen over een stoep niet, ook niks mis mee, hoort erbij. Mensen maken foutjes, op zoveel vlakken.
[ Bericht gewijzigd door Kabuya op vrijdag 3 januari 2020 @ 23:11 ]
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken