Vorig jaar verscheen de eerste re-release van de beroemde Thunderdomeserie. Het tweede deel, Judgement Day, heeft inmiddels ook een heruitgave gekregen van ID&T. Dat betekend dus weer twee schijfjes vol oude hardcoreklassiekers uit 1993!

Hedendaagse hardcore kenmerkt zich vaak door lange breaks, veel melodie en harde kicks. Hoe anders was dat bijna 20 jaar terug. Zagende en scheurende synths zorgen voor wat melodie, percussie speelde een belangrijke rol, rustpunten waren er nauwelijks en knallende kicks stelden maar weinig voor in tegenstelling tot vandaag de dag. Het tempo lag ook een stuk lager dan nu. Uitzonderingen daargelaten uiteraard!
Het grote verschil met toen is ook het aantal hokjes. Tegenwoordig heeft iedere afwijkende stijl een aparte naam, maar eerder was alles gewoon hardcore. Dat levert op deze compilatie de nodige variatie op. Zo hoor je in een aantal tracks rave-achtige invloeden. Die typische basslijntjes hoor je bijvoorbeeld terug in 'Strange Invaders' van Das Duell en 'Junkfood' van Strange Food. Er zijn ook plaatjes die neigen naar happy hardcore: korte, blije melodietjes zoals 'Kingdom' van Undercover Anarchist. Grapppig is dan ook dat de cd's een aantal tracks van Critical Mass en Charly Lownoise & Mental Theo, bekend om hun happy hardcore hits, bevatten die allesbehalve blij zijn en gewoon flink beuken. Hier en daar worden techno en hardcore wat gecombineerd, maar het grootste deel is toch gewoon de typische oldschool hardcore.
Een deel daarvan wordt nog altijd door grote DJ's gedraaid. Neem nou 'Boy's Interface' van DJ Rob, 'Recession' (Neophyte) en 'Brainwashkiller' van T.N.T. Maar ook wat minder bekende tracks zijn meer dan de moeite waard. De diepe kicks van Gordon Maxmunt - 'Rabbit City 011' gaan bij een beetje hoog volume door merg en been, wat ook geldt voor de distorted kicks van 'When I'm Gone' (Fazer). Erg lekker is ook de M. Steenbergen-remix (de man achter het bekende 'Poing') van Music Vandals - 'Hakke'. Lekkere kick, freaky geluidjes en van die typische sounds uit de drumcomputers van toen.

Ook dit deel van Thunderdome neemt je weer even mee terug naar de eerste helft van de jaren '90. Liefhebbers van toen zullen zich ongetwijfeld weer terugwanen op de feesten van toen, terwijl het voor de hedendaagse luisteraar een mooie geschiedenisles is. Een goede reden om (opnieuw) de Thunderdome cd's te gaan verzamelen!
| Type | Muziek |
|---|---|
| Genre | Hardcore |
| Waardering | |
| User-waardering | |
| Aantal stemmen | 1 |
quote:Ik had ze tot 22. bij verhuizing allemaal weggegooid.Op woensdag 25 mei 2011 @ 14:15 schreef stbabylon het volgende:
Dat ik T2 ooit heb verkochtToen wel voor fl60,= maar toch
quote:Ravuh mis ik niet meer. die wijven hadden zoveel plamuur op hun gezicht dat na een paar minuten hakkuh je al kapot zweet. Plamuur loopt uit en je ziet dan opeens een lelijk spook voor je staan. Schrok me regelmatig de pleuris.Op woensdag 25 mei 2011 @ 15:46 schreef bratwurste1 het volgende:
Met een lekker wijfie ravuh pillen of een paddestoel. Wat mis ik de oerhollandse hardcore feestjes
quote:Op woensdag 25 mei 2011 @ 20:31 schreef Falstyr het volgende:
Ik had ze tot 22. bij verhuizing allemaal weggegooid.
quote:Idd... Ze zijn niks vergeleken met onverstaanbaar grommende bierbuikmannen met schreeuwende gitaren.Op woensdag 25 mei 2011 @ 19:23 schreef HSG het volgende:
Hardcore is voor mietjes.
quote:Goeie deal toch?Op woensdag 25 mei 2011 @ 14:15 schreef stbabylon het volgende:
Dat ik T2 ooit heb verkochtToen wel voor fl60,= maar toch
quote:Oh god, daar heb je dat zelfoverschattende kind wat begenadigd is met geen enkel verstand van zaken weer.Op woensdag 25 mei 2011 @ 19:23 schreef HSG het volgende:
Hardcore is voor mietjes.
quote:Haha bullshit,Op vrijdag 27 mei 2011 @ 13:21 schreef TimDL het volgende:
[quote]Op woensdag 25 mei 2011 @ 20:31 schreef Falstyr het volgende:
[..]
Ik had ze tot 22. bij verhuizing allemaal weggegooid.
Hmmm, vaag, als je ooit fan was blijf je fan en koester je de serie.
quote:Geen echte fan dus. Dat kan.Op vrijdag 27 mei 2011 @ 13:54 schreef AciD_Nightmare het volgende:
[..]
Haha bullshit,
Ik had ze vroeger ook allemaal maar ook weggeflikkerd. Als ik nu weer naar die teringherrie luister word ik helemaal gek. Smaakt veranderd door de jaren
quote:Iedereen is welkom op een breakcorefeestOp donderdag 26 mei 2011 @ 17:07 schreef TimMer1981 het volgende:
[..]
Oh god, daar heb je dat zelfoverschattende kind wat begenadigd is met geen enkel verstand van zaken weer.
Ga lekker op het forum voor onbegrepen pubers zitten, stakker.
En als je wilt zien wie er mietjes zijn: neem maar een keer een paar van die langharige tekkels van je rockclubje mee naar een breakcorefeest; kijken wie er een mietje is.