CD: Machine Head - Unto The Locust

Muziek • Geschreven door Martin (waterman2012) op 27-09-2011 @ 12:10
print 

Er zullen weinig metal fanaten zijn die de klassieker Burn my eyes (1994) van Machine Head niet in hun collectie hebben. De band rondom frontman Rob Flynn presenteerde op dat album zeer verfrissende thrashmetal. Sindsdien heeft de band zich behoorlijk ontwikkeld en tal van invloeden in hun muziek verwerkt. Hoewel er door de jaren heen ook kritiek was van fans en de media, dat de band iets te veel hun roots zouden hebben achtergelaten, wist Machine Head met de laatste twee albums menig vriend en vijand te verrassen. Op Through The Ashes Of Empire (2003) en vooral The Blackening (2007) lieten de heren horen hoe puur metal kan zijn. Na vier jaar wachten heeft dan nu eindelijk het zevende album Unto The Locust het daglicht gezien.

In navolging van de laatste twee albums, presenteert de band ook op Unto The Locust lange uitgesponnen songs. Het enige is dat met zeven songs en een totale tijd van 48:06min. dit toch een aanzienlijk kortere cd is geworden. Dit mag meteen ook als kritiekpunt gelden, want er hadden best nog een nummertje of twee bij gemogen. Muzikaal gezien valt er echter wel een hoop te genieten. Dit nieuwe materiaal is minder duister dan de songs op de laatste twee albums, ondanks dat de cd opent met een a capella koortje met de Latijnse tekst 'Sangre Sani', alsof het filmmuziek is voor een nieuw deel van The Omen. Na deze intro, onderdeel van de opener 'I am Hell (Sonata in C#)', valt er een loodzware breakdown in waar Flynn zijn eerste woorden overheen brult. Maar de hoofdmoot van het langste nummer van cd zijn ultrasnelle thrashpartijen en solo's. Misschien klinkt het hier en daar iets te geforceerd, maar de passie waarmee het gebeurd is meer dan welkom. Het nummer eindigt met een typische slepende breakdown, zoals we die van Machine Head gewend zijn. Met het eerste nummer maakt de band haar bedoelingen voor de rest van de cd flink duidelijk, namelijk een flinke dosis agressie.

De agressie op dit album wordt niet alleen vertaald naar puur snelle thrash. Eigenlijk bestaat naast de opener alleen het nummer 'This Is The End' uit louter snelle stukken. De andere songs worden met name gekenmerkt door veel opmaat en een enorm portie groove. Vooral de groovy partijen doen sterk denken aan de hoogtijdagen van Pantera. 'Locust' is hier een zeer goed voorbeeld van met haar zeer swingende riff in de lijn van Pantera's meesterwerk Vulgar Display Of Power. Ik zou het geen plagiaat willen noemen, maar een mooi eerbetoon aan Pantera's meesterbrein Dimebag Darrel (R.I.P.). Verder heeft het nummer een melodieus refrein, zoals het nummer 'The Blood, The Sweat, The Tears' van het derde album The Burning Red (1999). Van de meeste nummers op deze nieuwe cd bestaat het refrein overigens uit melodieuze zanglijnen, een derde kenmerk van deze cd. De melodieuze zang in combinatie met frivole gitaarriffs en roffelend drumwerk doen bij tijd en wijlen ook wel wat denken aan Mastodon (wiens nieuwe cd later deze week op FOK! besproken zal worden). Nummers als 'Be Still And Know'' en 'Pearl Before Swine' hebben er wel wat weg van. Ook op de afsluiter 'Who We Are' zijn die invloeden bij vlagen te horen. Ook hierbij geldt dat het geen jatwerk is. Het is een prima aanvulling waarbij het typische Machine Head geluid niet verloren gaat.

Het vierde muzikale ingrediënt van deze cd zijn de klassieke metal invloeden in de vorm van intro's en terugkerende twingitaren, zoals die in het nummer 'Be Still And Know' te horen zijn. Er is zelfs ruimte voor een min of meer klassieke metal ballad in de vorm van het mooi ingetogen 'Darkness Within'. Alles bij elkaar opgeteld, hebben we hier met een best veelzijdig album te maken die een prima mix vormt van alles waar Machine Head al bijna twintig jaar voor staat; snelle thrash, klassieke metal, groove en veel melodie. Of schuilt hierin ook misschien de kritiek, dat het iets te geknutseld gevarieerd is, zodat nummers soms te veel uit losse stukken bestaan en de tracks onderling minder samenhang bevatten? Het zou kunnen, maar het valt moeilijk te ontkennen, dat dit een prettige metalplaat is.

Unto The Locust is uiteindelijk een zeer verdienstelijke opvolger geworden van The Blackening. Machine Head is gewoon nog steeds een van de belangrijkste metalbands op deze planeet. De cd biedt goede hoop op een heerlijk avondje bangen en moshen in het Eindhovense Klokgebouw, 28 november a.s. Natuurlijk is er voor de diehard fans nog wat extra. Er is ook een special edition in omloop met drie bonustracks; een akoestische versie van 'Darkness Within' en twee covers, 'Witch Hunt' (Rush) en 'The Sentinel' (Judas Priest).




Lees ook:

» 23/05 CD: Cold Specks - I Predict A Graceful Expulsion0
» 21/05 CD: King Creosote & Jon Hopkins - Diamond Mine Jubilee Edition6
» 18/05 CD: North Atlantic Oscillation - Fog Electric1
» 18/05 CD: Golden Earring - Tits 'N Ass7


delen | eKudos nujij

4964 views / 13 reacties
Type Muziek
Genre Thrash/Heavy Metal
Speelduur48:06
Waardering    
User-waardering    
Aantal stemmen    3
Reacties op dit bericht
13  van 13 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Het is een goed album, die lekker klinkt!. Aanrader voor de metalheads & rockers onder ons aller fokkers ;-)
userIcon
The blood, the sweat, the beers!
userIcon
Ja ik vind hem goed...heb de bonustracks (3 stuks) ook.
En nee ik heb Burn My Eyes niet. Ik vind het album daarna pas interessant en heb vervolgens niets meer beluisterd tot The Blackening, wat het beste album is IMO.
userIcon
Ik zet hem net voor het eerst aan hier, maar ik heb weinig hoop omdat ik teveel verwend ben door de ijzersterke en in mijn ogen geniale plaat die The Blackening was.
userIcon
Hebben!

Heb heel lang gewacht op een nieuw album van ze maar ben de laatste tijd helemaal niet met muziek bezig geweest dus wist niet eens de precieze datum van een nieuw album
man EGM (Moderator Frontpage) 27-09-2011 @ 20:46 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op dinsdag 27 september 2011 @ 15:26 schreef cleany het volgende:
Ja ik vind hem goed...heb de bonustracks (3 stuks) ook.
En nee ik heb Burn My Eyes niet. Ik vind het album daarna pas interessant en heb vervolgens niets meer beluisterd tot The Blackening, wat het beste album is IMO.
Dus je kent 2 cd's, The More Things Change en The Blackening, en je concludeert dat een van de 2 het beste is?

Unto The Locust klinkt heerlijk trouwens!
userIcon
quote:
Op dinsdag 27 september 2011 @ 15:26 schreef cleany het volgende:
Ja ik vind hem goed...heb de bonustracks (3 stuks) ook.
En nee ik heb Burn My Eyes niet. Ik vind het album daarna pas interessant en heb vervolgens niets meer beluisterd tot The Blackening, wat het beste album is IMO.
Ehrm, ok.. Mag jij vinden hoor.. Ik vind Burn My Eyes zo ongeveer het beste metal album ooit, ik speel hem nog regelmatig.. Ze hebben het met The more things Change nog zachtjes overgedaan maar het niveau van de eerste hebben ze nooit meer gehaald. Desalniettemin een band waar ik zeer veel respect voor heb, zal deze ook zeker luisteren..
userIcon
Ik vind de cd erg lekker! Hoor als voornaamste kritiek dat hij wat minder 'trashy' is, wat ik persoonlijk juist als positief ervaar ;-)! Darkness Within vind ik een geweldig nummer met een heerlijke opbouw naar een typische Machine Head breakdown. Ik geef het album een 8.
userIcon
Mooie review, is een keer onderbouwd waarom iets wel of niet goed klinkt, en wat je nou precies hoort.
Kan menig resecent nog wat van leren.

Ga hem zeker luisteren en hoop de mannen volgend jaar weer op een paar festivals tegen te komen.
Proost Motherfucker Proost!!!!!!
userIcon
Let freedom ring...

Geweldig op Dynamo OA indertijd.
userIcon
Yeah, Machine Head! Zeker geen verkeerde band moet ik zeggen! Ik ben met name heel blij dat Flynn wat zanglessen heeft genomen alvorens de boel te recorden, het staat hem bijzonder netjes op dit album!
Begrijp me niet verkeerd, ik vond The Blackening ook echt een klasse-album, maar deze bevalt me minstens net zo goed, zo niet meer. De beheersing, de controle, het avontuur en de climaxen zijn op dit album echt in goeie harmonie samengebracht. Ik vond The Blackening bij tijd en wijlen nog wel eens te veel over the top, met 923432 riffs in één nummer. Tuurlijk, het album kickte aars, maar dit bevalt me toch net iets beter.
userIcon
quote:
Op dinsdag 27 september 2011 @ 20:46 schreef EGM het volgende:
[..]


Dus je kent 2 cd's, The More Things Change en The Blackening, en je concludeert dat een van de 2 het beste is?

Unto The Locust klinkt heerlijk trouwens!
ik weet niet in welke modus ik was, maar ik heb de rest van de cd's een luisterbeurt gegeven, maar konden mij niet bekoren.

quote:
Op dinsdag 27 september 2011 @ 22:24 schreef B-FliP het volgende:
[..]


Ehrm, ok.. Mag jij vinden hoor.. Ik vind Burn My Eyes zo ongeveer het beste metal album ooit, ik speel hem nog regelmatig.. Ze hebben het met The more things Change nog zachtjes overgedaan maar het niveau van de eerste hebben ze nooit meer gehaald. Desalniettemin een band waar ik zeer veel respect voor heb, zal deze ook zeker luisteren..
dat kan...
userIcon
Vind m wat tegenvallen....
13  van 13 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 23/05 CD: Cold Specks - I Predict A Graceful Expulsion0
» 21/05 CD: King Creosote & Jon Hopkins - Diamond Mine Jubilee Edition6
» 18/05 CD: North Atlantic Oscillation - Fog Electric1
» 18/05 CD: Golden Earring - Tits 'N Ass7


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden