De strijd om Los Angeles is snoeiharde actie, meer niet
2011 wordt het jaar vol met films over aliens en monsters. Onder andere Super 8, Paul, Apollo 18, Attack the Block, Mars Needs Moms en The Thing. In de alienfilm World Invasion: Battle Los Angeles komen de buitenaardse wezens naar de aarde om verschillende steden te verwoesten. We volgen een team militairen in de strijd om de aarde te beschermen. Voor de film kregen de makers ook militaire steun om het realistisch over te laten komen.

Al jaren worden er overal op aarde ufo's gespot en zelfs gefilmd. De meeste mensen zijn sceptisch over het bestaan van buitenaardse wezens, maar dit jaar wordt die twijfel weggevaagd. De aarde wordt aangevallen door onbekende krachten. Overal ter wereld worden er grote steden verwoest en alleen Los Angeles houdt stand in de strijd die nooit voor mogelijk werd gehouden. Een sergeant van de Marine (Aaron Eckhart, The Dark Knight) en zijn nieuwe team moeten een halt zien te roepen aan een vijand die alles overtreft.
Iets waar veel alienfilms mee kampen, is dat de actie pas laat in de film begint. In World Invasion: Battle Los Angeles zit je al in het begin middenin de actie door een vooruitblik. Na de openingstitel leer je de personages meer kennen, maar al snel begint de actie weer. De karakters worden voldoende uitgewerkt, zodat de rest van de film echt gefocust kan zijn op de actie. En voldoende actie is er zeker. De explosies en verwoeste gebouwen in Los Angeles zijn erg indrukwekkend.
Door de vele actie zit je middenin de film en komt het geweld goed op je over. Helaas halen de ietwat zoetere scènes je af en toe uit de film, maar dat maakt het wel realistisch. De acteerprestaties zijn erg natuurlijk, wat ook goed bijdraagt aan de kijkbeleving. Naar het einde toe wordt het misschien iets te cliché en lijken sommige militairen wel erg onverwoestbaar.

Conclusie
World Invasion: Battle Los Angeles is een keiharde actiefilm geworden met prachtige explosies en verwoeste gebouwen. De zoetere scènes tussendoor houden je misschien even uit het ritme, maar de actie overheerst nog altijd. Er is genoeg spanning om het verhaal interessant te houden. Het einde is erg open, dus de kans op een vervolg zit er in als het een groot succes wordt.
| Oorsprong | Verenigde Staten, 2011 |
|---|---|
| Genre | Science Fiction, Oorlog |
| Cast | Aaron Eckhart, Michelle Rodriguez, Ramon Rodriguez, Bridget Moynahan, Ne-Yo, Jim ... |
| Waardering | |
| User-waardering | |
| Aantal stemmen | 60 |
quote:mwa, ID4 was een groots amerikaanse patriottische film. Dat valt bij deze opzich wel mee.Op woensdag 20 april 2011 @ 09:53 schreef Junglebeast het volgende:
Soort van nieuwe Independence day?
quote:Nou... mee vallen... Vind dit net zo patriottische film als Independence Day waar natuurlijk het amerikaanse leger weer hard van achter genomen word.Op woensdag 20 april 2011 @ 10:42 schreef wise het volgende:
[..]
mwa, ID4 was een groots amerikaanse patriottische film. Dat valt bij deze opzich wel mee.
quote:Erg wat? Slecht, goed? I don't get itDe acteerprestaties zijn erg natuurlijk, wat ook goed bijdraagt aan de kijkbeleving.
Beaudelaire (Eindredacteur Dvd's) 20-04-2011 @ 13:09
quote:'Natuurlijk'.Op woensdag 20 april 2011 @ 13:06 schreef Dj_Ziggy het volgende:
[..]
Erg wat? Slecht, goed? I don't get it
quote:Op z'n zachtst uitgedrukt, ja. Met vreselijke muziek.Op woensdag 20 april 2011 @ 10:42 schreef wise het volgende:
[..]
mwa, ID4 was een groots amerikaanse patriottische film. Dat valt bij deze opzich wel mee.
quote:dan raad ik je aan om deze een keer te lezen:Op woensdag 20 april 2011 @ 13:00 schreef loop het volgende:
Lijkt me een leuke film maar wordt wel saai, nog een paar meer van hetzelfde genre en het komt m'n neus uit. Telkens weer aliens die de mensheid aanvallen, mensheid verliest grandioos maar dankzij de hoop, moed en kracht van enkele mensen lukt het op het nippertje toch een invasie af te slaan. Het zou al interessanter worden als er meerdere alien partijen zijn, dat landen zich allieren met een bepaalde factie en dat zo iedereen elkaar uitmoord. Of een matrix variant waar niet de mens de machines heeft gebouwd maar aliens, waar de strijd al was gestreden en de aarde vernietigd, waarna de hoofdrolspelers ontdekken dat zij met anderen al enkele eeuwen in een simulatie zitten in een alien ruimteschip die enkele miljoenen mensen wist redden voordat alles ontplofte.
Maar standaard "Telescopen zien UFO's, UFO's vallen mensen aan, mensheid gedecimeerd, klein groepje mensen slaat terug, alle UFO's vernietigd, aarde is weer veilig" wordt zo voorspelbaar.
quote:Thnx, lijkt me een leuk boek!Op woensdag 20 april 2011 @ 13:57 schreef wise het volgende:
[..]
dan raad ik je aan om deze een keer te lezen:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Forge_of_God
edit: deze mag ook wel verfilmd worden
quote:Maar goed het is dan ook een amerikaanse film. Soldaat v. oranje en al die nederlandse WWII prut kan je ook patriottisch noemenOp woensdag 20 april 2011 @ 11:39 schreef Uezurii het volgende:
[..]
Nou... mee vallen... Vind dit net zo patriottische film als Independence Day waar natuurlijk het amerikaanse leger weer hard van achter genomen word.
quote:Schudden van het beeld is ondertussen een normale filmtechniek. Zo ben je een persoon die er midden tussen in staat.Op woensdag 20 april 2011 @ 13:56 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Beetje gemengde gevoelens over deze film.
Wat mij vooral stoorde was dat de camera 100% de hele tijd maar heen en weer schud.
Je hebt nooit pauze of even een rustig momentje.
Actie is prima maar constant? nee ik vond het net iets te veel.
Matig acteerwerk met cliche scenes.
Special effects vind ik dan wel weer redelijk goed gedaan.
6/10 - 1x kijken en nooit meer (tenzij je je heel erg verveeld)
quote:Ga jij nou maar lekker naar een domme film met Jennifer Aniston en Adam Sandler kijken. Dat lijkt me meer iets voor jou.Op woensdag 20 april 2011 @ 18:47 schreef mordokania het volgende:
Edit: dit is een film voor IQ-loze apen die 2 uur naar explosies willen kijken. Een normaal mens wil zich met een van de acteurs kunnen identificeren - dat ontbreekt volledig in deze film.
quote:Deze film is gewoon f*%^$ng vet
quote:Dit is nou echt een reactie van een persoon die zich niet in anderen in kan leven, vandaar de wens om een personage te kunnen identificeren...Why the fuck zou je willen identificeren met iemand in de film??? er wordt een verhaal verteld, of dat nou een waargebeurd of verzonnen verhaal is, voor ieder wat wils. Je mening mag je geven maar ga nou niet doen alsof jouw mening de enige juiste is, dat getuigt van een zeer groot ego.Op woensdag 20 april 2011 @ 18:47 schreef mordokania het volgende:
Edit: dit is een film voor IQ-loze apen die 2 uur naar explosies willen kijken. Een normaal mens wil zich met een van de acteurs kunnen identificeren - dat ontbreekt volledig in deze film.
quote:Goh dat zei je vorige maand ook...Op woensdag 20 april 2011 @ 19:51 schreef Knut het volgende:
Slechtste film die ik in jaaaaaaren gezien heb.
quote:War of the Worlds vond ik anders nog redelijk vermakelijk.Op donderdag 21 april 2011 @ 00:50 schreef Revolutia het volgende:
Trailer ziet er leuk uit , maar die film is zelf waardeloos! Lijkt meer op reclame voor US mariniers. Na Independence Day is er geen goeie Alien invasie film meer geweest. Independence Day is 100x beter dan deze shit film. Koop een grammetje weed i.p.v. naar deze film te gaan. Gelukkig gedownload.
quote:Helemaal mee eens. Paar maten en ik hebben deze rustig hier thuis gekeken. Het ging van 'just another alien invasion movie' naar een goed geacteerde film met zeer veel spanning en actie. Geen moment verveeltOp woensdag 20 april 2011 @ 21:05 schreef Stupendous76 het volgende:
Heb hem al gezien. Dacht dat het niet veel was, maar die mening heb ik snel bijgesteld: veel actie, een redelijk verhaal (i.i.g. veel beter dan menig ander VS-film) en bij tijd en wijle ook wel geloofwaardig. Natuurlijk ook meer dan genoeg ongeloofwaardigheid, maar al met al toch een goede film
quote:Ik ken veel mensen die dit een leuke film vonden. Nu zijn dat volgens jou geen normale mensen?Op woensdag 20 april 2011 @ 18:47 schreef mordokania het volgende:
Ik heb hem al gezien en het is een ongelofelijk slechte, belabberde prutfilm. Je hebt constant close-ups, letterlijk geen enkele keer een scene met uitzicht. Je ziet praktische alleen de hoofden van mensen en aliens. Dit meen ik. De camera beweegt continue, er is geen moment rust. Het acteerwerk is zeer slecht. Hier is 100 miljoen EUR aan uitgegeven? Ga niet naar deze film!
Edit: dit is een film voor IQ-loze apen die 2 uur naar explosies willen kijken. Een normaal mens wil zich met een van de acteurs kunnen identificeren - dat ontbreekt volledig in deze film.
Edit 2: gezien de FOK-recensie, vraag je je af of dit betaalde marketing is? Wordt de FOK-recensent betaald door de film-industrie? Ik heb al langer zo'n vermoeden, ook op sites als metacritic en imdb. Het verschil user/editor rating is steed vaker absurd groot. Zoals hier nu 8 van de editor tegen 4 van de users. Je gelooft het gewoon niet meer. Hitler zei ooit: "Je kunt het hele volk voor de gek houden, maar niet voor altijd."
quote:Ghe. Als ik lettervermicelli eet, kan ik nog betere scenario's schijten dan dat van Skyline.Op woensdag 20 april 2011 @ 19:08 schreef ShinyStar het volgende:
Ben benieuwd of deze film beter is dan Skyline.
quote:Ah. Dank voor de aanbeveling, nu ga ik er zeker heen!Op woensdag 20 april 2011 @ 18:47 schreef mordokania het volgende:
Edit: dit is een film voor IQ-loze apen die 2 uur naar explosies willen kijken.
quote:Op donderdag 21 april 2011 @ 09:42 schreef DOPERT het volgende:
[..]
Ik ken veel mensen die dit een leuke film vonden. Nu zijn dat volgens jou geen normale mensen?
Volgens mij ben jij echt zo'n type die zich voor alles in het leven te goed vind. Totaal geen besef van realiteit .
quote:Sja. Soms vind ik het best prettig twee uur lang naar Ontploffende Dingen te kijken - het kan niet altijd Verstilde Kirgizische Arthouse zijn tenslotte.Op donderdag 21 april 2011 @ 10:06 schreef Inverted_World het volgende:
[..]
Hmm ik denk dat hij zich een beetje frustreert aan het feit dat een slecht-uitgewerkte film door leuke CGI toch door sommigen goed gevonden kan worden.
Ik ga deze film persoonlijk in ieder geval geen kans geven, het verhaal klinkt echt té slecht.
quote:ik ook, net als District 9Op donderdag 21 april 2011 @ 08:34 schreef disturbedmind het volgende:
[..]
War of the Worlds vond ik anders nog redelijk vermakelijk.
quote:Ik geef hem een 10.Op donderdag 21 april 2011 @ 15:55 schreef AciD_Nightmare het volgende:
hahaha deze film een 8 geven, nigga please!!
quote:Ghaha, hier kan ik toch wel ff om lachenOp donderdag 21 april 2011 @ 09:50 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Ghe. Als ik lettervermicelli eet, kan ik nog betere scenario's schijten dan dat van Skyline.
quote:District 9 is ook een mooie alien film btw.Op donderdag 21 april 2011 @ 00:50 schreef Revolutia het volgende:
Trailer ziet er leuk uit , maar die film is zelf waardeloos! Lijkt meer op reclame voor US mariniers. Na Independence Day is er geen goeie Alien invasie film meer geweest. Independence Day is 100x beter dan deze shit film. Koop een grammetje weed i.p.v. naar deze film te gaan. Gelukkig gedownload.
quote:Wat lul jij nou dan?Op vrijdag 22 april 2011 @ 13:59 schreef edje5555 het volgende:
Nou ik heb em ook gezien,
De aktie in de Film was wel aardig maar ik vond de tijdlijn van gebeurtenissen erg matig.
Waarom is er zo weinig aandacht aan besteed aan de voort beschouwing voordat de hel los breekt..met eerst contact proberen te leggen met deze aliens en NASA onderzoek.
Het hele verhaal draaid om een klein groepje mariniers die burgers uit een politiegebouw moeten evacueren en in diverse gevechten terecht komen om weer een extra evacuatie punt te bereiken en vervolgen eigenhandig weer terug keren om een commando post uit te schakelen die de alien Drones in de lucht bestuurd en zo weer lucht overheersing terug te winnen.
Deze stijl komt er overeen met een gemidelde aktie film met bevrijden van hostages in een ander land zoals "Behind enemy line in Columbia"
Wat er verder gebeurt in de wereld is niet echt duidelijk en ook niet hoe de gehele frontlini er aan toe is.
De mariniers moesten hun communicatie apparatuur uitschakelen omdat juist de aliens deze uitgezonden signalen gebruikte om je te traceren wat ik een beetje onzin vind gezien hun Technologie van de aliens.
Verder vind je in het verhaal ook weinig technologische onderzoek naar de gebruikte wapens of hun communicatie middelen van de aliens wat mij wel realistische lijkt als je een oorlog wilt winnen en je kan verdedigen tegen deze wapens en of de aliens wilt doorzien in hun aanvallen door hun communicatie te decoderen en of te blokeren.
Ik heb veel SF films gezien maar deze is voor mij de slechtste die ik heb gezien kwa verhaal lijn en opzet.
Special effects waren wel oke als mede de aktie maar daar moet de film het dan denk ook van hebben als een leuke vrijdagavond film met aktie.
Conclusie:
Slechte voor prelude naar de oorlog met de aliens
Slecht technologie's verhaal rond wapens en communicatie van de aliens
Te simpel opgezet met alleen een groepje marinier en de rest van het front of de wereld ?
Geen aanrader voor een Die Hard SF film kijker !