Phineas en Ferb zijn twee tieners die proberen om van elke dag van de zomervakantie weer een feest te maken. In de serie op Disney XD is te zien hoe zij met hun eigen plezier onbewust het bloed onder de nagels van hun zus Candace vandaan weten te halen, die telkens probeert om haar twee broers te verlinken bij hun moeder. Als zijverhaal is er ook nog hun huisdier Perry het vogelbekdier, die voor een geheime organisatie werkt. Zonder dat zijn baasjes het weten moet hij iedere keer de antagonist dr. Doofenschmirtz verslaan. Leuk, maar is dit format ook geschikt voor een lange bioscoopfilm met de titel Phineas and Ferb The Movie: Across The 2nd Dimension (Dwars Door De 2de Dimensie)?

Het verhaal
Perry het Vogelbekdier is vijf jaar bij Phineas en Ferb. Om dit te vieren bouwen de twee broers een speelveld om vogelbekdiertennis te spelen. Maar zelfs op zijn jubileumdag moet Perry aan het werk. Dr. Doofenschmirtz heeft een machine gemaakt waarmee hij naar een andere dimensie kan, de zogenaamde 'Tweede Dimensinator'. Als tijdens een eerste testvlucht tijdens het vogelbekdiertennis Phineas en Ferb de machine van Doofenschmirtz per ongeluk breken, bieden zij aan om de machine te maken. Probleem is dat Perry Doofenschmirtz niet kan aanvallen, want als zijn familie erachter komt dat hij voor een geheime organisatie werkt wordt hij ontslagen en moet hij weg.
Dankzij de modificaties aan de machines werkt tot Doofenschmirtz' grote verrassing het apparaat, iets wat hem nog nooit gelukt is. Een portaal naar de tweede dimensie wordt geopend. Als de vier door de poort gaan zien ze dat Doofenschmirts de leider is van die dimensie. Zijn grote droom is eindelijk uitgekomen. Als hij zijn alter ego ontmoet is het liefde op...eigen gezicht. Toch is de Tweede Dimensie-Doofemschmirtz (TDD) niet blij met hoe zijn evenbeeld het doet in zijn dimensie. Hij heeft namelijk zo goed als niets bereikt, tijd om er verandering in te brengen. TDD heeft de Tri-State Area al eens eerder overgenomen in zijn dimensie, tijd om naar die van ons te gaan.
Dan breekt de hel los. Naast problemen met Perry zitten Phineas en Ferb vast in de andere dimensie. Hun enige hoop ligt in de handen van hun alterego's die volledig geindoctrineert zijn door TDD. Lukt het de twee broers om op tijd terug te komen in Danville voordat TDD dit doet?

v.l.n.r.: Perry, Phineas, Ferb, Candace
Film en serie naast elkaar
In de film zitten veel knipogen en running gags naar de serie. Iedere bekende uitspraak, afleveringploteigenschappen, alle personages en zelfs alle (!) uitvindingen van de afleveringen zijn terug te vinden in de film. Net als in de reguliere afleveringen wordt er ook nu weer veel gezongen op aanstekelijke muziek, maar ook de humor is weer goed neergezet.De makers waren zich er van bewust dat er ook volwassenen naar de film zouden kijken en hebben ook voor hun vermaak gezorgd. Er is zowel simpele humor voor de kinderen, als ingewikkelde humor voor de ouderen te vinden. Het is wel aan te raden om ouderlijk toezicht bij de film te houden, mochten er jeugdige kijkers naar de bioscoop gaan. Er is veel meer actie, spanning en geweld, maar wel met een Disney-tintje en -moraal.
Toch voelt de film te lang om naar te kijken. Hoewel de serie per aflevering maar 22 minuten duurt, heeft de film een tijdsduur van 78 minuten. Het tempo en de actie dat normaal gesproken goed past in een korte show, kijkt te druk weg voor een volledige film. Gelukkig heeft de film wel enkele reclameblokken waardoor je het kan zien als een drieluiksaflevering. Iets dragelijker, maar als film zijnde is het uiteindelijk te lang om uitstekend te kunnen uitpakken.
Conclusie
Voor de fans van de serie is de film leuk om naar te kijken, maar het kan redelijk lang duren. De niet-fans of nieuwelingen van Phineas en Ferb hebben wellicht minder aan het geheel. Veel grappen komen niet over, emoties zijn minder sterk en verborgen parels blijven verborgen. Al met al is het een aardige film voor de kinderen, met genoeg plezier voor de volwassenen.
| Oorsprong | Verenigde Staten, 2011 |
|---|---|
| Regie | Dan Povenmire, Robert F. Hughes |
| Genre | Animatie, Komedie |
| Cast | Dan Povenmire, Vincent Martella, Thomas Sangster e.a. |
| Kijkwijzer |
|
| Waardering | |
| User-waardering | |
| Aantal stemmen | 16 |
| Positie in chart | 67 » bekijk volledige lijst |
quote:Phineas en Ferb is zo'n beetje de beste tekenfilm van dit moment. Zit vol met running gags en referenties die kinderen nooit begrijpen. De plots zitten vaak geniaal in elkaar, en net op het moment dat je denkt dat het voorspelbaar wordt, geven ze er zo'n hilarische draai aan dat het toch weer anders afloopt.Op zondag 20 november 2011 @ 02:35 schreef Dr.Mikey het volgende:
Dat die serie de naam disney mag dragen laat precies zien dat het bedrijf zijn glorie verloren is
quote:Op zondag 20 november 2011 @ 13:11 schreef Pulsy het volgende:
[..]
Phineas en Ferb is zo'n beetje de beste tekenfilm van dit moment. Zit vol met running gags en referenties die kinderen nooit begrijpen. De plots zitten vaak geniaal in elkaar, en net op het moment dat je denkt dat het voorspelbaar wordt, geven ze er zo'n hilarische draai aan dat het toch weer anders afloopt.
Dit is net een van de weinige dingen waar Disney trots op mag zijn, in tegenstelling tot zo ongeveer elke serie van hen met echte acteurs en veel van hun tekenfilms van de laatste jaren.
quote:Op zondag 20 november 2011 @ 02:35 schreef Dr.Mikey het volgende:
Dat die serie de naam disney mag dragen laat precies zien dat het bedrijf zijn glorie verloren is
quote:Onzin. Phineas and Ferb is briljant precies om de redenen die Pulsy aangeeft.Op zondag 20 november 2011 @ 02:35 schreef Dr.Mikey het volgende:
Dat die serie de naam disney mag dragen laat precies zien dat het bedrijf zijn glorie verloren is.
quote:nee, candace is een tiener, de rest zijn kinderenOp zondag 20 november 2011 @ 18:42 schreef viagraap het volgende:
Phineas & Ferb zijn trouwens geen tieners toch?
quote:Goed verwoordOp zondag 20 november 2011 @ 13:11 schreef Pulsy het volgende:
[..]
Phineas en Ferb is zo'n beetje de beste tekenfilm van dit moment. Zit vol met running gags en referenties die kinderen nooit begrijpen. De plots zitten vaak geniaal in elkaar, en net op het moment dat je denkt dat het voorspelbaar wordt, geven ze er zo'n hilarische draai aan dat het toch weer anders afloopt.
Dit is net een van de weinige dingen waar Disney trots op mag zijn, in tegenstelling tot zo ongeveer elke serie van hen met echte acteurs en veel van hun tekenfilms van de laatste jaren.
MrManiak (Eindredacteur Films/TV) 20-11-2011 @ 23:53
quote:Ja, de recensie heb ik in juli geschreven toen ik in Amerika wasOp zondag 20 november 2011 @ 21:18 schreef Blue Thunder het volgende:
en het is vogelbekmintonje hebt zeker de amerikaanse versie gekeken en gegokt wat de vertaling was?
Ik vond hem ook erg leuk, ik ben hem nu op dvd aan het zetten zodat we hem nog een paar keer kunnen kijken![]()
En de kijkwijzer is voor iedereen.. niet vanaf 6... beetje beter je best doen de volgende keer
quote:ik twijfel..
quote:Ja, ik heb er op mn vrije zondag speciaal de wekker voor gezet. En een vriendin is speciaal blijven slapen hier omdat we zo makkelijker de film konden kijken.
quote:Het "wat doeeee je" is redelijk ingebakken hier in huisOp maandag 21 november 2011 @ 16:03 schreef Mabuya het volgende:
Doofenshmirtz duistere plan producties !!!!
quote:Mja hier ook...Op maandag 21 november 2011 @ 18:20 schreef Fha het volgende:
[..]
Het "wat doeeee je" is redelijk ingebakken hier in huis![]()
quote:Het is wel beter geworden sinds ze teruggegaan zijn naar traditionele animatie, die ze nu mengen met moderne (computer)animatie. The Princess and the Frog was goed, Rapunzel was briljant. Winnie the Pooh heb ik nog niet gezien, maar die schijnt ook erg leuk te zijn. Disney heeft mindere jaren achter de rug, maar lijkt weer op de weg terug te zijn.Op zondag 20 november 2011 @ 18:06 schreef Samzz het volgende:
Dat Disney vergane glorie is, ben ik het wel redelijk eens. Van Disney kan je denk ik geen hoogstandjes a la the Lion King en Aladdin meer verwachten, helaas.
quote:Nee, dat is echt een heel ander disney universum...Op dinsdag 22 november 2011 @ 15:35 schreef Nina-Sanders het volgende:
WAT is dit een Disney-serie? Dat Disney zich zo heeft verlaagd zeg.....
C'mon.... straks moeten we deze crap ook in de Donald Duck lezen?

quote:Doofenshmirts verlaten stofzuiger fabriekOp maandag 21 november 2011 @ 16:03 schreef Mabuya het volgende:
Doofenshmirtz duistere plan producties !!!!
DragonFodder (FOK!games crew) 23-11-2011 @ 09:32
Magneet (Manager Reviews) 23-11-2011 @ 09:53
quote:haha, wij hebben een collega die hetzelfde gedrag vertoond.. 's ochtends is ie er altijd even en blijft weg tot iets voor 5...Op woensdag 23 november 2011 @ 09:53 schreef Magneet het volgende:
Een collega van me heet Perry, 1 keer raden wat er door ene paar man geroepen wordt als die even weg is
DragonFodder (FOK!games crew) 23-11-2011 @ 22:04
DragonFodder (FOK!games crew) 23-11-2011 @ 22:04
quote:Dit kijk je niet voor de pixarervaring.Op woensdag 23 november 2011 @ 17:27 schreef ikbennieuwopfok het volgende:
Mijn hond kan nog betere animaties maken.