DVD: Leningrad

FilmDVD • Geschreven door Wouter Kursten (Magneet) op 22-05-2010 @ 10:22
print 

Leningrad was tijdens de Tweede Wereldoorlog het toneel van een langdurige belegering door Duitse troepen. Uiteindelijk kwamen er anderhalf miljoen mensen om door oorlogsgeweld of verhongering. Aleksandr Buravsky heeft een film gemaakt met deze belegering als achtergrond.


In Leningrad brengt de Engelse journaliste Kate Davis brengt samen met andere journalisten een bezoek aan de belegerde stad. Na een heftig bombardement door de Duitsers kan ze niet meer wegkomen met de anderen en moet ze zien te overleven. Hierbij wordt ze geholpen door enkele Russen. Ondertussen probeert Phil Barker, een Amerikaanse collega, haar te redden.

Een positief punt aan deze film is het taalgebruik. De Russen spreken echt Russisch en de Duitsers echt Duits. Dit is iets wat te weinig voorkomt in films. Helaas is dit meteen ook één van de weinige positieve punten. Als je deze film bekijkt als oorlogsfilm stelt hij niks voor. Er wordt maar af en toe in gevochten, en dit is net als de special effects op een zeer slechte manier gedmaakt. Mocht je de film bekijken vanwege het drama, dan kom je ook bedrogen uit. Het acteerwerk is matig. Zo krijg je bijvoorbeeldniet echt het idee krijgt dat iedereen zo extreem hongerig is. Op hier en daar een paard dat opgegeten wordt na dan.

Op de 2e dvd staan ongeveer 100 minuten aan extra's. De extra's bestaan uit een making of en interviews met cast en crew. Als laatste is er ook een documentaire over de slag bij Stalingrad toegevoegd. Wat deze laatste doet bij een film over Leningrad snap ik niet, er had beter een documentaire over Leningrad toegevoegd kunnen worden.




Lees ook:

» 26/05 Film: On the Road1
» 23/05 Film: Men in Black III12
» 17/05 Film: Oslo, August 31st3
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7


delen | eKudos nujij

5416 views / 15 reacties
Type Film
Genre Oorlog/Drama
Speelduur106 min
Waardering    
User-waardering    
Aantal stemmen    3
Reacties op dit bericht
15  van 15 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Je moet dit ten eerste niet zien als een oorlogsfilm, en ten tweede vind ik de drama en het gevoel van hongersnood wel geweldig.
userIcon
Dan kan hij het toch nog steeds een saaie film hebben gevonden? Als ik een zwarte comedy kijk waar maar 3 grappen in voorkomen dan vind ik het een slechte comedy. Net als hij dit een matige oorlogsfilm vindt.
man Magneet (Manager Reviews) 22-05-2010 @ 14:40 fotoboek homepage
userIcon
Zoals ik in de review ook zeg is hij ook als je hem als drama bekijkt ipv oorlogsfilm ook gewoon slecht
quote:
Op zaterdag 22 mei 2010 @ 13:01 schreef Sigmund666 het volgende:
De beste oorlogsfilms laten juist geen enorme bakken met oorlog, doodslag en bloed zien.
Beetje matige review.
Niet helemaal mee eens: Platoon, Saving private Ryan, Full Metal Jacket. Rambo 1 t/m 4 xD

Maar ik weet op welke films je doelt.

Voor de rest een magere review.
userIcon
quote:
Op zondag 23 mei 2010 @ 13:36 schreef Sigmund666 het volgende:
[..]


Ja hoor, want alles moet vanaf de heldhaftige Amerikaanse zijde bekeken worden ?
Jeweettoch, Rusland is een communistisch land vol tuig



Maar wat anderen al zeggen, vind de review wel erg kort zo. Ik heb werkelijk geen flauw idee waar het nu over gaat anders dan Leningrad.


[ Bericht gewijzigd door Ramonn op dinsdag 25 mei 2010 @ 01:29 ]
man Magneet (Manager Reviews) 24-05-2010 @ 14:29 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op maandag 24 mei 2010 @ 14:14 schreef Ramonn het volgende:
"Als laatste is er ook een documentaire over de slag bij Stalingrad toegevoegd. Wat deze laatste doet bij een film over Leningrad snap ik niet, er had beter een documentaire over Leningrad toegevoegd kunnen worden."

> Leningrad en Stalingrad zijn 2 namen voor dezelfde stad
#FAIL!! Stalinggrad = Wolwograd en Leningrad = St. Petersburg
userIcon
quote:
Op maandag 24 mei 2010 @ 14:29 schreef Magneet het volgende:
[..]


#FAIL!! Stalinggrad = Wolwograd en Leningrad = St. Petersburg
Lekker kinderachtig, dat FAIL.
quote:
Op zondag 23 mei 2010 @ 13:36 schreef Sigmund666 het volgende:
[..]


Ja hoor, want alles moet vanaf de heldhaftige Amerikaanse zijde bekeken worden ?
LOL? Dus omdat iemand een film vol zitten met Russische propagande, trek jij de conclusie dat hij alleen heldhaftige Amerikaanse daden e.d. wil zien in een film? Geweldig hoe je redeneert

Overigens, vind ik de FAIL erg terecht, helemaal omdat Ramon het nog verwijderd heeft uit zijn post ook :p

Ontopic: magere review...zelfs over een slechte film moet je wel iets meer kunnen vertellen. Nu druipt de review van je afgrijzen van deze film en kan ik er dus weinig mee...
15  van 15 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 26/05 Film: On the Road1
» 23/05 Film: Men in Black III12
» 17/05 Film: Oslo, August 31st3
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's
Meteen bestellen?



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden