Politieke pyromanen
In het AD van 27/09 schrijft John Morijn, hoogleraar recht en politiek in de internationale betrekkingen aan de Rijksuniversiteit Groningen: 'De aanwezigheid van politieke pyromanen in de Tweede Kamer is ONAANVAARDBAAR. 20 september jl. brak de pleuris uit rond het Malieveld in Den Haag. Frans Timmermans opperde van de week in de Tweede Kamer tijdens het debat over deze rellen dat Wilders een pyromaan is die zich warmt aan zijn eigen aangestoken vuur. Een sterke metafoor, dat dan weer wel. Ik zou willen dat hij deze creativiteit eens wat meer inzette om de asielcrisis te lijf te gaan.
Het scheelde niet veel of politiemensen hadden hun vuurwapen getrokken, waarbij je er gerust van mag uitgaan dat elke afgeschoten kogel ongeveer drie man zou kunnen raken. Zo dichtbij stonden de betogers bij de politiemannen en -vrouwen.
Geert Wilders is een proleet die steeds meer over de grenzen van wat acceptabel is in een democratie gaat. Timmermans is een sterke debater, maar Wilders ook. Het botst en het botst, ze gaan helemaal op in elkaars negatieve energie en het volk kijkt ernaar en voelt zich steeds onmachtiger. Verkiezingen zullen er niet veel aan veranderen, omdat de linkse gutmensch nog steeds een flinke vinger in de politieke pap heeft. Logisch; veel Nederlanders wonen niet naast een AZC en hebben eigenlijk niet zoveel last van asielzoekers. Veel kinderen hebben jubeltonnetjes gekregen en wonen toch wel. Maar steeds grotere groepen Nederlanders zitten met hun kinderen in huis tot deze kinderen zelf boomers zijn. Statushouders gaan nog steeds voor, want deze mensen kunnen eigenlijk veel korter op ‘de wachtlijst’ staan waar autochtonen al een dikke tien jaar op staan, zo besliste van de week de Raad van State. Hoe maak je deze ouders boos? Nou, zo dus. Wat zorgt ervoor dat ze overstuur naar het Malieveld gaan? Dat dus.
Ondertussen wil PvdA/GL er 40 à 50.000 asielzoekers maximaal per jaar bij hebben. Er is geen perspectief op fatsoenlijk wonen voor deze nieuwkomers, mijn god! Wat hebben deze idioten toch een boter op hun hoofd. Wat zijn ze toch stuurloos en in feite zo verschrikkelijk asociaal!
Zowel rechts als links winnen zetels. Mocht het al lukken straks om een kabinet te vormen, dan zal het waarschijnlijk een centrumlinks kabinet worden, wat ervoor zal zorgen dat er helemaal geen reet gedaan zal worden aan de asielcrisis. Ook in Engeland neemt de regering het asielprobleem niet serieus en introduceert zij een identificatieplicht die je op je telefoon moet tonen. Dat gaat in 2029 pas in. Dan neem je de demonstraties van honderdduizenden in Engeland niet serieus. En zij zitten niet eens meer vast aan de strenge regels van de EU. Zij kunnen zonder probleem een Orbannetje uitvoeren en Engeland radicaal op slot gooien. Maar ook hier zal links blijven geloven dat 100% vlucht voor oorlog, terwijl wij met z’n allen inmiddels wel weten dat het economische vluchtelingen zijn. Ook het linkse Nederland doet het niet! Ons staat volgend jaar een hete zomer te wachten.