Pinkpop 2010

Media & Cultuur • Geschreven door Thom Puiman (Juicyhil) op 01-06-2010 @ 13:00
print 

Afgelopen weekend was de 41ste editie van de Pinkpop georganiseerd in het Limburgse dorpje Landgraaf. Maar liefst 72.000 mensen waren afgereisd naar Pinkpop. René (MrManiak) en Thom (Juicyhil) waren erbij en vertellen hieronder hun ervaringen gedurende de 3 dagen Pinkpop. Komende week zullen ook de interviews die ze hebben gedaan online komen. Allereerst het woord aan MrManiak, Juicyhil vertelt zijn verhaal op de volgende pagina.

Zo, dat was het dan, Pinkpop 2010. Drie dagen vol goede muziek, beroerd slapen in tenten, drank drinken (met mate), veel gefeest, nog met gezang en plezier voor tien. Ook Juicyhil en ik hebben bijna al het bovenstaande meegemaakt (afgezien van het dronken zijn dan).

En wat een momenten heb ik allemaal meegemaakt met Juicyhil. Beginnend in zijn appartement te Amsterdam en toen gingen we om 02:00 met de auto via België naar Landgraaf. Pas na een hele hoop omleidingen en crew die geen idee had waar de persparkeerplaats was, kwamen we na meer dan vijf uur aan op camping A waar we tegen een heuveltje onze tent neersmeten. Het enige probleem was dat we constant van de slaapmatjes naar beneden schoven, maar dat mocht de pret niet drukken.

Een hele hoop voorbereiding was nodig. Vijf (en uiteindelijk zes) interviews kosten veel researchmateriaal wat ook allemaal in de tas meeging. Het materiaal plukte uiteindelijk de vruchten: Zes mooie stukken voor op de website en een hoop gelach en gezelligheid van bandleden. Maar niet al het plezier vond backstage plaats, ook op het veld zelf was het een boel van jewelste. Zo kwam er een halve kinderboerderij langs in de vorm van gasten verkleedt als pinguïn, kuiken, leeuw en zelfs als Pink Panther. Deze gasten werden ook vaak als herkenningspunt gebruikt tijdens telefoongesprekken van gasten. "Ik sta bij...eh... die gast in het pinguïnpak."

Het weer was ook om over naar huis te schrijven. De eerste twee dagen waren nagenoeg droog en zelfs erg zonnig. Net even voor Green Day (zaterdag rond 21:00) begon het te regenen en de bui hield pas zondagmiddag op. Leuk om te zien hoe de mensen met hun Pinkpop-poncho transformeerden van halfnatte gast tot een wandelend roze condoom. Toch ben je ergens wel jaloers: in je t-shirt zeiknat naar Green Day kijken is ook niet je van het.

Toch zorgde de regen ook voor leuke momenten. Zo kon je bij de 3FM Stage genieten van een volledig dronken bezoeker die verkoeling zocht in een modderpoel, creatieve manieren om droog te blijven (hoogtepunt: een vader die zijn zoon op zijn schouder zette en bloedserieus zei dat hij droog bleef) en een zonnedans door een groep mensen. Maar ook het optreden van Slash samen met Miles Kennedy zag er spectaculair(der) uit. Miles liep regelmatig als de rocker die hij is zingend door de bui en hij vroeg af en toe of we het nog een beetje volhielden in de regen. Met de track ‘Sweet Child O' Mine' minderde de regen magisch en brak het zonnetje later zelfs weer door.

De optredens waren ook geweldig. Ryan Shaw kwam als vervanger van Wolfmother op de 3FM Stage. Ik moet zeggen dat alles goed werd opgelost. Shaw kwam op de spot van Destine, die had een plekje verderop in het tijdschema. Het gat op de Mainstage werd door Triggerfinger opgevuld, die een brute show weggaven aan een springend Zuid-Limburg.
Zoals verwacht gaven ook P!nk, Rammstein, the Prodigy en Green Day een knaller van een show weg. Letterlijk: ze waren de enige acts met vuurwerk.

En dan is het klaar. Met modderige schoenen, vele euro's lichter, een rode kop door de zon en een bierlucht wat van je shirt komt ga je alle momenten na van het festival. Wat was gaaf en wat niet? Was het de moeite waard? Tevreden kijk je naar je Pinkpop-pet...Tot volgend jaar, Landgraaf.

Hoogtepunten:
- De immense show van Rammstein die de petjes van je kop bliezen met vuur(werk).
- Slash die samen met Miles Kennedy schijt had aan de regen.
- John Mayer. Uitleg is niet nodig.
- Lekker veel zon gehad. Resultaat: verbrand van gezicht tot middel.
- De ‘ananaslollie' die in de buurt van de 3FM Stage werd verkocht was ontzettend lekker.
- De onverwachte act Ryan Shaw die je deed bewegen met zijn soulmuziek.
- Juicyhil die door drie professionele geluidsinstallaties heen door wist te slapen en snurken.

Dieptepunten:
- Een appel voor 1 consumptiebonnetje (€2,50)
- In dezelfde categorie: een kopje koffie, minuscuul flesje water en twee bananen voor 1 bon.
- Scheerlijnen op de camping.
- Je poncho in de tent laten liggen bij een stortbui.
- De ‘bierbekertjeskatapulten' die tijdens concerten langs en tegen de oren vlogen.
- Motörhead... Toch meer van verwacht dan wat ze lieten zien.
- Mensen die de drankbekertjes uit je hand kijken om aan gratis consumptiebonnen te komen.

 


verder lezen:
1 2


Lees ook:

» 01/04 Theater: Lenette van Dongen - Hoogseizoen6
» 07/12 Les Misérables in Concert - the 25th Anniversary5
» 11/10 DVD: Growth3
» 30/06 Film: The Twilight Saga: Eclipse55


delen | eKudos nujij

16242 views / 29 reacties
Reacties op dit bericht
29  van 29 reacties op deze pagina. Pagina  1
Stond backstage te werken toen YMCA te horen kwam. Zag mensen op de berg zelfs meedoen. Heb genoten van dit jaar pinkpop. Hoogtepunt voor mij was toch wel The Prodigy! 1e keer dat ik ze zag en man wat een show. Nu nog meer benieuwd hoe het gaat worden op pukkelpop.
Ja het was echt super!
userIcon
Is het nou Pinkpop of 3fmpop?
userIcon
Hey, een penis op het podium bij Rammstein. Dat heb ik nog niet eerder gezien!
userIcon
Het was super!! Volgend jaar weer!
userIcon
quote:
Op dinsdag 1 juni 2010 @ 13:22 schreef MicrowaveMe het volgende:
Nu op naar Bospop, das helemaal een goed festival...
Daar drinken we op!
The Prodigy had geen vuurwerk in z'n show (op de gast na die een flare afstak in voorste vak) hebben ze ook niet nodig En na Worlds on Fire kwam Breathe en niet Firestarter, die kwam pas paar tracks na Omen.
- Aanbod stevige muziek miniem

Maar toch leuk om een keertje Pinkpop mee te maken
userIcon
quote:
Aanbod stevige muziek miniem
was je samen met maniak bij john mayor? want 2 many dj's was erg stevig
userIcon
quote:
Op dinsdag 1 juni 2010 @ 20:08 schreef Byte_Me het volgende:
[..]

was je samen met maniak bij john mayor? want 2 many dj's was erg stevig
Ik stond ten tijde van dat optreden naast de tent bij dat gebouw. Maar dat bedoel ik niet met stevig. Ik heb het dan meer over harde gitaren e.d..
userIcon
Leuke review; alleen:
"Zoals verwacht gaven ook P!nk, Rammstein, the Prodigy en Green Day een knaller van een show weg. Letterlijk: ze waren de enige acts met vuurwerk"

Prodigy had geen vuurwerk.
Ik heb er extra op gelet, want ik ben gek op vuurwerk en omdat Green Day zoveel vuurwerk had, hoopte ik stiekem dat Prodigy nog meer zou hebben als festival-afsluiter, maar ze hadden niks.
Niet één "ding".
Ik vond Prodigy trouwens geen goede afsluiter, had daar liever Green Day gezien.
Prodigy; electronische bombast met een drummer, yeah right.
Toen ik die drummer zag "drummen", kreeg ik een Pinkpop Moby deja-vu.
De mensen die dáár bij waren weten wat ik bedoel.
userIcon
quote:
Dieptepunten:
- Een appel voor 1 consumptiebonnetje (¤2,50)
- In dezelfde categorie: een kopje koffie, minuscuul flesje water en twee bananen voor 1 bon.
Ik zit nu thuis zonder kaas omdat mijn kaasboer met zijn marktwagen op de camping stond met broodjes. Van die ¤2,50 voor een bon roomt de organisatie 0,75 af en hij moet dus voor die overgebleven 1,75 iets maken dat je voor 2,50 nog moet kunnen verkopen en er nog wat aan overhouden.
Je kunt gerust stellen dat festivalorganisaties met dit soort dingen te ver zijn doorgeschoten, zeker omdat je nog geen flesje water mee naar binnen mag nemen. Als dat komt omdat de topacts steeds duurder worden, kun je wel alvast 'sparen' door hun muziek op de goedkoopst mogelijke wijze te betrekken. Maar het had zoveel leuker gekund.
userIcon
Greenday mocht minder lang, vond het op gegeven moment vervelend!
Vind het geen geweldige reviews. Hoogte- en dieptepunten zijn in- en in triest. Dat eten op festivals duur is, is al jaren bekend. De penis het hoogtepunt in het optreden van Rammstein is beledigend voor de rest van het optreden. Extreem hard regenen tijdens greenday deed het ook niet (misschen aan de andere kant van het veld:S). Het aanbod van al dan niet stevige muziek; daarvan ben je vooraf op de hoogte, en kun je dus geen minpunt noemen. En om nou te zeggen dat het zingen van sjalalie een hoogtepunt is...

Bij pink mag vermeld worden dat het een waardeloze act was. Playbacken is m.i. uit den boze op een concert. Voor iemand die wat meer houdt van rock muziek hadden jullie kasabian en dewolff zeker wel wat meer complimenten mogen geven.

Al met al niet echt een afspiegeling van het festival vind ik...
Het was een geweldig feest. Geweldige optredens van Rammstein en Green Day. Ryan Shaw die mijn behoorlijk wist te verbazen. John Mayer die zoals gewoonlijk weer enorm goed was. Leuke sfeer en gelukkig niet al te veel regen
userIcon
Goede review !

Giel !
water was gewoon gratis
Ik heb ook weer genoten hoor

En de prijzen, tja die zijn hoog, maar dat is eigenlijk overal zo. Als je ziet dat een Ramstein 1,2 miljoen kost snap ik dat ook wel. Maar als je op A zit, kun je toch wel een keer naar je tentje lopen om daar wat meegenomen eten te nuttigen, als je een appel zo duur vind?
userIcon
quote:
Op woensdag 2 juni 2010 @ 17:52 schreef pako87 het volgende:
water was gewoon gratis
Hoogtepunt: The Prodigy
Skunk Anansie
Slash
userIcon
Pinkpop was inderdaad echt super!
Ik was er alleen op zaterdag, maar heb alsnog veel genoten van Greenday, Biffy Clyro, Mando Diao en John Mayer
Alleen het weer viel tegen
userIcon
quote:
Op donderdag 3 juni 2010 @ 19:02 schreef Failed het volgende:
Pinkpop was inderdaad echt super!
Ik was er alleen op zaterdag, maar heb alsnog veel genoten van Greenday, Biffy Clyro, Mando Diao en John Mayer
Alleen het weer viel tegen
Zaterdag was het toch zeker mooi weer.
Heb er nu nog een verkleurde kop en bruine armen van!
pinkpop is voor mij een feestje in mijn achtertuin.. mijn vriendin woont er 4 straten verderop...
Möterhead viel echt wel niet tegen! de heren waren weer zoals altijd lekker ruig! grootste nadeel van Pinkpop vind ik inderdaad de absurde prijs vna bonnen en het feit dat je uren vantovoren naar het voorste vak moest gaan als je erin wilt komen! ze moeten het zo doen als bij graspop, daar kun je een kwartier vantevoren nog bijne helemaal naar voren lopen aangezien daar geen voorste vakken zijn!
userIcon
quote:
Op vrijdag 4 juni 2010 @ 15:55 schreef gamefreak666 het volgende:
pinkpop is voor mij een feestje in mijn achtertuin.. mijn vriendin woont er 4 straten verderop...
Möterhead viel echt wel niet tegen! de heren waren weer zoals altijd lekker ruig! grootste nadeel van Pinkpop vind ik inderdaad de absurde prijs vna bonnen en het feit dat je uren vantovoren naar het voorste vak moest gaan als je erin wilt komen! ze moeten het zo doen als bij graspop, daar kun je een kwartier vantevoren nog bijne helemaal naar voren lopen aangezien daar geen voorste vakken zijn!
Ooit op een ander groot festival geweest?
Daar is het eten en drinken echt niet goedkoper hoor...
En uren van te voren moet je naar het voorste vak gaan om er te kunnen staan?
Heb ik nog nooit meegemaakt.
Dit jaar bij Skunk Anansie kon je 5min. voor aanvang nog helemaal vooraan staan.
Bij Bruce Springsteen stond het voorvak gauw vol ja, dat klopt.
man Peter (Redactie Frontpage) 05-06-2010 @ 15:32 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Leuke ontdekkingen (namen die ik nog niet kon)
Komt er ook een special van je cursus Nederlands?

En ik mis foto's
userIcon
quote:
Op vrijdag 4 juni 2010 @ 15:55 schreef gamefreak666 het volgende:
pinkpop is voor mij een feestje in mijn achtertuin.. mijn vriendin woont er 4 straten verderop...
Möterhead viel echt wel niet tegen! de heren waren weer zoals altijd lekker ruig! grootste nadeel van Pinkpop vind ik inderdaad de absurde prijs vna bonnen en het feit dat je uren vantovoren naar het voorste vak moest gaan als je erin wilt komen! ze moeten het zo doen als bij graspop, daar kun je een kwartier vantevoren nog bijne helemaal naar voren lopen aangezien daar geen voorste vakken zijn!
Motörhead, 20 variaties op The Ace of Spades en iedereen kwam eigenlijk alleen maar voor dat nummer kijken...
Die vakken zijn er alleen maar voor de veiligheid, alleen maar fijn. Misschien herinner je je nog dat incident op Roskilde tijdens Pearl Jam, toen waren er nog geen vakken. En net voor Rammstein ben ik nog in het voorste vak gekomen zonder al teveel moeite, geen probleem eigenlijk. Was ook voldoende plaats om te staan.
Pinkpop was echt vet! Ik vond Rammstein en Green Day echt geweldig en die regen op zaterdag vond ik niet eens zo erg, had t zo warm dat ik niet eens een jas aan deed.

Hopelijk tot volgend jaar!
quote:
Op vrijdag 4 juni 2010 @ 15:55 schreef gamefreak666 het volgende:
pinkpop is voor mij een feestje in mijn achtertuin.. mijn vriendin woont er 4 straten verderop...
Möterhead viel echt wel niet tegen! de heren waren weer zoals altijd lekker ruig! grootste nadeel van Pinkpop vind ik inderdaad de absurde prijs vna bonnen en het feit dat je uren vantovoren naar het voorste vak moest gaan als je erin wilt komen! ze moeten het zo doen als bij graspop, daar kun je een kwartier vantevoren nog bijne helemaal naar voren lopen aangezien daar geen voorste vakken zijn!
Ik was afgelopen weekend bij Rock Im Park en daar was een biertje 4.80 omdat je 1 euro per beker betaalde, die je vervolgens kwijtraakt waardoor je geen euro terugkrijgt. Dus zo duur is Pinkpop nog niet in vergelijking met Duitse festivals. Verder was het zo ongelooflijk druk dat je bij Rammstein of Rise Against met geen mogelijkheid vooraan komt. Grote voordeel; Duitsers maken er een veel beter feestje van dan Nederlanders, die vooral stilstaan.
29  van 29 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 01/04 Theater: Lenette van Dongen - Hoogseizoen6
» 07/12 Les Misérables in Concert - the 25th Anniversary5
» 11/10 DVD: Growth3
» 30/06 Film: The Twilight Saga: Eclipse55


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden