Een doorsnee bezoek aan de tandarts...
Nu heeft de tandarts me wel eens gezegd dat ik tandestokers moet gebruiken, maar dan alleen die houten en dus niet met een of ander scherp metaal object tussen m'n tanden moet gaan porren.
En wat is het eerste wat de tandarts doet? Ja hoor... hij pakt een vlijmscherpe roestvrijstale haak en begint te porren... precies op de plek die ik wil dat hij fixt... anders gezegd, precies waar het pijn doet.
Zo ben ik erachter gekomen dat als ik ooit m'n benen door verlamming niet meer zou kunnen gebruiken... dat ik zou kunnen lopen met m'n achterwerk. Ik loop zonder m'n benen te gebruiken volautomatisch de stoel uit... dit irriteert de tandarts natuurlijk, die nog even door wil gaan met zijn sadistisch gepiel, en hij zegt me recht in de stoel te gaan zitten.
Als hij dan eindelijk klaar is met Captain Hook spelen pakt hij een naald, waarbij hij ervoor zorgt dat ik de dikte van naald natuurlijk even goed te zien krijg. Deze naald zou de pijn moeten verminderen, maar ziet er zelf pijnlijker uit dan de helft van z'n blinkende martelwerktuigen.
Toch doe ik m'n mond maar open en hij geeft me de injectie. Om de een of andere reden is een tandarts injectie altijd anders dan een injectie bij een gewone dokter. Bij een gewone dokter is het binnen 2 tellen gebeurt... naald erin, spuit snel leeg, naald eruit. Maar de tandarts vind het om wat voor reden dan ook, nodig om die spuit lekker langzaam leeg te laten vloeien, terwijl ondertussen je kaken verkrampen van pijn.
Waarom weet ik niet zeker, maar waarschijnlijk om nog menselijk te lijken, besluit te tandarts tijdens deze pijniging een gesprek aan te knopen...
"Vis je wel eens?"
-"Vwoger wjel.. maw niewtj zjo vaaw"
"Goh leuk.. en waar ging je dan zoal vissen?"
-"Nauw inwet pawk isj eewn moow meuwtje"
"Ja, daar ging ik zelf vroeger ook vaak"
Op dat moment... haalt hij de spuit uit m'n mond... en stopt er een stofzuigertje in die qua kracht niet onderdoet voor de gemiddelde dirt devil.
Deze mini-stofzuiger probeert de huid van m'n gezicht af te zuigen terwijl de tandarts even de kamer uit loopt... waarschijnlijk om te lachen, keihard te schaterlachen, om het geluid van een volwassen man die een discussie aangaat met een stofzuiger.
Ondertussen merk ik ook dat de rechterkant van m'n gezicht voelt alsof de huid van m'n schedel af glijdt en m'n onderlip alsof hij op m'n schoot ligt.
Dan komt de tandarts weer terug de kamer in en wil ik uit wanhoop een gesprek met hem aanknopen...
"abwoebidbadie..."
-Sorry?
"vewdwoving awboedjibawie"
-Ik begrijp echt niets van wat je zegt nu...
"mew gwesjigwt"
-Wat?
"mewn geswigt!"
-Je gezicht?
"zwie je mjiwn gwesjigt?"
-Ja... wat is ermee?
"wadj isz ewmeej?! mew gwesjigt hawngd naawj benewend... ewn mew liwpj hawng op dew vloewj!"
-Dat komt wel goed...
"ikj hoowp het wjel! toewn ikj binnew kwjam wasj hewt nogj geowd!"
-Komt goed...
"okweej dawn"
Nu begint hij dan met boren... en terwijl het geluid van z'n boor me mateloos irriteert zie en ruik ik iets... wat me niet bevalt... rook.
"bwiedjebi... stowp! wawdt!"
-Wat is er?
"roowk!"
-Wat?
"ew kjowmt roowk uiwt mew mjond!"
-Wat bedoel je?
"vuuw! ewj is vuuwj in mew mjont! bwand!"
-Brand?
"jaw!"
-Waar?!
"in mewj mjond! ew kjomd roowk uiwt mew mjond! vuuwj in mew mjond! law maar.. iwk gjeef hewt op"
Op de een of andere manier verstaat hij dat laatste wel, en gaat verder met boren... en tijdens het boren, hoor ik hem een fout maken... en om zijn fout te bedekken zegt hij hetzelfde wat elke tandarts zegt...
"Oké, spoelen!"
-"spwoeen?! iwk moewt spoewen?! hoew moewt ikj daw djoen mew djie verdowing?"
"Probeer het nou maar"
Dus ik pak het bekertje water van hem aan, breng het naar m'n mond en laat het vervolgens langs m'n gezicht over m'n kleding lopen.
"Iwk hoowp daw je tvwedjen bjent! sjie je nuw wjel daw ikj zjo niew kan sjpeowen!"
-"Probeer het nog een keer."
Ik probeer het nog keer en spuug daarna het weinige water dat in m'n mond is terecht gekomen in de miniatuur-pleepot waarvoor het bestemd is... nou ja spugen, ik laat het eigelijk gewoon uit m'n mond lopen en dank god voor de zwaartekracht.
Nu wil ik achterover gaan zitten maar dat kan ik niet omdat vanaf m'n onderlip tot aan de miniatuur-pleepot een lange slijmdraad loopt. Ik probeer wat te schudden maar de draad laat niet los. Ik zou hem kunnen grijpen en lostrekken, maar dat vind ik weer iets te ranzig. De draad losblazen lukt ook al niet.. hij gaat er alleen maar van trillen.
Dan denk ik, als ik nu helemaal achterover ga zitten breekt hij misschien wel door midden. Dus ga ik helemaal achterover zitten, de tandarts ziet dit... ziet de onverstoorbare draad... en zegt... "Kijk nou! een regenboog!"
Voor dit alles krijg ik dan ook nog een gepeperde rekening.
Verslagen verlaat ik de tandarts, klaar om mijn gebit nog verder te verstieren met zoete heerlijkheden.
deGVR
maar het heeft iig een glimlach op mijn mondgebracht en dat is altijd goed.
R.
Blij dat jullie erom moeten lachen... het was m\'n eerste column, dus ik was wel een beetje zenuwachtig over de reacties...
Kijk daar zit 'ie, in die boom. Hij doet een reuzegrote gaap.
http://www.chrishantzen.nl
http://www.onbeschreven.nl
ga vooral door met dit soort teksten, geweldig !!
Beestachtig goed geschreven
Ik ben donderdag geweest, zenuwbehandeling !
Voel je nix van joh, dacht dat het allemaal aardig pijn zou gaan doen. Ik heb een best moderne tandarts zodra je op de stoel ligt kijk je richting het plafon en je ziet daar een TV foto
Jawel en je kunt gewoon lekker zappen onder het boren door foto
dit is presies wat ik ook altijd heb!!
alleen dan lig ik niet over de vloer van het lachen!!!!
*we want more!
prachtig....
keep it up !!! foto
quote:
Voor dit alles krijg ik dan ook nog een gepeperde rekening.
Tsssss, jij ondankbare! Zoveel vermaak, en zulke mooie inspiratie voor je debuutcolumn, en het moet weer op een koopje.... foto
Of leek het meer foto toen je je weer uit die stoel hees? foto
Een tandarts is overigens een Polderlands woord voor een tovenaar die door zilver in je mond te stoppen, goud uit je zakken haalt....
[ Dit bericht is gewijzigd door Dinosaur_Sr ]
Ik ben echt blij dat jullie allemaal zo in een deuk liggen... ik hoop dat het me vaker lukt!
*fingers crossed*
Kijk daar zit 'ie, in die boom. Hij doet een reuzegrote gaap.
http://www.chrishantzen.nl
http://www.onbeschreven.nl
de laatste keer dat ik er heenging, ging die klootzak m\'n verstandskiezen trekken..
dat was de laatste keer dacht ik nog.
moet er toch maar weer \'s heen, immers, je hebt maar 1 gebit. maar toch doe ik het niet.
angstig? weet ik niet. gewoon de weg van de minste weerstand, denk ik.
Vooral van die verdoving en die \'draad\' is erg herkenbaar foto
Maar bij mij komt er ook vaak rook uit me mond, weet nog steeds niet waar ie dan mee bezig is.. (kan ik niet vragen vanwege de verdoving foto) vind het eigenlijk wel geinig foto
[ Dit bericht is gewijzigd door Hann21 ]
[ Dit bericht is gewijzigd door deGVR ]
Kijk daar zit 'ie, in die boom. Hij doet een reuzegrote gaap.
http://www.chrishantzen.nl
http://www.onbeschreven.nl
quote:
"abwoebidbadie..."
-Sorry?
"vewdwoving awboedjibawie"
Wat is nou weer "abwoebidbadie" ?
quote:
Wat is nou weer "abwoebidbadie" ?
Die tandarts verstond me niet.. moest ik mezelf wel verstaan dan? foto
Kijk daar zit 'ie, in die boom. Hij doet een reuzegrote gaap.
http://www.chrishantzen.nl
http://www.onbeschreven.nl
* Je debuut is geslaagd deGVR! *
If you shake my hand better count your fingers ...
GVR, mijn complimenten, dit zijn precies de columns die we nodig hebben om de toch al zo zware dag door te komen!
Keep up the Good work!!...
Ik zie uit naar meer werk van je! succes!
ps) wanneer kwam je eerste boek nu uit? foto
enne... nog geen boek plannen, maar als er toevallig een uitgever leest... stuur maar een mailtje foto
[ Dit bericht is gewijzigd door deGVR ]
Kijk daar zit 'ie, in die boom. Hij doet een reuzegrote gaap.
http://www.chrishantzen.nl
http://www.onbeschreven.nl
Echt geniale humor.
Zelf moet ik ook maar weer eens een keer... De laatste keer was in 99 of zo, maar ik onderhoud mijn ivoor zelf wel goed.
Op zich wel raar, want ik ben (toevallig sinds 16 maar jl. foto ) 22, maar heb nog geen doorgezette verstandskiezen.
Alleen steekt er links onder iets door... Wat soms kan irriteren. Maar om mijn smoel nou om te toveren in een bouwput, daar heb ik niet zo\'n zin in... Als ik al die verhalen om mij heen hoor hoe dat (verstands-) kiezen trekken gaat dan lopen bij mij de rillingen over de rug.
Nee ik wacht wel tot ik er echt heel erg last van krijg. Het is en blijft een afweging tussen opbrengsten en kosten. foto
en dat mond spoelen terwijl de ene helft van je gezicht half verdoofd is klote ja, heb ik ook eens meegemaakt, dat was voor mijn kiezen trekken. Verder heb ik bij boren altijd zonder verdoving
Ik ben toevallig zelf vandaag naar de gebitsaannemer geweest en die hele kamer etc stond me nog goed voor ogen..... en ik heb me werkelijk VERROT gelachen!!! hahahaha echt heel mooi stukje!! En wat die volgende collums betreft: dah gaat vast wel lukken joh foto
Complimenten!! HEERLIJK VERHAAL!!!
Nou,.. ik geef maar meteen toe, ik ga nooit met tegenzin naar de gebitsgenezer! Ik heb meestal wel een gaatje, maar dat doet er zo niet toe. De mijne is alleen niet zo gaaf,.. eerder een rustig tiep die effe de gaten vult en zo!
Du Riechst So Gut
Die 10 jaar niet gaan kwam me dus op een wortelkanaal behandeling te staan. De tandarts heeft me toen echt erg goed behandeld. Hij zei nog wel dat dit alles niet nodig was geweest als ik frequent was gegaan.
Een maand daarna heb ik mijn verstandkiezen laten trekken door een kaakchirurg in een Utrechts ziekenhuis. Dr. Zwikkelaar ofzo heette hij. Als je ooit naar zo kaakchirurg moet met een naam die hier op lijkt....GA NIET!!
Deze man heeft me zo ernstig mishandeld dat ik alleen met een stengun tegen mijn hoofd nog naar een tandarts durf...
Het grappige is dat het niet eens om het eindresultaat ging. Hij heeft 3 verstandkiezen in een keer getrokken (hij wilde er vier doen maar de laatste deed hij niet meer doen omdat en ik quote: "ons samenwerking is niet goed") maar ik zat de volgende dag alweer in een restaurant pizza te eten zonder pijn.
Het was de manier van behandelen. Nadat hij mijn mond compleet had plat gespoten, ik kon mijn tong niet meer bewegen, mijn ogen scheel trokken van de verlamde oogspieren en ik niet meer wist of mijn mond nou open of dicht was, liep hij weg en ging in een andere kamer, met de deur open iemand anders behandelen. Er klonk gegil uit die kamer..."nee, niet doen, niet doen, niet doen, neeeeeee...(een korte stilte)...weeeeeeeeeeeng (boorgeluid)....neeeealstublieftneeestopneee.... In de tussentijd werd mijn kop steeds dikker en voelde ik helemaal niets meer. Toen kwam hij terug. "Bent u er klaar voor?" Waarschijnlijk heb ik ja geknikt want er kwam een grote knijptang te voorschijn. "Doet u de mond maar open". Ja, dat wilde ik best maar hoe? "Mond open!" Ik probeerde iets te zeggen maar ik was echt helemaal niet meer in staat om iets meer dan oerkreet uit te stoten: "moeh?" Hij riep er een assistente bij. Mijn kop werd in een bepaalde positie gedrukt (dit kon ik bepalen omdat de kast voor me scheef kwam te hangen) en die tang ging mijn mond in. Ergens tussen mijn schouderbladen voelde ik dat er aan mijn kop werd getrokken. De tang kwam weer naar buiten met een enorm lang ding eraan: mijn verstandskies van rechtsboven. Mijn kop werd naar een andere positie geplaatst (kast draaide een kwartslag om). Weer tang erin, weer geruk en toen hoorde ik luid gekraak. Tang er weer uit...er zat weer iets tussen maar deze keer veel kleiner dan de eerste. Ik dacht nog: hé, die verstandskies is veel kleiner, wat grappig. Maar het was niet grappig. Hij was afgebroken. Dr. Zwikkelaar moppelde iets van ik doe dit al jaren maar meneer moet zijn eigen weg gaan...alsof ik het al niet druk genoeg heb...u maakt het maar een keer mee...ik wekelijks een paar keer...luister nou toch eens... en zei vervolgens hardop: "nou die maken we straks wel af". Weer de hele procedure (intussen was er een andere assistente, de eerste beviel hem niet), tand nummer 3. Die ging gelukkig goed. Toen nummer 2 afmaken dus. Boor erbij. Uitboren, peuteren, boren, peuteren, hechting erin. Dr. Zwikkelaar (met een onmiskenbare sadistische ondertoon): "zo, daar zult u wel flink last van krijgen". (Dat was dus niet zo, hehehehe). Einde behandeling.
Toen mocht ik dus, met kwijl uit mijn mond, met een briefje bij een drogist zelf pijnstillers gaan halen. Ik moest nog een handtekening zetten omdat ik particulier verzekerd ben (rekening nooit gekregen, briefje helemaal ondergekwijld).
Fok needs you! Cybernations!
Boxxy ain't trollin'
zeer herkenbaar...HAHAHAHA
quote:
ikj hoowp het wjel! toewn ikj binnew kwjam wasj hewt nogj geowd!"
ROFl foto geweldig stukje...
Doet me denken aan een keer:
Tandarts: Als het pijn doet roep je stop, dan stop ik met boren.
ik: OK dan
*booooor booor*
ik: STOP
Tandarts: nee, ik ga nog even door
ggrrr...
PSN ID: Cheironnl
Kei leuk stukje.. ik ben meteen weer helemaal vrolijk!!
ik had het stukkie van GVR al gelezen en kwam voor sappige reactie\'s nog een keer kijken, en jawel!! nu is het Tigertje die me laat lachen foto
morgen word ik nog wakker met een big smile op mijn gezicht foto
[ Dit bericht is gewijzigd door Tweater ]
quote:
"vuuw! ewj is vuuwj in mew mjont! bwand!"
foto
Machtig stukje.. mijn dag is weer goed *D
Ik lees de rest thuis wel of als ik t gevoel heb dat ik sterk genoeg ben om verder te lezen foto
ZO herkendbaar, ook dat hij zo verplicht een gesprekje met je aangaat, alsof je terug kan praten met die zuiger in je mond! Geweldig! Bravo!! Ik moet ook binnenkort maar weer eens gaan, na 2 jaar. maar durf niet zo goed....
Maar als ik ga, ga ik door dit stukje met een glimlach op die stoel zitten!
Bedankt!
Subliem beschreven!
Ik lees deze nu pas omdat er in een topic naar werd gelinkt, maar ik heb precies hetzelfde euvel al een aantal keren mogen meemaken.
Ik ben als de dood voor de tandarts en sinds een aantal jaren dan ook bij een tandarts voor extreem angstige patienten. Die weet al dat hij mijn mond niet in hoef te gaan met die haak want dat ie dan een oplawaai kan krijgen. Verder zei hij de laatste keer tegen me "dattie wel even de langzame boor zou gebruiken, want die maakt minder herrie"
Ja sufferd!! Maar daardoor duurt het boren langer!!!! foto Heeft me drie minuten gekost voor ik hem zover had dat hij de gewone \'snelle boor\' ter hand nam.
Ieuw, tandartsen foto
Ik heb wel eens tegen hem gezegd dattie een aardige vent is maar een compleet achterlijk beroep heeft. Aan het einde van de behandeling zei hij: "Zo, ik heb weer een achterlijke vulling gelegd"
Hmz, ik moet weer een afspraak maken........ foto
[ Dit bericht is gewijzigd door ElizabethR ]
Samenzweringstheorieën behoren tot de wetenschap van onwetenden
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken