Roze Zaterdag in Groningen begonnen
In Groningen is Roze Zaterdag officieel begonnen. De officiële opening vond in de nacht van vrijdag op zaterdag rond middernacht plaats op de Grote Markt. Roze Zaterdag bestaat al ruim dertig jaar en trekt jaarlijks tienduizenden bezoekers. Het begon in 1979 in Amsterdam en wordt sinds 1981 jaarlijks in een andere stad georganiseerd.
Roze Zaterdag in Groningen is een driedaags feest, dat eigenlijk vrijdag al begon. Het programma bestaat uit muziek, debatten, cultuur, sport en een parade door de binnenstad. In totaal worden van buiten Groningen dertigduizend bezoekers verwacht.
Het is de tweede keer dat Groningen het evenement organiseert. Twee mensen die ook betrokken waren bij het festijn in 1985 in Groningen bevinden zich onder de initiatiefnemers voor het evenement van dit jaar.
Roze Zaterdag wordt normaal gesproken op de laatste zaterdag van juni gehouden. Dit jaar is besloten het een week uit te stellen, omdat de combinatie met de TT in Assen tot praktische bezwaren leidde.
De eerste Roze Zaterdag werd in juni 1978 georganiseerd. In dezelfde maand het jaar daarvoor vond al de eerste homodemonstratie op de laatste zaterdag plaats, die werd gehouden door de Internationale Lesbische Alliantie. Deze demonstratie was gericht tegen een antihomo-campagne van de Amerikaanse Anita Bryant en trok tweeduizend deelnemers.
Vanaf 1979 werd de naam Roze Zaterdag gebruikt. Twee jaar later vond de demonstratie voor het eerst buiten Amsterdam plaats, in Den Bosch. Sindsdien trekt de demonstratie elk jaar door een andere stad, en is het protestkarakter veranderd in een parade die de diversiteit van homo's, lesbo's, biseksuelen en transgenders wil tonen en zo het begrip wil vergroten.
en maandag ook, en dinsdag ook, en woensdag ook.....
Je zou hem er zo weer in trappen
was wel rond dat tijdstip in de stad en een maat had het er ook nog over.
maar had geen idee dat dat hier in groningen is
Hoewel, ouwesok op de kast krijgen is redelijk uniek, zou die er eigenlijk uit moeten komen?....
wat ben ik weer kryptisch.. komt vast door die overdosis comic sans
Ik ben het wel met EricOscuro eens. Als je als homo normaal behandelt wenst te worden gedraag je dan ook normaal. Vrij simpel. Ik ga me als hetero ook niet apart gedragen om maar zoveel mogelijk mensen te laten zien hoe hetero ik ben. Ten eerste zit ik daar niet op te wachten en ik weet zeker dat niemand anders daar op zit te wachten.
Die Oostbloklanden kan je trouwens beter mijden (als homo zijnde). Vooral Polen en Rusland zijn gevaarlijke gebieden.
Groningen... veel plezier en mooi weer toegewenst.
[ Bericht gewijzigd door dekatophetspek op zaterdag 2 juli 2011 @ 02:46 ]
Ben zelf nog nooit op een roze zaterdag geweest, maar aangezien het dit jaar in "mijn" stad wordt georganiseerd ben er ik ook bij. Vind het wel belangrijk dat de roze zaterdag er is ( niet te verwarren met de canalparade). Ik zie het als een viering van mensenrechten, gelijkwaardigheid en emancipatie. Dat je er mag zijn zoals je bent of je nu he, ho of bi bent. Denk dat het nog steeds nodig is. Zeker als ik in deze topic reactie's lees zo van.. ik vind homo;s wel okay zolang ze "normaal" doen. Die mensen zeggen eigenlijk. Zolang ik ze niet zie of hoor vind ik het prima en das natuurlijk zeer intolerant en kleingeestig. HEt gaat er om dat iedereen zich kan laten zien zoals ie is.
Nee, dit is niet de manier waarop je sympathie kweekt bij mij voor homo-emancipatie
Op zoiets als een gaypride wordt alles inderdaad extreem uitvergroot, maar dat is alleen maar om duidelijk te maken dat niemand een ander voor kan schrijven hoe hij zich moet gedragen. Een heel verwijfde homo moet bijvoorbeeld gewoon zichzelf kunnen zijn zonder dat een stel zeikende hetero's ze constant in het gezicht wrijven dat homo's niet zo verwijfd moeten doen.
Nee , dat soort extreme nichten vind ik ronduit ziek.
Alles wordt extreem uitvergroot,maar dat is nodig..bla bla ...bla....
En zo heeft iedereen zijn smoesjes.
Leuk feest en een ge-wel-dige sfeer! Vanavond naar de revival van IT op de vismarkt. Zin in
Op maandag 11 juli 2011 17:38 schreef Bart het volgende:
Je bent echt een unieke verschijning, vind ik altijd wel grappig als ik jou ergens zie posten :D.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken