|frontpage|sport|games|forum|weblog|fotoboek|chat|dev|fokroulette|abonnementen| (0) | 
TRUE
FOK! verslaat Swordstone - knockout 1e ronde
print  rss - door Danny Roodbol (Danny) op 30-05-2008 @ 22:03 - Laatste update: 31-05-2008 12:12

Onlangs ontving FOK! van Stichting Swordstone een sommatie om 960 euro te betalen wegens het gebruik van een foto van Johan Cruijff uit de jaren 70, welke een user op ons forum in een topic over Ajax had geplaatst. Wij hebben de foto in kwestie direct verwijderd en gemeld dat daarmee de zaak wat ons betreft af was. Peter-Vincent Schuld (die zich tegenwoordig 'Copyright Enforcement Officer' noemt) van Stichting Swordstone meldde dat de hele boel naar de deurwaarder zou gaan. Prima. In plaats daarvan ontvingen wij een brief van Mr. L. Verkoren, waarin werd gesteld dat wij binnen 8 dagen alsnog moesten betalen. Zo niet zou ik onmiddellijk en zonder pardon gedagvaard worden!

Welnu; de kogel is door de kerk en Guus de Jong (foto's van Guus de Jong - de gast die dat plaatje heeft geschoten) laat via Peter-Vincent Schuld van Stichting Swordstone (die het vuile werk weer door Mr. Luc Verkoren laat opknappen) weten dat de zaak is afgedaan.
Mijn gemaakte kosten; nul komma nul. Ik heb wat gebruik gemaakt van Google en tips van tientallen users (waaronder een aantal juristen en fotografen die deze manier van handelen ook stellig verwerpen - waarvoor dank!) en op basis daarvan een jurist vastgeluld. Nu wil ik mezelf natuurlijk niet op de borst kloppen, maar leuk is het wel.

Natuurlijk bestond er wat mij betreft nooit enige twijfel dat we, mocht dit überhaupt voor komen, dit op onze sloffen zouden winnen, maar het blijft toch altijd weer spannend. En ergens ben ik wel wat teleurgesteld, want ik had me - al zeg ik het zelf - FOK!king goed voorbereid. Inmiddels ben ik volledig op de hoogte van repliek, dupliek, rolzittingen en - niet te vergeten - jurisprudentie op dit gebied. Ik heb dan ook een aantal tips voor andere slachtoffers van Stichting Swordstone. Dit is geen juridisch advies natuurlijk en ik stel op voorhand dat ik geen enkele aansprakelijkheid accepteer mocht dit toch anders aflopen. Maar toch.

1. Ga nimmer accoord met de 200% verhoging die vaak geclaimed wordt omdat er geen toestemming was verleend. Jurisprudentie leert dat geen enkele rechter deze ooit heeft toegekend, omdat het het karakter heeft van een boete, en omdat de sitehouder uiteraard geen kont te maken heeft met voorwaarden van een fotografenfederatie waar hijzelf geen contract mee heeft. Ook gemaakte kosten worden in geen enkel geval wat ik heb kunnen vinden toegewezen. Rechters zijn van oordeel dat het normale handelingen zijn die men verricht (sturen van een sommatie e.d.).

2. Vraag om bewijs dat de foto van Dhr. Schuld is danwel of hij kan aantonen dat hij de belangen behartigt van de rechthebbende. Vraag om een door auteursrechthebbende ondertekende, gedateerde machtiging met een kopie van het legitimatiebewijs van auteursrechthebbende. Zonder die kopie is het onmogelijk de authenticiteit van de handtekening te verifiëren. Vooral het feit dat al eerder een niet ondertekend, kennelijk antigedateerde volmacht is geleverd aan LucasWasHier is iets dat je zeker moet aankaarten. Vraag natuurlijk ook om bewijs dat het om dezelfde foto gaat. Bij SDNL werd namelijk al een verkeerde foto geclaimed door Swordstone en Dhr. Schuld, wat niet direct pleit voor de zorgvuldigheid waarmee hij te werk zou behoren te gaan.

Deze twee tips wilde ik graag met jullie delen. Een paar key-quotes van de jurist van Swordstone:

"Met de juridische uitleg van uw positie kan ik mij verenigen. Het is niet de bedoeling van Swordstone of van mij u in rechte te betrekken.", "Formeel valt u niets te verwijten", "Schendingen van auteursrechten zijn uw probleem niet", "de privacy van uw gebruikers is heilig" en "Verder ben ik het helemaal met u eens."

Geweldig! Een paar mailtjes en men druipt af en dat doet mij denken dat Swordstone toch vooral werkt op basis van dreigementen. Ze weten zelf dondersgoed dat ze allesbehalve sterk staan, en gelukkig maar. Vrijheid zou ernstig in het geding komen als communicatiesites als FOK! en duizenden anderen het werk onmogelijk gemaakt zou worden. Er zijn betere manieren om schending van auteursrecht tegen te gaan. Mr. Luc Verhagen lijkt het met me eens te zijn. Laten we hopen dat Swordstone, Peter-Vincent Schuld en fotografen als Guus de Jong dat ook gaan inzien. Met vriendelijk overleg bereik je meer dan met dreigementen en grootspraak. Zéker als je niet bereid bent je grootspraak waar te maken.

We kunnen weer met een gerust hart ademhalen. En tegen Peter-Vincent Schuld, Guus de Jong en consorten zeg ik slechts; tot ziens en bedankt voor de vis!

Ik hoop dat deze zaak voor andere slachtoffers van Swordstone enig houvast biedt, en dat Swordstone de belangen van haar clienten voortaan op een andere manier zal behartigen. Bijvoorbeeld door gewoon een vriendelijk verzoek tot verwijdering te sturen.

De mailwisseling tussen FOK! en Mr. L. Verkoren vind je overigens hier.

UPDATE: Extra linkjes toegevoegd


stem (of voeg toe) op: msn-reporter eKudos nujij Bron: mailwisseling FOK! / Swordstone
10282 views / 89 reacties
Reacties op dit bericht
50 van 89 reacties op deze pagina Pagina  1 2
man Ferdo (Eindredactie Frontpage) 30-05-2008 @ 22:05 fotoboek homepage
userIcon
Dat is niet geheel onverwacht, maar evengoed gefeliciteerd!
Nou het lijkt erop dat het echt helemaal nergens over gaat dit artikel. Die eis slaat nergens op maar om deze 'fantastische zege' zo uitgebreid te vieren...tja geenstijl-achtig vind ik
Nu kan de persoon je dagvaarden voor smaad. Goed bezig...
userIcon
Mooi verhaal

Jammer dat er geen 2e ronde komt.
userIcon
Ik ben te knetter om alles te verwerken maar gefeliciteerd ofzo
quote:
Nu wil ik mezelf natuurlijk niet op de borst kloppen, maar leuk is het wel.
Klop je zelf maar op de borst. Ik snap de nieuwswaarde hier niet van? Houd het dan intern
man Danny (Administrator) 30-05-2008 @ 22:10 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:07 schreef Xebrozius het volgende:
Nu kan de persoon je dagvaarden voor smaad. Goed bezig...
dat kan alleen als wat gezegd wordt niet waar is
userIcon
Gefeliciteerd.

En de mensen die niet weten waar het over gaat: Column Danny
man Danny (Administrator) 30-05-2008 @ 22:11 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:09 schreef Der.Pantoffel het volgende:

[..]

Klop je zelf maar op de borst. Ik snap de nieuwswaarde hier niet van? Houd het dan intern
het is geen nieuws, het is sitenieuws. Een bericht mbt FOK! zelf. Net als bv berichten waarbij we melden wie prijsvragen hebben gewonnen
userIcon
Dat ging wel heel makkelijk Nice work Danny (en iedereen die je geholpen heeft!)
Niet willen betalen voor je spullen
En op het forum mogen wij niet posten over games downloaden he
userIcon
Mooi nieuws. Alhoewel onredelijk vond ik het toch spannend gezien alle consequenties, indien het anders was gelopen.

Chapeau, Danny !
Samenvatting graag.
userIcon
Omdat toch iemand het gaat doen.

man Danny (Administrator) 30-05-2008 @ 22:13 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:13 schreef Brullemans het volgende:
Samenvatting graag.
zie titel
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:13 schreef Danny het volgende:

[..]

zie titel
Hij brult maar wat, gefeliciteerd iig.
dus nu verdeel je die 960 euro's over de members?
userIcon
Voor de helft van dat bedrag ga ik foto's maken van Johan.
man Danny (Administrator) 30-05-2008 @ 22:18 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:17 schreef gr8w8 het volgende:
Voor de helft van dat bedrag ga ik foto's maken van Johan.
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:10 schreef Danny het volgende:

[..]

dat kan alleen als wat gezegd wordt niet waar is
Peter-Vincent Schuld is eigenlijk alleen maar een oplichter ?
Of google moet het toevallig fout hebben
userIcon
Gefeliciteerd.
userIcon
'Tot ziens en bedankt voor de vis!'
(Laatste mailtje)

man Danny (Administrator) 30-05-2008 @ 22:23 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:19 schreef Isiolo het volgende:

[..]

Peter-Vincent Schuld is eigenlijk alleen maar een oplichter ?
Of google moet het toevallig fout hebben
ik beweer nergens dat hij een oplichter is. Hij komt op voor auteursrechten. In dit geval heeft hij niet één maal aangetoond dat hij bij volmacht van Guus de Jong handelde en dus het überhaupt het recht heeft dat auteursrecht te verdedigen. In een eerder geval (tegen Lucaswashier.nl) heeft hij dit ook zover momenteel bekend nog niet gedaan. In de zaak tegen SDNL (Sociale Databank Nederland) heeft hij een claim gedaan op basis van een andere foto. De foto die hij als bewijs leverde aan de rechtbank bleek niet dezelfde als waar hij zijn claim voor indiende ( ). Dat maakt hem onzorgvuldig.
userIcon
Danny , , Had je wat anders verwacht dan ?
userIcon
Gefeliciteerd dan maar, ik hoop dat 'we' zoiets over 10 jaar nog zullen winnen.
man Danny (Administrator) 30-05-2008 @ 22:24 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:23 schreef Gohansjj1 het volgende:
'Tot ziens en bedankt voor de vis!'
(Laatste mailtje)

ik wilde eigenlijk '42' er ook nog ergens in verwerken, maar kon geen geschikt moment vinden
man Danny (Administrator) 30-05-2008 @ 22:25 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:23 schreef ReplaR het volgende:
Gefeliciteerd dan maar, ik hoop dat 'we' zoiets over 10 jaar nog zullen winnen.
zoniet zullen dergelijke claims ook niet meer komen op dat moment. Geen enkele site zal het gebruikers nog toestaan te reageren.
userIcon
Goed zo, korte metten maken met dit soort lui!
Ik heb iets soortgelijks meegemaakt met Musicopy, dreigen dat ik allerlei materiaal op mijn website zou hebben staan, dat gemaakt is door mensen waarvoor hun de belangen behartigen. Maar naar een paar verzoeken van mij om enig bewijs heb ik er nooit meer iets van gehoord.
Dreigementen en vaak valse aantijgingen lijkt het werk van dit soort stichtingen en ze komen er helaas veel te vaak mee weg.
userIcon
wie post hem even in t ajax topic?
man Danny (Administrator) 30-05-2008 @ 22:29 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:28 schreef Noshiba het volgende:
wie post hem even in t ajax topic?
deze uitspraak betekent niet dat de foto nu opeens WEL geplaatst mag worden natuurlijk.
Ongelooflijk, wat een eikels zeg. Dat die eikel gaat zitten vragen om de adresgegevens van de user die het plaatje postte is echt te walgelijk. Eigenlijk zouden er juist stappen moeten worden ondernomen jegens deze vuige oplichters.
userIcon
Het zou om te gillen zijn als het niet in en in triest was.
Dat iemand zo aan zijn boterham wil komen zeg.

Ik stem ervoor dat hij grondig afgezaagt moet worden: indien er ergens anders zo iets naar voren komen deze emailwisseling doorspelen aan die partij (mag dat trouwens?) en ondersteunen. Stoptie er vanzelf mee
userIcon
Terechte overwinning Laat die uitzuigers eens gaan werken voor de kost.
userIcon
Ik heb het hele gebeuren bij Lucas Was Hier al aardig gevolgd en toen werd me al duidelijk dat die Schuld geen schijn van kans maakt in de rechtbank. Pauper is het. Mooi dat dit nu via FOK! en LWH meer aandacht krijgt, zodat er in de toekomst hopelijk minder mensen zijn die hun claims geloven en gaan betalen.
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:15 schreef Gkhn het volgende:
dus nu verdeel je die 960 euro's over de members?
Yay, iedereen ¤0.0044
userIcon
quote:
Eenzelfde 'samenwerking' hebben wij onder meer met playboy (mbt hun foto's die nog weleens in topics opduiken), het MDI (als zij een kennelijk strafbare uitlating melden gaan wij direct tot verwijdering over) en nog een aantal andere partijen, en dat werkt tot op heden naar volle tevredenheid. Het doel is uiteindelijk inbreuk terug te dringen door middel van bewustwording bij de eindgebruiker. Dat zal nimmer bereikt worden als de sitebeheerders maar voor de rechter gesleept worden. Nog afgezien van het feit dat er vanuit de internetcommunity weinig begripvol wordt gereageerd op de werkwijze van Stichting Swordstone. Zelfs al staat zij in sommige gevallen volledig in haar recht, dan nog zijn er constructievere manieren om deze problematiek aan te passen. Maar dat is mijn bescheiden mening.


userIcon
quote:
En als dan ook de aantijgingen en beledigingen van deze en gene verdwijnen van het web zou dat heel mooi zijn.


*aai over de bol geeft*
Ik vind het wel net dat Danny het zelf afhandelt, en niet alles op de user afschuift en weer in bed kruipt. Heb de mails gelezen, en je gaat er ook heerlijk rustig mee ok. Niiiice.
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:25 schreef Danny het volgende:

[..]

zoniet zullen dergelijke claims ook niet meer komen op dat moment. Geen enkele site zal het gebruikers nog toestaan te reageren.
Zolang we er tegen blijven vechten zal het wel meevallen.
dat je dat dan ook gedaan hebt.
userIcon
Proficiat en meer dan terecht natuurlijk
Wat een lul is die vent zeg.
Gefeliciteerd Danny!
userIcon
Zie je wel; gewoon een stelletje ordinaire oplichters dat Swordstone-tuig.
userIcon
Go Danny!

En als je een knokploeg nodig hebt dan horen we 't wel
userIcon
Tof dat het dus goed afloopt, was ook wel te verwachten.
userIcon
Helaas geen rechtzaak

Ga je hem nog wel aanklagen (zoals in je eerste column die je hieraan wijdde)?

Iig gefeliciteerd!
userIcon
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 @ 22:07 schreef WAARHEID het volgende:
Nou het lijkt erop dat het echt helemaal nergens over gaat dit artikel. Die eis slaat nergens op maar om deze 'fantastische zege' zo uitgebreid te vieren...tja geenstijl-achtig vind ik
we kunnen beter de zegeningen van god vieren wou je zeggen
userIcon
Ach, de enige belangenbehartiger in de beeldende kunst industrie waar je mee uit moet kijken is pictoright (stichting beeldrecht, de Visuelen, en Burafo). Die zijn namelijk van het clubje waar Brein ook bij hoort, en die hebben wel centjes om door te zetten. Die pakken dit soort dingen ook anders aan. De rest blaast hoog van de toren, en vangen op die manier ook nogal wat geld om leuk van te leven.

Wel cool dat je ze bedankt voor de vis, maar jammer dat ze je niet uitnodigen voor een diner in het restaurant aan het eind van het universum.
userIcon
Ik wacht vol spanning op de film
50 van 89 reacties op deze pagina Pagina  1 2
Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 


True ©1999-2010 FOK! INTERNET SITES  |  algemene voorwaarden