Elke dag (nou ja, zoveel mogelijk) een dosis plaatjes en memes. Random.
Grappig, mooi, bizar, interessant of compleet WTF?!?! Alles kun je hier tegenkomen.
En weet je een onderschrift bij een bepaalde foto? Zet het in de comments (die staan op de laatste pagina!)
Doen plaatjes het niet? Schakel dan je adblocker uit. Liever toch bannervrij FOK!ken? Neem een premium account en steun FOK!



De avonturen van de detective met het dikke zuidelijke accent, Benoit Blanc (Daniel Craig), brengen hem in Wake Up Dead Man bij, zoals Netflix het omschrijft, zijn meest gevaarlijke zaak tot nu toe. Voor dit vervolg op Knives Out en Glass Onion is nu een trailer verschenen.
Wanneer de jonge priester Jud Duplenticy (Josh O’Connor) wordt toegewezen aan de charismatische monseigneur Jefferson Wicks (Josh Brolin), blijkt dat in de kerk en haar gemeenschap duistere geheimen schuilgaan. De gelovigen, waaronder Martha Delacroix (Glenn Close), advocaat Vera Draven (Kerry Washington), dorpsdokter Nat Sharp (Jeremy Renner) en auteur Lee Ross (Andrew Scott),worden opgeschrikt door een brute en schijnbaar onmogelijke moord. Samen met lokale politiechef Geraldine Scott (Mila Kunis) gaat Benoit Blanc op zoek naar de waarheid, in een mysterie dat alle logica te boven gaat.
Het nieuwste deel in wat nu de Benoit Blanc-trilogie mag worden genoemd, volledig Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery getiteld, ging dit weekend in première op het Toronto International Film Festival en is volgende maand de openingsfilm van het BFI London Film Festival. In Nederland wordt de film eind november waarschijnlijk beperkt in theaters vertoond, en is deze te streamen op Netflix vanaf 12 december.
De Partij voor de Dieren hield gisteren in Den Bosch een activistisch verkiezingscongres. Het publiek scandeerde "free free Palestine" en de Russische protestband Pussy Riot trad op. Naast activisme was er toch nog ruimte voor andere zaken. Zo was er discussie over een omstreden thema binnen de partij: meer geld voor Defensie. Partijleider Esther Ouwehand noemde dit een noodzakelijk besluit in "cruciale tijden".
In haar speech haalde Ouwehand hard uit naar het huidige kabinet. Ze bestempelde VVD-leider Dilan Yeşilgöz en BBB-minister Femke Wiersma als leugenaars. Volgens haar hebben de VVD en BBB extreemrechtse partijen de regeringsmacht binnengehaald. Daarmee zouden zij, aldus Ouwehand, de samenleving schade toebrengen door angst en - volgens de PvdD - 'verkeerde' informatie te verspreiden.
Yeşilgöz kreeg volgens Ouwehand kritiek omdat ze onterecht stelde dat statushouders oneindig familieleden lieten nareizen. Dit was volgens Ouwehand 'feitelijk onjuist'. Ook Wiersma zou onwaarheden hebben verspreid door boeren valse hoop te geven over snelle oplossingen voor de stikstofcrisis. Ouwehand stelde dat dit onderdeel is van een bredere lijn van neoliberaal beleid, die zij bij Rutte, Balkenende en Kok neerlegde.
De PvdD-leider benadrukte dat de partij vasthoudt aan idealen rond dieren, klimaat en natuur, terwijl andere partijen volgens haar vooral macht nastreven. "Nederland glijdt af naar Hongarije aan de Noordzee", zei ze. "Maar dan hebben ze niet gerekend op Partij voor de Dieren."
Opvallend was dat Ouwehand haar toespraak besloot met een oproep tot zwaardere sancties tegen de regering van Benjamin Netanyahu. Die uitspraak leidde tot een staande ovatie, waarbij de zaal massaal "free free Palestine" scandeerde. Daarna volgde het optreden van Pussy Riot.
De bandleden riepen het publiek op om in actie te komen tegen onderdrukkende regimes. Maria Aljochina waarschuwde dat elk land zo’n regime kan krijgen. Ze droeg een shirt ter steun aan Oekraïne en poseerde later met een grote Oekraïense vlag, samen met Ouwehand, wat met luid applaus werd ontvangen door de aanwezigen.
De draai naar hogere defensie-uitgaven blijft een pijnpunt. Een deel van de achterban richtte zelfs een nieuwe partij op: Vrede voor Dieren. Die deelt veel thema’s met de PvdD, maar verwerpt defensie-uitgaven en ziet dit als het aanjagen van een wapenwedloop.
Ondanks het interne verzet stemden de congresgangers vandaag in met meer geld voor Defensie en extra steun aan Oekraïne. Momenteel heeft de partij 3 zetels.
Bij een schietpartij op een bus in Jeruzalem zijn minstens vijf mensen om het leven gekomen en raakten meerdere anderen gewond, aldus de hulpdiensten. De politie meldt ook dat de twee aanvallers dood zijn.
Volgens de ambulancedienst Magen David Adom zijn minstens vijf mensen omgekomen bij een vuurwapenaanval in Jeruzalem. Aanvankelijk werden vier doden gemeld; een vrouw overleed later aan haar verwondingen, aldus ziekenhuisrapporten.Volgens de hulpdiensten zijn in totaal twaalf mensen naar het ziekenhuis gebracht, van wie er zeven ernstig gewond zijn geraakt.Volgens de politie zijn twee aanvallers gedood. De politie omschrijft de vermoedelijke daders als terroristen en gaat ervan uit dat het om een willekeurige aanval ging.
Aanslag op bus
Volgens informatie van de ARD vond de aanval plaats op een groot kruispunt in West-Jeruzalem. De informatie over de gebeurtenissen is tot nu toe tegenstrijdig. Hulpverleners spraken van een aanval op een bus op een kruispunt in het noorden van de stad. Israëlische media meldden ook dat de aanvallers een bus waren binnengegaan en het vuur hadden geopend op de passagiers. De Israëlische politie meldde dat mensen die bij een bushalte stonden te wachten, werden beschoten. Beelden tonen kogelgaten in het voertuig.Volgens berichten in de media hebben een soldaat ter plaatse en een gewapende burger de aanvallers uitgeschakeld. Er is nog niets bekend over de identiteit van de slachtoffers, de vermoedelijke daders of een mogelijk motief.
Hamas geeft verklaring
De radicaal-islamitische terreurorganisatie Hamas beweert dat de aanvallers twee Palestijnse militanten waren. De Palestijnse organisatie noemde de aanval een "reactie op de misdaden van de bezetting en de genocide tegen ons volk". Volgens zijn kantoor hield de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na de aanval een briefing met vertegenwoordigers van de veiligheidsdiensten
Update 13:43
Inmiddels is bekend dat er een zesde dode is gevallen. Hamas prees de aanslag op burgers die op de bus stonden te wachten. Een aanval net zo laf als die op 7 oktober 2023 die de aanleiding was voor Israël om terug te vechten tegen de Hamasbeweging in Gaza.
Mogge!
Ik haalde het gisteren al even aan dat er tussen vanavond en morgenavond lokaal zeer veel regen mogelijk kon zijn. Dit lijkt ook te gaan gebeuren en het ziet er tamelijk serieus uit, daarbij is er ook kans op wateroverlast. De vraag is waar? Inderaad...in de gebieden waar het juist niet wenselijk is. Dus dan hebben we het met name over Limburg, de Ardennen en Luxemburg en dan zo Duitsland in.
Zo verschrikkelijk als we een aantal jaren geleden zagen, dat lijkt het niet te worden omdat er nu wel wat meer stroming in zit. Dessalniettemin zeker iets om goed te volgen.
Kijken we bijvoorbeeld ook naar de gebieden die zitten te snakken om wat regen, zoals het westen van Belgie, Zeeland en delen van Zuid-Holland waar de tekorten al tegen de 400 mm zijn opgelopen en ook de afgelopen tijd nauwelijks wat viel dan is het vrijwel zeker dat zij ook morgen helemaal niets gaan krijgen. De woensdag verloopt dan weer overal droog en de dagen daarna gaat het meestal weer om buien en ook dan zitten die gebieden met een meest zuidwestelijke stroming nu niet bepaald goed.
Eerst vandaag. Momenteel trekt er een storing over en dat is dezelfde die morgen voor al die regen gaat zorgen, met enkele buien of enige gestage regenval. Deze trekt verder door maar levert in het noordoosten en oosten nog tot in de middag enkele buien op, De kans op onweer is daarbij vrij klein.
Elders schijnt steeds vaker de zon, en zeker langs de kust lijkt het zelfs helemaal zonnig te gaan worden. Elders wisselen stapelwolken en zon elkaar af. Met 20 tot 25 graden en een matige zuidelijke wind is het best een aangename dag.
Uiteindelijk komt er dan een golf tot ontwikkeling op de eerdergenoemde storing boven Frankrijk en deze trekt naar het noorden tot noordoosten, maar gaat ons land dus ook voor een deel aandoen.
Vannacht gaat het dan hard en langdurig regenen in Limburg en deze breidt zich dan tot over de oostelijke helft uit. Er kan zo'n 20 tot 40 mm gaan vallen, maar er komt ook onstabiliteit bij kijken en dan kan de neerslag nog eens extra fors intensiveren. Mogelijk krijgen we dan hoeveelheden van zo'n 70 tot 80 mm. Dit is uiteraard een probleem voor het zuiden van Limburg. Ik verwacht wel een code geel in de loop van de dag.
In de Ardennen, Luxemburg en delen van Duitsland worden nog veel grotere hoeveelheden verwacht tot ruim boven de 100 mm.
Het regengebied kan zich ook nog tot over het midden en noorden van ons land uitslaan, en daar is dan zo'n 15 tot 20 mm mogelijk. In de kustprovincies lijkt het gewoon helemaal droog te blijven. Uiteraard zal het daar dan wel bewolkt zijn.
En daar gaan we weer... In Zeeland klaart het alweer vrij snel op en uiteindelijk trekt de regenval elders ook richting het noorden. Voor een beetje 'weer' moet je beslist niet in het zuidwesten zijn. Ik heb dan nog het geluk gehad met een paar mooie onweersbuien, maar anders was ik ook wel aardig kwaad geworden als fanatiek regenliefhebber.
Ik denk overigens dat dit ook echt een trend is. De Belgische kust stond al niet bekend om het meest boeiende weer, maar je ziet de laatste jaren dat dit non-weer zich steeds verder noordwaarts aan het uitbreiden is. De zware buien die blijven wel, maar zijn veel lokaler en meestal ook alleen bestemd voor het binnenland. Ook storingen zoals we die nu zien laten het het westen steeds vaker ongemoeid. Een zeer zorgelijke ontwikkeling.
In de regen is het morgen gewoon kil met een graad of 14, maar waar uiteindelijk de zon doorbreekt kan het een normale 20 graden worden. Veel wind is er daarbij overigens niet, behalve aan zee waait het iets harder.
Werk ze!
Update 11.30: Inmiddels is code geel uitgegeven voor Limburg en mogelijk komen er nog provincies bij. Het is duidelijk dat er zeer veel regen gaat vallen. Inmiddels wordt er ook voor Limburg hier en daar al 100 mm berekend en ook verder noordwaarts lijkt er op uitgebreide schaal 30 tot 50 mm te gaan vallen, wat ook lokaal tot overlast kan leiden. Dus mogelijk komen Brabant, Gelderland en mogelijk ook Overijssel en Drenthe er nog bij.
Ik blijf het volgen.
Volgens de Europese Unie daalde het aantal asielaanvragen in de EU in de eerste helft van het jaar met 23 procent.
De vergelijking heeft betrekking op het voorgaande jaar. Volgens een rapport van het asielagentschap EUAA is de daling een direct gevolg van de omverwerping van Assad in Syrië. Binnen enkele maanden daalde het aantal Syrische asielzoekers met twee derde.
Tien jaar lang vormden Syriërs de grootste groep. De meeste asielzoekers in de EU komen nu uit Venezuela. De meeste aanvragen werden ingediend in Frankrijk, met zo'n 77.000, gevolgd door Spanje en Duitsland.
Terwijl Israël zich voorbereidt om Gaza in te nemen, gaf de Amerikaanse president Trump een "laatste waarschuwing" aan Hamas. De reactie van de islamisten liet niet lang op zich wachten.
Met de "laatste waarschuwing" van de Amerikaanse president Donald Trump aan de islamitische terreurorganisatie Hamas wil Washington een diplomatieke oplossing afdwingen vlak voor het dreigende grote offensief van Israël in de stad Gaza.
Israël heeft de voorwaarden geaccepteerd en het is tijd dat Hamas ze ook accepteert, schreef Trump op zijn Truth Social-platform. "Dit is mijn laatste waarschuwing; er komt geen verdere onderhandeling meer!" Kort daarna gaf Hamas aan bereid te zijn tot "onmiddellijke onderhandelingen". Ze verwelkomden "elke stap die bijdraagt aan een einde aan de agressie tegen ons volk".
Vrijlating van alle gijzelaars als voorwaarde
Trump had Hamas in maart al een ultimatum gesteld. Ze moesten onmiddellijk alle Israëlische gijzelaars en alle lichamen van de ontvoerden overdragen, "of het is afgelopen voor jullie", schreef hij destijds op Truth Social.Trump gaf zondag geen details over de voorwaarden van het nieuwe voorstel. Volgens de Israëlische omroep Channel 12 voorziet het voorstel in de overdracht van alle 48 gijzelaars – zowel levend als overleden – op de eerste dag van een staakt-het-vuren.
Geen bevestiging van Israël
In ruil daarvoor zal het Israëlische leger zijn offensief in Gaza-Stad staken. Bovendien zal Israël duizenden Palestijnse gevangenen vrijlaten uit zijn gevangenissen, waaronder honderden die tot levenslang zijn veroordeeld voor het doden van Israëliërs, aldus het Amerikaanse nieuwsportaal Axios. Zodra het staakt-het-vuren is afgekondigd, zullen er onmiddellijk onderhandelingen beginnen over de voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog. Hierbij horen de eisen van Israël voor de ontwapening van Hamas en de eis van Hamas voor een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook, meldde Axios, verwijzend naar Israëlische functionarissen.
Volgens het voorstel zal Trump "actief" werken aan het beëindigen van de oorlog, zo werd gezegd. Zolang de onderhandelingen over de voorwaarden hiervoor voortduren, zullen de gevechten niet worden hervat, meldde Channel 12 ook. Er was echter geen officiële Israëlische bevestiging van Trumps verklaring dat Israël zijn voorwaarden had geaccepteerd. De Times of Israel zou echter van bronnen dicht bij premier Benjamin Netanyahu hebben vernomen dat het voorstel "zeer serieus wordt overwogen", aldus een verklaring van zondagavond.
Hamas: 'Klaar om aan de onderhandelingstafel te zitten'
Hamas kondigde gisteravond aan dat het via bemiddelaars ideeën van de VS had ontvangen om tot een staakt-het-vuren te komen. Hamas was "bereid om onmiddellijk aan de onderhandelingstafel te gaan zitten" om de vrijlating van alle gijzelaars te bespreken "in ruil voor een duidelijke verklaring over het einde van de oorlog, een volledige terugtrekking uit de Gazastrook en de oprichting van een comité van onafhankelijke Palestijnen om de Gazastrook te besturen", aldus de terroristische organisatie in een verklaring. Dit moet gepaard gaan met een "openbare en expliciete toezegging van de vijand om zich aan alle overeengekomen voorwaarden te houden", aldus de verklaring. Voorkomen moet worden dat Israël eenzijdig het staakt-het-vuren beëindigd verklaart en de oorlog hervat. Hamas staat in contact met de bemiddelaars "om deze ideeën uit te werken tot een alomvattende overeenkomst" die aan zijn eigen eisen voldoet, aldus de verklaring.Het laatste staakt-het-vuren eindigde in maart, nadat Israël en Hamas geen overeenstemming konden bereiken over de voorwaarden voor de volgende fase van de overeenkomst.
Trump gelooft dat er binnenkort een akkoord zal worden bereikt
Trump had eerder geschreven dat hij Hamas had gewaarschuwd voor de gevolgen als het zijn voorwaarden niet zou accepteren. In dat geval zou Israël zijn aangekondigde grote offensief tegen de stad Gaza uitvoeren, meldde Axios.Trump vertelde verslaggevers na zijn "laatste waarschuwing": "Ik denk dat we heel snel een deal over Gaza zullen sluiten. Het is een enorm probleem."
Woensdag schreef de Amerikaanse president Trump op Truth Social dat Hamas onmiddellijk gijzelaars moet vrijlaten. Iedereen wil dat de gijzelaars worden vrijgelaten, schreef hij zondag. Later zei hij tegen verslaggevers in Washington: "Ik denk dat we ze allemaal gaan pakken."
Israël zet luchtaanvallen voort
Ondertussen zette het Israëlische leger zijn luchtaanvallen op de dichtbevolkte stad Gaza in het noorden van de afgesloten kustzone voort. Een andere wolkenkrabber werd gebombardeerd, aldus het leger. Hamas-terroristen hadden er apparatuur voor inlichtingenvergaring geïnstalleerd en observatieposten ingericht om de Israëlische troepen in de gaten te houden, aldus een verklaring van het leger. Hamas had talloze explosieven in de buurt van het gebouw geplaatst. Dit kon niet onafhankelijk worden geverifieerd.
Volgens schattingen wonen er bijna een miljoen mensen in de stad. Het Israëlische leger had de inwoners opgeroepen te verhuizen naar een zogenaamde humanitaire zone in de zuidelijke Gazastrook. Zondag hadden nog geen 100.000 mensen de stad verlaten.
Nog 20 gijzelaars in leven in de Gazastrook
Volgens Israëlische bronnen bevinden zich nog steeds 48 gijzelaars in de Gazastrook, van wie er naar verluidt 20 nog in leven zijn. De VS, Qatar en Egypte bemiddelen in indirecte onderhandelingen tussen Israël en Hamas in de Gaza-oorlog. Vorige week woensdag schreef Trump ook op Truth Social dat Hamas onmiddellijk de gijzelaars moet vrijlaten.
De Gazaoorlog werd ontketend door het ergste bloedbad in de geschiedenis van Israël, dat op 7 oktober 2023 werd aangericht door Hamas-terroristen en andere extremistische Palestijnse organisaties in Israël, vlak bij de grens met de Gazastrook. Aan Israëlische zijde werden meer dan 1200 mensen vermoord en meer dan 250 anderen gegijzeld in de Gazastrook.
Zo’n 900.000 Nederlanders wonen 'op fietsafstand' van hun werk maar stappen toch in de auto of trein. Het gaat om afstanden tot 15 kilometer, wat neerkomt op minder dan een uur fietsen. Uit onderzoek van TU Delft, in opdracht van de Coalitie Anders Reizen (CAR), blijkt dat meer dan de helft van de werknemers die dichtbij hun werk wonen, de fiets laat staan. Dat geldt niet alleen voor gewone fietsen, maar ook voor e-bikes.
Vooral in Limburg valt het gebruik tegen. Daar woont 68 procent van de werkenden binnen die afstand, maar kiest men nauwelijks voor de fiets. Het heuvelachtige landschap kan een rol spelen, maar ook het feit dat er minder files zijn dan in de Randstad. Of factoren zoals het weer, de grotere kans op lekke banden en diefstal of het gemak en comfort van een auto zijn meegenomen in de overwegingen is niet bekend.
In steden als Amsterdam en Utrecht is het beeld juist omgekeerd: daar is fietsen populair. Dat zou te maken kunnen hebben met drukke wegen, dure parkeerplekken en een infrastructuur die autorijden bewust frustreert.
De CAR wil hun zin opdringen aan anderen en meer mensen zien overstappen op de fiets. Volgens hen is de huidige belastingvrije kilometervergoeding van 23 cent te laag om aantrekkelijk te zijn. Werkgevers die meer vergoeden, zien duidelijk dat werknemers vaker de fiets pakken. De organisatie pleit er daarom voor om de vergoeding voor fietsers te verhogen.
Daarnaast denkt CAR aan andere maatregelen om fietsers voor te trekken. Zo zou de overheid de bijtelling op leasefietsen kunnen schrappen. Nu telt 7 procent van de waarde van de fiets mee als inkomen, waarover loonbelasting wordt betaald. Dat maakt een leasefiets minder interessant. Ook ziet de organisatie kansen in het aanleggen van meer fietspaden langs snelwegen. Dat lost natuurlijk niet de problemen met het weer of het gebrek aan comfort op.
Niet alleen financiële prikkels, maar ook bewustwording kan verschil maken. Wie de auto laat staan, kan zo’n 100 euro per maand aan brandstofkosten besparen. Ook zou blijken dat fietsers gemiddeld een dag per jaar minder ziek zijn.
Eergisteren, zaterdag 6 september 2025, vond de 78e editie van de Airborne Wandeltocht in Oosterbeek plaats. Tijdens deze wandeltocht wordt de slag om Arnhem herdacht. Net als de afgelopen twee jaar was ik er ook gisteren weer bij om mee te lopen, samen met Sally en nog een andere user, en ik maakte de volgende sfeerimpressie voor jullie.

Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / Sally)

Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO 
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )

Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Sfeerimpressie Airborne Wandeltocht 2025 (Foto: FOK! / DJMO )
Elke vrijdagmiddag een dosis babes. Bizarre babes, lekkere babes, grappige babes, schaarsgeklede babes, wannabe babes etc. Babes dus.
Doen plaatjes het niet? Schakel dan je adblocker uit. Liever toch bannervrij FOK!ken? Neem een premium account en steun FOK!



Holy shit. Ik had nooit gedacht dat ik het eens zou zijn met Gordon Heuckeroth. Die is sinds een weekje ook televisie-columnist (geen zorgen, je zit niet stiekem nu een verkapte Gordon-column te lezen) en waar iedereen hem sceptisch aanhoorde -niet geheel onlogisch, want Gordon heeft altijd zeshonderd ideeën waar niks van terecht komt- heeft hij zijn eerste column over RTL Tonight gepubliceerd. En mijn god, legt hij de vinger even op de zere plek. Homerun.
In het Zwitserse Champéry is op het wereldkampioenschap mountainbike zondag de downhill afgewerkt. Dat werd een heerlijk spektakel op een van de steilste en lastigste downhillpistes in de sport, waar de echte specialisten er een mooie strijd van maakten.
Vrouwen
De Française Myriam Nicole, wereldkampioene in 2019 en 2021, ging naar beneden met nog meer dan tien vrouwen na haar op de startlijst, maar haar indrukwekkende run bleef lange tijd als snelste staan. Landgenote Marine Cabirou kwam een paar tienden van een seconde tekort, de Canadese revelatie van dit jaar, Gracey Hemstreet, zat er bijna twee seconden achter.
Even leek Nicole zo het goud te pakken, maar dat was buiten één vrouw gerekend: Valentina Höll, regerend drievoudig wereldkampioene, won na haar derde wereldtitel vorig jaar geen enkele race meer. Toch is de Oostenrijkse het hele jaar al gewoon goed, met veel podiumplekken, en uitgerekend op het WK kwam dat winnende tempo er tóch weer: de nog altijd maar 24-jarige Höll zette een toprun neer, dook met 0,667 seconden onder Nicole's tijd door en pakte haar vierde opeenvolgende wereldtitel, voor Nicole en Cabirou.
Mannen
Voor Nederland was de jonge Fynn Brands in de kwalificatie verrassend sterk met een 29e plek, in de finale met tachtig deelnemers noteerde hij een keurige 40e tijd. De jonge Duitser Henri Kiefer kende al een sterk jaar en mocht vrij vroeg naar beneden, met nog meer dan twintig rijders na hem. Toch bleek zijn tijd bijzonder goed: de één na de ander kwam niet eens echt in de buurt van de jonge rijder.
De eerste die écht in de buurt kwam van Kiefer was Ronan Dunne: de jonge Ier, onlangs in het modderige Les Gets winnaar van de laatste World Cup voor het WK, strandde echter op 0,047 seconden van Kiefer. Met nog drie te gaan kwam Jackson Goldstone in actie, de Canadees die dit jaar vier keer op rij won en bíjna de eerste rijder ooit werd met vijf opeenvolgende zeges. Hij maakte er een geweldige run van en dook maar liefst 1,946 seconden onder Kiefer's tijd door.
Regerend wereldkampioen Loris Vergier uit Frankrijk was bijna vijf seconden langzamer en viel buiten het podium, waarna alleen Loïc Bruni nog boven stond. De Fransman, wereldkampioen in 2015, 2017, 2018, 2019 en 2022, ging echter al snel onderuit en was kansloos. Zo werd Goldstone de eerste Canadese wereldkampioen downhill ooit en pakten Kiefer en Dunne op hun beurt de eerste Duitse en Ierse WK-medailles ooit op de downhill.
In de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar heeft Duitsland dan toch de eerste punten binnen. Na de 0-2 blamage in Slowakije pakte de ploeg in Keulen wel drie punten, hoewel het tegen Noord-Ierland nog altijd niet bepaald soepel ging.
Serge Gnabry bracht Der Nationalelf al snel op voorsprong, maar een klein half uur later tekende Isaac Price voor de gelijkmaker. Het duurde tot halverwege de tweede helft tot Duitsland eindelijk weer op voorsprong kwam: Nadiem Amiri tekende voor de 2-1, een paar minuten later maakte Florian Wirtz er 3-1 van, wat tevens de eindstand bleek. Slowakije won ondertussen met 0-1 in Luxemburg, dankzij een goal van Tomas Rigo tegen de blessuretijd aan, en behoudt zo de leiding in groep A.
In groep E ging Spanje lekker verder: na de 0-3 zege in Bulgarije speelden ze opnieuw een uitwedstrijd, en wel in Turkije, dat met maar liefst 0-6 over de knie werd gelegd. Ferran Torres scoorde, Pedri maakte er twee en Mikel Merino was goed voor een hattrick met drie goals. Georgië won ondertussen met 3-0 van Bulgarije en staat zo achter Spanje op plek twee.
In de groep van Nederland, groep G, werd naast Litouwen - Nederland (2-3) nog een duel gespeeld: Polen ontving Finland. Bij rust stond het dankzij Matty Cash en Robert Lewandowski 2-0, Jakub Kaminski maakte er kort na rust 3-0 van, terwijl Benjamin Källman kort voor het einde de Finse eer redde met de 3-1. Nederland staat met tien punten uit vier duels op plek één, Polen heeft ook tien punten, maar wel uit vijf wedstrijden.
Tot slot nog groep J, waar het zondagavond niet bepaald spannend was. Noord-Macedonië ontving Liechtenstein, dat Benjamin Büchel al snel zag scoren, helaas voor hem wel in eigen goal - de Macedoniërs wonnen uiteindelijk met 5-0. België kreeg bezoek van Kazachstan en had een dikke veertig minuten nodig om op gang te komen, maar met onder meer twee goals van Kevin de Bruyne en Jeremy Doku wonnen de Belgen met 6-0.
Tennisser Carlos Alcaraz heeft zijn tweede US Open-titel te pakken. De Spanjaard, als tweede geplaatst, was in New York de beste in de finale tegen verdedigend kampioen en wereldranglijstaanvoerder Jannik Sinner uit Italië. De twee eindigen het jaar zo beiden met twee Grand Slam-titels: Sinner won de Australian Open en Wimbledon, Alcaraz won Roland Garros.
Van de finale werd veel verwacht, maar de twee titanen van het hedendaagse tennis maakten er ondanks veel mooie punten toch niet écht een thriller van. Alcaraz domineerde de openingsset, terwijl Sinner overtuigend terug wist te slaan in set twee. Daarna walste Alcaraz er in de derde set volle bak overheen en hoewel Sinner in set vier wat beter bij kon blijven, zat een beslissende vijfde set er nooit echt in: 6-2, 3-6, 6-1, 6-4 voor Alcaraz, die daarmee ook na meer dan een jaar de leiding terugpakt op de wereldranglijst.
Na Rod Laver, Roger Federer en Novak Djokovic was Sinner pas de vierde speler in het 'moderne' tijdperk die alle vier Grand Slam-finales in één jaar haalde, Sinner en Alcaraz zijn het eerste duo dat gezamenlijk drie Grand Slam-finales tegen elkaar speelde in één jaar. Het is het tweede jaar op rij dat alle Grand Slam-titels naar de 'Grote Twee' gaan.