Tour 2010 uitdaging voor de renners
De organisatie van de Tour de France heeft het parcours voor de editie van 2010 bekend gemaakt. De start is op 3 juli in Rotterdam en de renners komen op 25 juli ma 3.600 kilometer aan op de Champs-Élysées in Parijs. |
De proloog in Rotterdam zal acht kilometer lang zijn. Een dag later vertrekken de renners uit de havenstad om te finishen in Brussel. In deze eerste etappe komen de renners door Meise, wat de woonplaats is van vijfvoudig Tourwinnaar Eddy Merckx. De tweede etappe in België zal voor de renners geen pretje worden, want in de Ardennen worden de renners delen van het parcours van Luik - Bastenaken - Luik voorgeschoteld. Een dag later worden de wielenrijders gepijnigd door elf kilometer aan kasseistroken in de laatste dertig kilometer. De finish is dan in Arenberg, maar het Bos van Wallers wordt niet aangedaan.
De renners krijgen het zwaar dit jaar, want bijvoorbeeld in de rit naar Pau moeten ze de Peyresourde, Aspin, Tourmalet en Aubisque bedwingen. Een dag later is de finish bovenop de Tourmalet die 100 jaar geleden voor het eerst in het Tourschema opgenomen werd.
De tijdrijders onder wie Fabian Cancellara komen er deze editie bekaaid vanaf. Na de proloog van acht kilometer in Rotterdam is er pas op de een-na-laatste dag weer een rit tegen het uurwerk. De ploegentijdrit is komend jaar vervallen.
Tourbaas Christian Prudhomme wil een onvoorspelbare Tour in 2010. "Dit wordt een groot gevecht," zei de Fransman die veel van de derde etappe verwacht waarbij er gereden wordt over delen van het parcours van Parijs - Roubaix. "In de laatste 30 kilometer van die etappe hebben we 11 kilometer aan kasseien ingepast. Daar zal de nodige schade ontstaan."
Het volledige rittenschema:
Etappe | Datum | Van - Naar | Lengte |
proloog | 03/07 | Rotterdam - Rotterdam | 8 km |
rit 1 | 04/07 | Rotterdam - Brussel | 224 km |
rit 2 | 05/07 | Brussel - Spa | 192 km |
rit 3 | 06/07 | Wanze - Arenberg Porte du Hainaut | 207 km |
rit 4 | 07/07 | Cambrai - Reims | 150 km |
rit 5 | 08/07 | Epernay - Montargis | 185 km |
rit 6 | 09/07 | Montargis - Gueugnon | 225 km |
rit 7 | 10/07 | Tournus - Station des Rousses | 161 km |
rit 8 | 11/07 | Station des Rousses - Morzine-Avoriaz | 189 km |
12/07 | rustdag in Morzine | ||
rit 9 | 13/07 | Morzine-Avoriaz - Saint-Jean-de-Maurienne | 204 km |
rit 10 | 14/07 | Chambéry - Gap | 179 km |
rit 11 | 15/07 | Sisteron - Bourg-les-Valence | 180 km |
rit 12 | 16/07 | Bourg-de-Péage - Mende | 210 km |
rit 13 | 17/07 | Rodez - Revel | 195 km |
rit 14 | 18/07 | Revel - Ax 3 Domaines | 184 km |
rit 15 | 19/07 | Pamiers - Bagnères-de-Luchon | 187 km |
rit 16 | 20/07 | Bagnères-de-Luchon - Pau | 196 km |
21/07 | rustdag in Pau | ||
rit 17 | 22/07 | Pau - Col du Tourmalet | 174 km |
rit 18 | 23/07 | Salies-du-Béarn - Bordeaux | 190 km |
rit 19 | 24/07 | Bordeaux - Pauillac (tijdrit) | 51 km |
rit 20 | 25/07 | Longjumeau - Parijs | 105 km |