NOS-ploeg aangevallen in Kanaleneiland

De journalisten werden agressief bejegend toen ze vroegen om reacties op de uitspraak van de rechter dat zeven Utrechtse reljongeren die bij elkaar staan niet strafbaar zijn.
Net toen het gesprek met een jongerenwerker voor de camera zou beginnen, greep een Marokkaan in en sloeg of trok de camera naar beneden. De jongen sloeg onmiskenbaar dreigende taal uit. Onduidelijk is of de ploeg aangifte van bedreiging heeft gedaan.
Buiten de vrijspraak van de reljongeren wilden de journalisten ook praten over de extra camerabewaking. Deze zou voor minder criminaliteit hebben gezorgd.
Bewoners van de wijk beaamden dat in het begin van de reportage nog. De bedreiging aan het adres van de cameraploeg toont echter een ander beeld.
Utrecht wil het samenscholingsverbod op Kanaleneiland overigens doorzetten.
de betreffende reportage
Met dank aan Asskicker14 voor de submit.