FOK!
FOK!


Laatste items
Laatste items
Toon berichten uit deze thema's





Toon berichten van deze types







Actieve items
Actieve items


Forum
Forum


Archief
Artikelen van vrijdag 11 juli 2025

Sinner houdt Djokovic uit Wimbledonfinale en treft Alcaraz

Tennisser Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale op Wimbledon. De Italiaanse nummer één van de wereld had in Londen nog geen twee uur nodig om Novak Djokovic naar huis te sturen: 6-3, 6-3, 6-4. Voor de als zesde geplaatste Serviër is het al even geleden dat hij zich níet op hoeft te maken voor de eindstrijd op Wimbledon: de zevenvoudig kampioen stond in 2017 voor het laatst niet in de eindstrijd.

De andere halve finale was wat spanning betreft wat boeiender. Carlos Alcaraz, als tweede geplaatst en tweevoudig titelverdediger, nam het daarin op tegen de als vijfde geplaatste Amerikaan Taylor Fritz. Na een prima openingsset moest Alcaraz het tweede bedrijf afstaan aan de Amerikaan, maar daarna kwam hij weer wat beter op gang.

De vierde set liep zonder breaks uit op een tiebreak, waarin Fritz bepaald niet kansloos was. Sterker nog, op 6-4 kreeg hij twee setpoints, maar Alcaraz werkte ze weg en met vier opeenvolgende punten maakte hij zelfs een einde aan de wedstrijd: 6-4, 5-7, 6-3, 7-6 (6).

Waterpolosters openen WK met simpele zege

De Nederlandse waterpolosters zijn het wereldkampioenschap in Singapore zoals verwacht simpel begonnen. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis nam het in de openingswedstrijd op tegen Argentinië en dat werd niet al te spannend: 25-6.

Namens Nederland kwamen Simone van de Kraats, Fleurien Bosveld, Kittylynn Joustra en Lieke Rogge tot drie goals, verder scoorde op twee spelers na iedereen minstens één keer. Zondag speelt Nederland een beduidend zwaardere partij, met de Verenigde Staten treffen ze dan de regerend wereldkampioenen. China vormt dinsdag de derde en laatste tegenstander in de groepsfase.

Trailers kijken: de bioscoopreleases van week 28

Er komen weer nieuwe kinderfilms in de bios, zodat je in de zomervakantie nog wat uitwijkmogelijkheden hebt. Naast een re-release van een vroege verfilming van The Talented Mr. Ripley en een aantal kleinere, maar toch interessante drama's is de belangrijkste release van deze week natuurlijk de nieuwe Big Blue.

Superman

James Gunn geeft in zijn kenmerkende stijl met een unieke mix van actie, humor en emotie zijn visie op de bekende superheld in het nieuwe DC Universe en toont een Superman die wordt gemotiveerd door mededogen en een geloof in de goedheid van de mens.

Rosario

Rosario wordt gedwongen de nacht door te brengen bij het levenloze lichaam van haar oma. In haar vervallen appartement komt ze oog in oog te staan met oude, duistere familiegeheimen. Als haar oma’s lichaam wordt bezeten moet ze de steeds heftigere aanvallen van bovennatuurlijke krachten zien te overleven. 

Kind

Wanneer blijkt dat hun ongeboren kind een onbekende groeiafwijking heeft, zoeken Leon (Vincent van der Valk) en Jaimy (Noortje Herlaar) hun heil in de alternatieve geneeswijzen. Holistisch verloskundige Nicole (Tamar van den Dop) belooft ze te helpen. Wat begint met ongevaarlijke natuurlijke behandelingen, loopt uit op levensbedreigende rituelen waarbij de toekomstige ouders alles op het spel zetten om hun dochter te helpen. Kind is een psychologische thriller over de drang naar controle in een oncontroleerbare wereld en de prijs die we bereid zijn te betalen voor een ‘gezond’ kind. 

L'Attachement

In deze hartverwarmende Franse film ontdekt iedereen op z’n eigen manier welke plek je kan innemen in je eigen gevormde familie. Door open te staan voor onverwachte connecties, kan de wereld om ons heen kleur krijgen. Alex (Pio Marmaï) is een jonge, alleenstaande vader met groot verdriet na het overlijden van zijn vrouw. Zijn zoontje Elliot is zes jaar oud en moet leren omgaan met de nieuwe thuissituatie. De oudere buurvrouw Sandra (Valeria Bruni Tedeschi) runt een feministische boekhandel en is erg op zichzelf. Tegen alle verwachtingen in raken ze aan elkaar gehecht. Maar wie is zij voor hen? En wie zijn zij voor haar?

Flat Girls

Wie politieagent wordt in Thailand, krijgt automatisch een appartement aangeboden voor het hele gezin in de lokale ‘politieflats’. In dit blok groeien Jane en Ann samen op, gescheiden door verdiepingen, maar ook door hun status. Als dochter van een niet altijd integere sergeant groeit Jane op met alle gemakken, terwijl haar hartsvriendin Ann de verantwoordelijkheid draagt voor haar gezin nadat haar vader overleed. Wanneer de jonge politieagent Tong bij hen in de flat komt wonen, verandert de dynamiek tussen Jane en Ann. Ontluikende liefde, jaloezie, verwoeste toekomstdromen en hun verschil in sociale status brengen barsten in hun onafscheidelijke band. 

Wishing on a Star

In een vervallen kasteel gelegen in een schilderachtig dorpje in de buurt van Venetië, woont de 63-jarige Luciana, een Napolitaanse astroloog met een wel heel speciale manier van werken. Om hun wensen in vervulling te laten gaan, hoeven de cliënten van Luciana - vrouwen die op zoek zijn naar liefde, verwarde tieners en ondernemers die op de rand van een mentale inzinking staan - alleen maar een speciale reis op hun verjaardag te maken om zo onder een nieuwe hemel herboren te worden. Aan de hand van zeer professionele aardrijkskundige metingen én een website die goedkope vliegtickets aanbiedt, kiest Luciana de bestemming. Ondertussen heeft de ouder wordende astroloog haar eigen worstelingen, twijfels en verlangens, en net als ieder ander ook haar eigen wensen. 

Victoria moet dood

Een vervelende stiefmoeder, verwende kinderen en een oma met cash — dit gezin doet álles om Victoria kwijt te raken. Victoria moet dood is de meest hilarische familiefilm van het jaar! 

Big Trip 3: Race om de Wereld

In dit nieuwe, bereleuke avontuur nemen Patrick de grote bruine beer, Oscar de haas, Pelikaan Duke en Panda je mee op wereldreis!

Plein Soleil (1960, 4K Restoration)

Geregisseerd door René Clément, bracht deze bewerking uit 1960 van Patricia Highsmiths The Talented Mr. Ripley het publiek in aanraking met Delon in een carrièrebepalende rol als de mysterieuze Tom Ripley, een man wiens charme en sluwheid een kille immoraliteit verbergen. Tegen de zonovergoten landschappen van Italië, waar fonkelende blauwe wateren en gouden licht een onderstroom van bedrog verhullen, creëert de film met zijn intrigerende mix van psychologische spanning, elegante cinematografie en Nino Rota’s meeslepende muziek een sfeer van zowel schoonheid als naderend onheil. 

Pogacar toont klasse op Mûr-de-Bretagne en herovert gele trui

Tadej Pogacar heeft vrijdag opnieuw zijn klasse getoond door de zevende etappe van de Tour de France op zijn naam te schrijven. Op de steile slotklim naar Mûr-de-Bretagne wist hij zijn concurrent Jonas Vingegaard in de sprint te kloppen. De wereldkampioen boekte daarmee al zijn tweede ritzege van deze Tour en heroverde bovendien de gele leiderstrui. Oscar Onley werd knap derde, terwijl Mathieu van der Poel op de slotklim moest passen en zijn gele trui verloor.

De etappe kende een levendige openingsfase, waarin veel renners probeerden mee te sluipen in de vlucht van de dag. Uiteindelijk reden er vijf renners weg, maar al snel namen de ploegen van geletruidrager Van der Poel en Pogacar de controle over, waardoor duidelijk werd dat de kopgroep kansloos was.

Bij de eerste passage van de Mûr-de-Bretagne nam Visma | Lease a Bike de leiding in het peloton en werd het grootste deel van de kopgroep ingehaald. Ewan Costiou wist op de beklimming nog even uit de greep van het peloton te blijven en pakte de bergpunten, maar kort daarna kwam ook zijn avontuur ten einde.

Richting de laatste beklimming van de Mûr-de-Bretagne vond er nog een valpartij plaats in het peloton, waarbij klassementsrenners Santiago Buitrago en João Almeida hard ten val kwamen. Ondanks het uitvallen van Almeida bij UAE Emirates draaide Pogacar als eerste de slotklim op. De Sloveense wereldkampioen hield de hele beklimming onder controle en sprintte uiteindelijk overtuigend naar zijn tweede ritzege. Jonas Vingegaard was de enige die zijn wiel kon houden en eindigde als tweede.

Results powered by FirstCycling.com

Swiatek en Anisimova in Wimbledonfinale

De Wimbledonfinale in het vrouwenenkelspel gaat tussen de Poolse Iga Swiatek, als achtste geplaatst, en de nummer dertien van de plaatsingslijst, de Amerikaanse Amanda Anisimova.

Swiatek stond in de halve finales tegenover de Zwitserse Belinda Bencic, een wedstrijd waar nooit ook maar enige vorm van spanning in zou komen: Bencic won toevallig twee games in de eerste set, maar dat was het en met een 6-2, 6-0 overwinning plaatste viervoudig Roland Garros-winnares Swiatek zich voor haar eerste finale op Wimbledon.

In die finale treedt Swiatek aan tegen Anisimova, de nog altijd maar 23-jarige Amerikaanse die zes jaar na Roland Garros 2019 haar tweede halve finale op een Grand Slam-toernooi speelde. Daarin trof ze de Wit-Russische nummer één van de wereld, Aryna Sabalenka, waarbij de eerste twee sets onderling netjes werden verdeeld. In de derde set sloeg Anisimova echter toe en met 6-4, 4-6, 6-4 mag ze zich op gaan maken voor haar eerste Grand Slam-finale.

Jeugdzorg mag jongeren weer opsluiten, als het aan kabinet ligt

Hoewel het verboden is, blijven jeugdzorginstellingen kinderen opsluiten op hun slaapkamer. Daarom wil het kabinet het weer wettelijk toestaan, schrijft Trouw.

Het kabinet wil de Jeugdwet aanpassen om te zorgen dat kinderen in jeugdzorginstellingen bij uitzondering weer ’s nachts mogen worden opgesloten in hun kamer. Dat plan staat in een brief die het kabinet naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Jeugdzorginstellingen hadden om de wetswijziging gevraagd, omdat sommige jongeren volgens hen een gevaar kunnen vormen voor anderen.

Vapers krijgen hoge concentraties zware metalen binnen

Wegwerp-vapes vormen nog onbekende gezondheidsrisico’s voor adolescenten en jongvolwassenen. De damp uit vapes blijkt hoge concentraties zware metalen als koper, lood en zink te bevatten. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de University of California – Davis dat is gepubliceerd door de American Chemical Society.

De damp die vrijkomt bij het gebruik van de onderzochte merken Esco Bar, Flum Pebble en ELF Bar bevat hogere concentraties zware metalen dan de rook van traditionele sigaretten en van andere e-sigaretten. De metalen zijn afkomstig van het verwarmingselement en de concentraties nemen toe gedurende de levensduur van de vape, tot het duizendvoudige als gevolg van degradatie van het verwarmingselement.

In Esco Bar-vapes werden hoge concentraties lood, nikkel, koper en zink gevonden, zowel in de vloeistof als in de damp. In de vapes werd met verboden lood vermengd brons gevonden in niet verwarmde delen die in contact staan met de vloeistof. In Flum en Esco Bar-vapes werd ook antimoon gevonden. Het langdurig inhaleren van lood kan tot loodvergiftiging leiden, dat ernstige schade aan het zenuwstelsel kan veroorzaken. Nikkel en antimoon (Sb[III]) leiden tot een verhoogd risico op kanker.

Bekijk het onderzoek op ASC Publications

Wegwerpvapes (@ WikimediaCommons)
Wegwerpvapes (@ WikimediaCommons)

Transacties met crypto straks beter in beeld bij Belastingdienst

Transacties met crypto zijn straks meer in beeld bij de Belastingdienst. Vanaf 1 januari 2026 worden crypto-aanbieders verplicht om gegevens van hun gebruikers te verzamelen, controleren en delen met de Belastingdienst. De informatie kan worden gebruikt bij de controle van de aangifte inkomstenbelasting. Het wetsvoorstel dat dit regelt is vandaag door staatssecretaris Van Oostenbruggen naar de Tweede Kamer gestuurd.

Staatssecretaris Van Oostenbruggen (Fiscaliteit, Belastingdienst en Douane): “Als je veel geld verdient met crypto’s dan moet je daar net zoals bij spaargeld of beleggingen in Nederland netjes belasting over betalen. Door dit voorstel komen transacties met crypto straks meer in beeld bij de Belastingdienst waardoor het ontlopen van belasting beter aangepakt kan worden. Alleen als iedereen bijdraagt, blijven de publieke voorzieningen betaalbaar”.

Crypto’s behoren net als spaargeld en beleggingen al tot het vermogen dat moet worden opgegeven in de aangifte inkomstenbelasting. Daarover is belasting verschuldigd wanneer het totale vermogen uitkomt boven een vastgesteld bedrag. Dat is nu ook al zo. In 2025 is deze grens €57.684 per persoon.

Crypto-aanbieders worden verplicht om per 1 januari 2026 transactiegegevens van hun gebruikers te verzamelen, controleren en rapporteren aan de belastingdiensten van de EU-lidstaten. Dit zijn bijvoorbeeld transacties waarbij crypto is aangekocht met geld, maar bijvoorbeeld ook wanneer crypto is ingezet voor een aankoop. De maatregelen volgen uit een Europese richtlijn, die met dit wetsvoorstel wordt omgezet in Nederlandse wetgeving. De belastingdiensten wisselen onderling daarnaast gegevens uit over de inwoners van de andere lidstaten. Zo krijgt de Belastingdienst ook inzicht in cryptotransacties van Nederlandse belastingplichtigen die worden gedaan via crypto-aanbieders in EU-lidstaten. Door het gebrek aan zicht op cryptobezittingen bestaat de kans dat crypto niet altijd wordt opgegeven. Daarom worden maatregelen genomen.

Crypto-aanbieders moeten uiterlijk 31 januari van het opvolgende jaar rapporteren – en met de ingang van het wetsvoorstel op 1 januari 2026 dus voor het eerst op 31 januari 2027. De gegevens over crypto worden niet vooraf ingevuld, maar de Belastingdienst heeft dus wel gegevens om crypto te controleren.

Administratieve lasten
De verplichte rapportage en uitwisseling van gegevens vraagt om inspanningen van crypto-aanbieders, maar het wetsvoorstel betekent tegelijk dat zij alleen nog hoeven te rapporteren in de EU-lidstaat waar zij zijn geregistreerd. Zonder deze richtlijn zouden aanbieders door elke lidstaat om informatie gevraagd kunnen worden.

Om crypto-aanbieders zo goed mogelijk te ondersteunen met de rapportageverplichting, organiseert de Belastingdienst bijeenkomsten. Hier kunnen zij terecht met al hun vragen en moeilijkheden.

12 jaar cel voor verkrachting en grooming meisjes met anorexia

Een 48-jarige man is veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf voor onder meer verkrachtingen van twee jonge, kwetsbare meisjes die kampten met een psychische (eet)stoornis. Ook publiceerde hij wraakporno van een minderjarig meisje om haar te chanteren. Hij koos de meisjes doelbewust uit door zich online op pro-ana websites voor te doen als coach om hen zogenaamd te helpen met afvallen.

De zaak kwam aan het licht na een uitzending van Undercover in Nederland, nadat de man met iemand van de redactie (die zich voordeed als 15-jarig meisje) probeerde een seksafspraak te maken.

Nietsontziend
Volgens de rechtbank behoort het gedrag van de man, waaronder de door hem gepleegde verkrachtingen waarbij ook fors geweld is gebruikt, tot de buitencategorie. Hij deed zich op pro-ana websites bewust voorals coach, om zo op zoek te gaan naar seks. Terwijl op deze sites zich de meest kwetsbare meisjes uit de samenleving bevinden die lijden aan een psychische (eet)stoornis en daardoor een laag zelfbeeld hebben. Eenmaal in zijn macht behandelde hij zijn slachtoffers op een nietsontziende manier. Zelfs op de zitting, toen hij werd geconfronteerd met de minderjarigheid en kwetsbaarheid van de slachtoffers, zag hij de ernst en verwerpelijkheid van zijn handelen niet in. Hij gaf aan geen spijt van de seks te hebben, omdat hij erbij blijft dat het vrijwillig was. De rechtbank vindt dat verbijsterend.

Bescherming van de maatschappij
Naast de gevangenisstraf van 12 jaar legt de rechtbank een gedragsbeinvloedende en vrijheidsbeperkende maatregel (GVM) op. Hiermee kan na afloop van de gevangenisstraf langer toezicht op een veroordeelde worden gehouden, als het nodig is met voorwaarden. Dat wordt na afloop van de gevangenisstraf vastgesteld.

Doordat de 48-jarige man niet meewerkte aan het onderzoek door een psycholoog en psychiater, is onbekend gebleven of hij een psychische stoornis heeft. Hierdoor kon er geen tbs-maatregel worden opgelegd. De rechtbank volgt daarom het reclasseringsadvies om een GVM op te leggen ter bescherming van de veiligheid van anderen. De rechtbank legt de forse gevangenisstraf op om de maatschappij voor een lange periode te beschermen tegen deze man.

De man moet de slachtoffers ruim 100.000 euro aan schadevergoedingen betalen en mag geen contact met hen hebben.

Macron en Starmer gaan samenwerken bij inzet van kernwapens

De kernmachten Groot-Brittannië en Frankrijk willen hun gezamenlijke afschrikkingspotentieel sterker benutten. Beide landen kwamen hiertoe overeen tijdens een gezamenlijke regeringstop in Londen onder leiding van premier Keir Starmer en president Emmanuel Macron.

Voor het eerst zal een verklaring stellen dat de kernwapens van beide landen onafhankelijk van elkaar zijn, maar wel gecoördineerd kunnen worden ingezet, zei Starmer tijdens een persconferentie op het Britse militaire hoofdkwartier in Northwood, Londen. "Vanaf vandaag zullen onze vijanden weten dat elke extreme dreiging voor dit continent een reactie van beide landen zal uitlokken", aldus de Labour-politicus. De formulering is waarschijnlijk een duidelijke waarschuwing aan Moskou. Macron benadrukte dat beide landen onafhankelijk en soeverein blijven. Ze moeten samenwerken om een "aanzienlijk bedreigender omgeving" aan te pakken, aldus de Fransman.

Groot-Brittannië en Frankrijk zijn de enige West-Europese landen met kernwapens. Het Britse arsenaal is echter afhankelijk van Amerikaanse lanceervoertuigen en is nauw geïntegreerd met het afschrikkingssysteem van de NAVO. Momenteel kunnen de wapens alleen vanaf onderzeeërs worden gelanceerd. Londen heeft onlangs aangekondigd dat het F-35-straaljagers zal bestellen, die ook met Amerikaanse kernwapens kunnen worden uitgerust. Het Franse nucleaire arsenaal wordt zowel vanuit de lucht als vanaf onderzeeërs gelanceerd en is onafhankelijk van de NAVO en de VS.

Opvolger van de Storm Shadow-kruisraket
Parijs en Londen willen ook nauwer samenwerken op het gebied van conventionele wapens. Zo zullen er meer van de gezamenlijk ontwikkelde Storm Shadow-kruisraketten worden besteld, zo werd verder verklaard. De Storm Shadow wordt ook door Oekraïne gebruikt ter verdediging tegen de Russische invasie. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan een opvolger van de kruisraket.

De twee buurlanden zijn ook van plan om nauwer samen te werken bij de ontwikkeling van hoogfrequente wapens, die bijvoorbeeld gebruikt kunnen worden om drones te onderscheppen. Ook willen ze intensiever samenwerken op het gebied van kunstmatige intelligentie om de mogelijkheden van hun eigen gevechtsdrones te vergroten.

Trump levert wapens aan Oekraïne op kosten NAVO

Voor het eerst sinds zijn terugkeer in het Witte Huis heeft Trump zich bereid verklaard meer wapens naar Oekraïne te sturen. Hij gaf aan volgende week commentaar te geven op Rusland. "Ik denk dat ik maandag een belangrijke verklaring over Rusland zal afleggen", zei hij in een interview met de Amerikaanse omroep NBC News. Hij ging niet in op de aard van de verklaring.

Trump beloofde ook Amerikaanse wapenleveringen aan Oekraïne via de NAVO. De alliantie zal de wapens volledig betalen, vertelde de Amerikaanse president Donald Trump aan de omroep. "Wij leveren wapens aan de NAVO, en de NAVO betaalt voor die wapens 100 procent. Dat betekent dat de wapens naar de NAVO gaan, de NAVO ze vervolgens doorgeeft, en de NAVO betaalt voor die wapens", legde Trump uit. De overeenkomst zou vorige maand bereikt zijn tijdens de NAVO-top.

Dit zou de eerste keer zijn dat Trump sinds zijn terugkeer persoonlijk een wapenlevering aan Oekraïne initieert. Volgens twee bronnen die bekend zijn met de beslissing zal hiervoor een speciale presidentiële machtiging worden gebruikt. Deze machtiging stelt de president in staat om gebruik te maken van de Amerikaanse militaire voorraden. Het pakket zou ongeveer 300 miljoen dollar waard kunnen zijn en Patriot-verdedigingsraketten en middellangeafstandsraketten omvatten.

Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is er nu een tijdschema voor de hervatting van de Amerikaanse wapenleveringen vastgesteld. Zelensky zei dat de details zijn ontvangen na gesprekken met Trump, die Zelensky als constructief beschreef. Hij prees ook de deelname van Amerikaanse vertegenwoordigers aan een bijeenkomst met landen die Oekraïne steunen. De VS hebben, volgens eigen zeggen, eerder de munitieleveringen aan Oekraïne tijdelijk opgeschort. Dit gebeurde juist op een moment dat Rusland zijn luchtaanvallen intensiveerde.

'Ik ben teleurgesteld in Rusland'
In het NBC-interview uitte Trump ook zijn teleurstelling over de Russische president Vladimir Poetin. "Ik ben teleurgesteld in Rusland, maar we zullen zien wat er de komende weken gebeurt." Trump had dinsdag al zijn toenemende frustratie geuit: "We ontvangen veel kritiek van Poetin", zei de Amerikaanse president. 

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zei donderdag de ontevredenheid van de VS over de situatie in Oekraïne te hebben overgebracht aan zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov. Hij herhaalde de woorden van de Amerikaanse president Donald Trump van de afgelopen dagen en uitte zowel teleurstelling als frustratie over het gebrek aan vooruitgang, aldus Rubio na zijn ontmoeting met Lavrov in de Maleisische hoofdstad Kuala Lumpur.

Verbeek schrijft historie met Wimbledontitel, Pel naar dubbelfinale

Tennisser Sem Verbeek heeft op Wimbledon geschiedenis geschreven. Samen met de Tsjechische Katerina Siniakova heeft hij de titel veroverd in het gemengd dubbelspel, daarmee is hij de eerste Nederlandse man ooit die de gemengde dubbeltitel pakt op het heilige gras in Londen.

De 31-jarige Verbeek, die op de Australian Open al de halve finales in het mannendubbelspel haalde, nam het met veelvoudig Grand Slam-winnares Siniakova op tegen de Brit Joe Salisbury en zijn Braziliaanse kompaan Luisa Stefani. Dat werd een spannend duel, maar in de eerste én tweede set was het Nederlands-Tsjechische duo in de tiebreak simpelweg te sterk: twee keer 7-6 (3) en daarmee was de titel binnen voor Siniakova en Verbeek.

Ook in het mannendubbelspel konden de Nederlandse fans in Londen aan het feest. David Pel speelt met de Australiër Rinky Hijikata, die hij op dag één op Wimbledon pas voor het eerst ontmoette, het toernooi van zijn leven en dat stopte in de halve finales niet. Tegen Marcelo Arevalo uit El Salvador en de Kroaat Mate Pavic, 's werelds nummers één in het dubbelspel, speelden ze een ware thriller.

In de eerste set was een tiebreak nodig, die Pel en Hijikata verloren, in set twee sloegen ze terug met tiebreakwinst. In de beslissende derde set was een supertiebreak nodig, waarin Arevalo en Pavic meerdere matchpoints kregen. Pel ramde de laatste echter weg met een weergaloze return, waarna Hijikata's service perfect was om het voor Pel met een prachtige volley af te maken: 6-7 (2), 7-6 (5), 7-6 (9).

Overigens dubbelt Pel normaliter met de Zwitser Jakub Paul. Tijdens het toernooi van Rosmalen kreeg de Nederlander onlangs echter een appje van Hijikata, die nog een partner zocht voor Wimbledon - waar Paul en Pel niet aan mee zouden mogen doen. Met Hijikata mocht Pel uiteindelijk wél het toernooi in en dus accepteerde hij het aanbod, ook met de gedachte om zijn ranking te verbeteren, wat voor hem en Paul goed zou zijn. De Zwitser was er echter niet blij mee en beëindigde de samenwerking per direct.

Tour: Etappe 7 - Knallen op de Mûr-de-Bretagne

De zesde etappe van de Tour de France werd na een strijd in de heuvels uiteindelijk een éénmansshow: Ben Healy ging er dik veertig kilometer voor de meet vandoor en soleerde op indrukwekkende en voor hem typische wijze naar de winst. Ook vandaag gaat het weer bepaald niet makkelijk worden, met een stevige kuitenbijter als finish.

Om 12.25 uur stapt het peloton op de fietsi n Saint-Malo, waar koers gezet wordt voor een 197 kilometer lange etappe naar Guerlédan. De eerste 150 kilometer zijn niet al te boeiend, een wat glooiend landschap met hier en daar wat heuveltjes, maar in de finale kan het los gaan. Een klimmetje van de vierde categorie en dan twee keer de Mûr-de-Bretagne: eerst een kilometer of twintig van de meet, daarna ligt daar bovenop de finish.

Het slotklimmetje is twee kilometer lang aan bijna zeven procent gemiddeld, dat is op zich niet zo'n punt. Het bovenste deel is echter vrij makkelijk en dat betekent natuurlijk dat er ook een moeilijk stuk zit: een flinke strook van zo'n vijftien procent, dát is wel een punt voor de sprinters en dus mogen we weer naar types als Tadej Pogacar of Mathieu van der Poel gaan kijken.

Zoals gebruikelijk heeft Rellende_Rotscholier weer een veel meer uitgebreide voorbeschouwing op het FOK!forum gezet, daar verwijzen we weer graag naar, hier dus. De finish staat even voor vijf uur op het programma, maar dat hangt natuurlijk van allerlei zaken af.

Het profiel van vandaag (Bron: Tour de France)
Het profiel van vandaag (Bron: Tour de France)

De route van vandaag (Bron: Tour de France)
De route van vandaag (Bron: Tour de France)

Nieuwe gameplaybeelden van Ghost of Yotei

In een speciale State of Play presentatie heeft ontwikkelaar Sucker Punch Studio's, nieuwe gameplaybeelden vrijgegeven van Ghost of Yotei voor de Playstation 5. In dit nieuwe deel kruip je in de hoofdrol van Atsu, de vrouwelijke protaganist die op wraak uit is op de beruchte Yotei Six, die haar gezin afgeslacht heeft. 

In een 20 minuten durende gameplay is te zien hoe je een uitgebreid wapenarsenaal en gevechtstijlen tot je beschikkking met daarbij een inkijkje in wat verhaalelementen en de landschappen van Yotei. Voor de soundtrack van het spel is er een hoofdrol weggelegd voor de Shimasen, een Japans muziekinstrument.

Ghost of Yotei komt beschikbaar op 2 oktober voor de Playstation 5. Daarnaast is er ook nog een speciale Limited Edition Ghost of Yotei Playstation bundel aangekondigd.

Laatste reviews en specials
special
VrijMiBabes #313 (not very sfw!)
special
Random Pics van de Dag #1959
special
Random Pics van de Dag #1958
special
Random Pics van de Dag #1957
special
Random Pics van de Dag #1956
special
Random Pics van de Dag #1955
©FOK.nl e.a.