'Kiezer werd geen steek wijzer'
De kiezer is door het lijsttrekkersdebat van zondag "geen steek wijzer" geworden. Dat zegt Dirk Jan Wolffram, hoogleraar geschiedenis van bestuur en politiek in Groningen. Het debat was volgens hem "historisch nietszeggend."
De partijprogramma's werden "gereduceerd tot het niveau van de aanbieding van telecomproviders: ze bieden allemaal net iets anders waardoor je slecht kan vergelijken, maar uiteindelijk maakt het allemaal bar weinig uit."
De heren verkochten "goeddeels uitwisselbare standpunten, gepresenteerd als harde politieke keuzes". Alleen de enige vrouw, Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren, poogde "met ijzeren volharding" haar programma over het voetlicht te krijgen.''
De hoogleraar ziet de toekomst fronsend tegemoet: "Er zijn geen politiek-ideologische waarden meer waarmee de grote politieke formaties zich van elkaar kunnen onderscheiden, maar ze zijn nog wel groot genoeg om de populistische tegengeluiden goeddeels te kunnen negeren. Geen debat dus over een politieke elite die de onrust onder een fors deel van het electoraat lijkt te negeren of over hervorming van de parlementaire democratie via referenda. Het was kortom een totaal doorgeregisseerd en ontiegelijk saai debat."

'Kiezer werd geen steek wijzer' (Foto: ANP)
Vroeger bepaalde je als partij je lijn en standpunten en was het maar afwachten hoeveel stemmen je daarmee kreeg, nu bepaal je veel van je standpunten met de gedachte om zoveel mogelijk stemmen te krijgen.
Heb ooit namens de Piratenpartij aan een debat meegedaan tegen wat politici van VVD, CDA en PVDA in een societeit van een universiteit in Amsterdam. Vooral de politica van het CDA vertelde alles wat je maar wilde horen, vooral dat het CDA meer geld aan onderwijs zou besteden, hoe starters op de woningmarkt makkelijker aan een woning zouden komen, dat de huurprijzen van kamers omlaag zou gaan en de studiefinanciering absoluut niet zou afschaffen. En de andere debaters riepen toen in koor mee dat het CDA niet uniek daarin was, en ze dat ook allemaal zouden doen want dat was zo logisch
We weten allemaal wat daar van terechtgekomen is.
[Geertmodus]
'Kijkt u eens om mij heen: deze mooi aangeklede Haagse elite probeert met moeilijke woorden en politiek correcte ideetjes te doen alsof ze de gewone hardwerkende Nederlander begrijpen, maar IK ben de enige stem van het volk. Dus luister u niet naar hen, maar naar mij. Nederland voor de Nederlanders, Nederland voor ons, maar vooral: Nederland voor u.'
[/Geertmodus]
Wat dacht jij, dat hij ineens met een fris idee zou komen aankakken?
Eigenlijk zou het niet moeten mogen om daags voor de verkiezingen nog een tv-debat of andere politieke propaganda uit te zenden, net zoals peilingen trouwens. Laat de mensen maar eens een week of zo in alle rust nadenken over hun keuze, zonder door fanatieke groenbaasjes of raaskallende extremisten te worden opgejaagd.
Maar ja, daar zal de media wel tegen zijn.
Ruim 95% van het electoraat is volk en geen elite, dus het is puur elitaire propaganda om af te geven op populisme. Sinds vrijwel iedere partij in Nederland een populistische partij zou moeten zijn.
Maar inderdaad, zoals je andere comment al suggereerd, geert gooit het op zn enige debat, wat behoorlijk sneu is.
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
Dat denken ze wel.
Dat doen ze veel vaker in de media zo'n 'discussie' tussen mensen met gelijke visie.
The person most likely stopping you, is you.
Maar of Geertje zoveel beter zou zijn? Ik weet het niet. In ieder geval wel anders, en dat is al heel wat.
Mja, ik vertrouw politici in aanloop naar verkiezingen steeds minder. Ik probeer mijn stem al te bepalen zo'n 2 a 3 maanden voor de verkiezingen plaatsvinden. Zo beoordeel je politici op wat ze doen, in plaats van wat ze zeggen te zullen gaan doen. Rutte staat bij mij sinds zijn handelingen na het Oekraine referendum permanent op de blacklist. Een volksraadpleging naast je neer leggen zonder daar als hoofd van de regering consequenties aan te verbinden... Een volksvertegenwoordiger onwaardig, dat.
[ Bericht gewijzigd door AeternusDoleo op maandag 6 maart 2017 @ 12:10 ]
Fucking kleuters...
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
Helaas wordt dat compleet genegeerd door de media, want nu kunnen ze er geen spin meer aan geven..
Ik wil wel eens weten hoe ver ze willen gaan met bezuinigingen op de omroepen, of hoe ze de onderwijskosten willen verlagen, de zorgkosten willen verlagen etc. Of hoe ze het voor mekaar willen krijgen dat ze een religie of een religieus boek willen verbieden. Dit is nogal een proces met wijzigen van grondwet, ontbinding van de regering, nieuwe verkiezingen etc etc.
Iemand die daar iets van weet? anyone at all?
Achter de schermen is bijvoorbeeld al bepaald dat eigen risico voor de zorg voor iedereen 450 euro moet kosten. Dan mag elke partij op zijn eigen manier die 450 euro af zien te troggelen. De een maakt het eigen risico 0 en laat de premies stijgen , de ander heft meer belasting en weer een ander zegt gewoon dat het 450 euro kost. Het komt allen op hetzelfde neer. Kortom het gaat gewoon 450 euro kosten voor iedereen. Links of rechtsom.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken