CD: The Baseballs - Strike

Muziek • Geschreven door Joost Melis (Pink_Floyd) op 16-03-2010 @ 09:09
print 

Wie wel eens naar Gerard Ekdom op 3FM luistert kent het fenomeen: de barbecueplaat! Een vrolijke, upbeat en swingende track die het gevoel van de lente oproept. Samenvallend met de eerste zonnestralen afgelopen week en die zwartgeblakerde BBQ die je in de hoek zag staan, komt het album van The Baseballs uit, genaamd Strike. De single 'Umbrella' heb je wellicht al eens voorbij horen komen in de ether en geef toe, aanstekelijk en vrolijk klinkt het.

The Baseballs


Nu is er een heel album vol met de rock 'n roll coverfratsen van het trio, want dat is simpelweg wat het is. Een album vol covers in rock 'n roll vorm, of zoals ze hetzelf zeggen 'Voc 'n Roll' omdat naast de retro-arrangement de vocalen nogal centraal staan. De heren ontmoetten elkaar enige tijd terug in de oefenruimte van een heavy metal bunker in Berlijn en hun jaren vijftig haardracht bracht hen even later muzikaal nader bij elkaar. Even wat jammen en een een keer 'Blue Suede Shoes' oefen en het kwartje viel. Niet alleen de coupe, maar ook de bakkebaarden, het leren jasje, het kammetje in de achterzak en de jaren vijftig adoratie was bij alle drie aanwezig. Reden te meer om daar iets mee te doen.

The Baseballs


Het is natuurlijk in meerdere genres al eens eerder gedaan, getuige de latin-versies, reggae-dub-versies, country-versies en metal-versies van god weet wat. Dit is weer eens wat nieuws en voor één album lang is het een geniale zet. Een vervolgplaat zou al gauw vervelend en niet meer origineel zijn, maar voor nu is het een welkome verrassing. Veelal zijn het energieke en heupenwiegende covers in de trant van 'Umbrella' (Rihanna). 'Love In This Club' (Usher) met een swingend baslijntje, handclaps en harmonieën. Een snellere 'Hey There Delilah' (Plain White T's) inclusief snikkende vocalen en pianoriedels. Doewapdieda koortjes en mondharmonica in 'Bleeding Love' (Leona Lewis) of een herinnering aan een zwoele Elvis in 'Don't Cha' (Pussycat Dolls). Alle tracks hebben een voc 'n roll make-over gehad en klinken vaak beter en vrolijker dan het origineel. 'Hot 'n Cold' van Katie Perry en 'I Don't Feel Like Dancing' van de Scissor Sisters, lijken nog het meest op het origineel, maar bij een track zoals 'The Look' (Roxette) of 'Angels' (Robbie Williams) moet je toch even nadenken waar het oorspronkelijk ook alweer vandaan kwam. Swingend is het echter wel. Dit jaar met bakkebaarden aan de BBQ dus!




Lees ook:

» 10/02 CD: Nou En - Ninomaal0
» 09/02 CD: Blaudzun - Heavy Flowers5
» 06/02 CD: Tindersticks - The Something Rain0
» 09/01 CD: Pete Murray - Blue Sky Blue 3


delen | eKudos nujij

5838 views / 11 reacties
Type Muziek
Genre Rock 'n Roll
Waardering    
User-waardering    
Aantal stemmen    7
Positie in chart40 » bekijk volledige lijst
Reacties op dit bericht
11  van 11 reacties op deze pagina. Pagina  1
man MrManiak (Eindredacteur Films/TV) 16-03-2010 @ 09:18 fotoboek homepage
userIcon
Heerlijke plaat
Beetje jammer dat je het verkeerde artwork erbij zet Joost
userIcon
Geweldige cd!!
userIcon
"The Look" swingt de pan uit! Evenals Umbrella en Angels. Fantastisch! Grappig dat ze nu in NL bekend worden. Toen ik terug uit Finland kwam keek iedereen me met grote vraagtekens aan toen ik over "The Baseballs" begon..

Nu begrijpt men waar ik het over had
man Pink_Floyd (Eindredactie Frontpage) 16-03-2010 @ 10:40 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op dinsdag 16 maart 2010 @ 09:35 schreef Numbie het volgende:
Beetje jammer dat je het verkeerde artwork erbij zet Joost
Kon hem niet zo snel vinden en vond de tattoo wel een stoere versie, in het kader van de heavy metal oefenbunker. Maar bij deze de goede
userIcon
Lijkt me een leuke cd.
userIcon
Leuk, maar ik snap niet zo waarom ze hiermee bekend worden. Ik vind het leuk als rock 'n roll bandjes liedjes coveren en lekker de pan uitswingen, maar echt apart is het niet.

Wel geinig dat rock 'n roll weer onder de aandacht wordt gebracht. Brian Setzer, Chuck Berry (of was het met "ie"?) en natuurlijk Elvis. Toch maar weer eens wat albums afstoffen
userIcon
The Baseballs
De clip van Umbrella vind ik regelrechte genialiteit van de hoogste plank. De jaren '50 waren zo slecht nog niet.
userIcon
Vanochtend waren ze te gast bij Giel; in één woord Geweldig! Gelijk de cd opgezocht en klinkt idd heerlijk, laat de zomer maar komen!!

Ohja TIP TIP TIP: Op http://giel.vara.nl staat de cover van Snow Patrol (Chasing Cars) in de versie van The Baseballs. Echt geniaal!!!
quote:
Op dinsdag 16 maart 2010 @ 10:40 schreef Pink_Floyd het volgende:
[..]


Kon hem niet zo snel vinden en vond de tattoo wel een stoere versie, in het kader van de heavy metal oefenbunker. Maar bij deze de goede


Top
userIcon
Al zijn het allemaal covers, ik hou van deze muziek
11  van 11 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 10/02 CD: Nou En - Ninomaal0
» 09/02 CD: Blaudzun - Heavy Flowers5
» 06/02 CD: Tindersticks - The Something Rain0
» 09/01 CD: Pete Murray - Blue Sky Blue 3


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden