Bos: Hypotheekrenteaftrek verdwijnt binnenkort
Als het aan Wouter Bos ligt, komt er een einde aan de hypotheekrenteaftrek. De PvdA'er, nu minister van Financiën, deed de voorspelling tegenover studenten van de Universiteit van Amsterdam. Hij debatteerde daar met studenten Economie en Bedrijfskunde. De politicus stelde dat 'het huidig systeem van hypotheekrenteaftrek het volgende kabinet niet zal overleven'. Dat zal stapsgewijs moeten gebeuren om te voorkomen dat de huizenmarkt in 'chaos' wordt gestort. De woordvoerder van de bewindsman heeft de uitspraken bevestigd in de krant De Telegraaf.
De hypotheekrenteaftrek ligt politiek nog altijd zeer gevoelig. In het huidige regeerakkoord, dat uit 2007 dateert, is het voortbestaan van de regeling vastgelegd, vooral door toedoen van het CDA. Coalitiegenoot PvdA wil er echter vanaf, ook met het oog op de wens van de regering om vanaf 2015 voor 35 miljard euro te bezuinigen. Verder willen de socialisten compensatie voor de verhoging van de AOW-gerechtigde leeftijd naar 67 jaar. Overigens wordt afschaffing van de aftrek ook door premier Jan Peter Balkenende (CDA) 'niet onbespreekbaar'genoemd.
Onbespreekbaar blijft de afschaffing van de hypotheekrenteaftrek wel voor de VVD. In De Telegraaf zei Kamerlid Johan Remkes van de liberalen geschokt te zijn dat 'Bos praat over een dergelijke maatregel terwijl het land midden in een crisis zit en de huizenmarkt instabiel is'. En waar Balkenende het bestaansrecht van de regeling voorzichtig in twijfel durft te trekken ziet zijn partijgenoot Pieter Omzicht afschaffing niet zitten. Volgens het Kamerlid heeft het kabinet in de huidige economische situatie weinig boodschap aan 'dit soort bespiegelingen'.
Met dank aan Ryser1978 en jefjef voor de submit.
jammer dat het Wouter Bos is die het zegt
Als je het niet kunt betalen , dan moet je ook niet kopen.
Ze moeten dan trouwens volgens jouw redenatie ook de huur- en zorgtoeslag en de kinderbijslag moeten afschaffen... immers kan je het niet betalen...
Ja en?Verbreken ze dat regeer akkoord niet aan alle kanten met ik weet hoeveel zaken?
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Vereniging eigen huis: Bos verdwijnt binnenkort
Als het aan Vereniging eigen huis ligt komt er een einde aan Wouter Bos....
En de woningen zijn toch al te duur , die gaan zeker 40% zakken met of zonder Hra , en komen zo op een normaal niveau.
Of bijvoorbeeld: De belastingdienst betaalt de zorgtoeslag rechtstreeks aan de zorgverzekeringen, scheelt een omweg voor dat geld.
Waarom belastingdienst>persoon>zorgverlener als ook belastingdienst>zorgverlener kan, en dan dus de premies flink omlaag. Scheelt een stap
Maargoed daar gaat het hier niet om.
Schaf de kinderbijslag (meer dan 1-2 kinderen zou juist ontmoedigd moeten worden gezien de overbevolking) en huurtoeslag maar af, strengere eisen voor de WAO, weg met het koningshuis en de ontwikkelingshulp lekker in eigen land investeren.
Bij afschaffing zal er heel wat te koop komen in achterstandsbuurten. Ook daar staan veel koopwoningen en ik denk dat er daar aardig wat problemen ontstaan na afschaffing. Juist de rijkere burger kan het wegvallen van de hypotheekrenteaftrek opvangen. De minder welvarende zal daar een stuk meer problemen mee krijgen.
Goed plan, Wouter! Sukkel!
Met alleen de headline lezen kom je niet ver in een discussie (dat geld trouwens voor meerderen hier)
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Alle kans dat deze club eerder weg is dan de HRA.
En daar mag IK aan meebetalen .
Maar Woutertje heeft dan wel bereikt dat het geen instant chaos is geworden op de huizenmarkt. Wooptie-fucking-doo! Zullen die mensen boodschap aan hebben.
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.'
Als er een koopsubsidie gegeven moet worden om een huis te kunnen kopen, nota bene een eerste levensbehoefte, dan is er iets grondig mis in dit land. Dan zijn de huizenprijzen onevenredig hoog.
Als er nog HRA gegeven moet worden bij huizen van boven de 3-4 ton, dan is dat gewoon ziek.
Het probleem begint al bij de te hoge grondprijs. Waar haalt de overheid het lef vandaan om zo te speculeren met grond? Grond dat niet eens eigendom is van de overheid, maar van haar inwoners.
Tijd voor verandering. Misschien eens even over de grens kijken naar onze ooster of zuiderburen.
HRA op een huis van 5 miljoen, dat is belachelijk. Dan koop je maar een huis van 4 miljoen, dan kan je de hypotheek wel betalen. HRA op een huis tot 5 ton is prima.
Wie ben jij eigenlijk????
Mensen met een koopwoning hebben het meestal beter
Kerel , ik huur , verdien meer dan genoeg en heb GEEN hypotheek.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
En iedereen slikt het nog steeds van die "volksvertegenwoordigers"
Wonderful Days belong to the past
I don't know where I stand, what I'm to do
tried to forget and i'll find someone new
Eindelijk eens een goed voorstel van dit kabinet!!
De hypotheek rente aftrek kost miljarden terwijl het geld helemaal niet urgent nodig is als de huizenprijzen niet kunstmatig véél en véél en véél te hoog worden gehouden!! Kijk eens naar de huizenprijzen in het buitenland!
Heb het al nooit gesnapt, zeker niet in zijn huidige vorm (hypotheekrenteaftrek tot de eerste 3 ton is nog te verantwoorden, maar dat huizen van 6 ton of meer daar veelvuldig gebruik van maken is gewoon parasieten gedrag!).
Prachtige reacties alleen weer. Soms zijn Nederlanders echt zo STOM als het achtereind van een paard.
Het is de HRA die de huizen zo duur maakt, allemaal onder het mom van 'ach, je leent het wel van de bank en je hebt HRA dus slechter word je er niet van'.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Zacht uitgedrukt...
Maar dat geeft niet, dan pompen we daar toch gewoon weer een x aantal miljarden in en dan is alles weer goed...
Begin eerst maar met de huizen boven de 5 ton.... mensen die dat kunnen betalen lijken mij niet echt de mensen die de HRA nodig hebben.
Daarnaast zal de overheid als tegenprestatie de overdrachtsbelasting af moeten schaffen. (want ja, in verhouding met wat ze winnen met de afschaffing HRA is het niet binnen krijgen van overdrachtsbelasting peanuts)
Het nieuwe normaal: Op een terrasje behandeld worden als een tyfuslijder en dankbaar zijn.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken