Weekdeals (728x90)

Blu-Ray: A Perfect Getaway

FilmDVD • Geschreven door Martijn van Veen op 28-01-2010 @ 12:00
print 

Na het bekijken van Strange Wilderness zal het misschien raar klinken dat Steve Zahn nu in een thriller speelt. Van knotsgekke natuurspecialist tot een pasgetrouwde man in A Perfect Getaway. Nou is een pasgetrouwde man zijn niet het engst, maar de moorden op Hawaï wel, waar Steve met zijn nieuwe vrouw op huwelijksreis is.


Cliff (Steve Zahn) en Cydney (Milla Jovovich) zijn een getrouwd stel. Op hun huwelijksreis krijgen ze te maken een moord op een pasgetrouwde stel. De politie waarschuwt dat de moord gepleegd is door een man en een vrouw. De moordenaars bevinden zich ook nog op het deel van het eiland waar Cliff en Cydney hun hiketocht gepland hadden. Tijdens het hiken komen ze Nick (Timothy Olyphant, The Girl Next Door) en Gina (Kiele Sanchez, Lost) tegen. Samen met Nick en Gina loopt het pasgetrouwd stel verder van de bewoonde wereld, wie zegt dat ze te vertrouwen zijn? En waar zijn de man en vrouw, aan wie Cliff en Cydney geen lift wilden geven?

Over het plot is niet zo lang nagedacht. Het is niet bijster origineel, maar de uitwerking daarvan is wel goed te noemen. Aan het begin van de film is het nog pais en vree, Cliff en Cydney zijn getrouwd en gaan op reis naar Hawaï. Smoorverliefd rijden ze naar het strand, maar onderweg komen ze al creepy dingen tegen, zoals een opgefokte Kale en zijn vrouw Cleo (waaraan ze geen lift willen geven). De film begint romantisch en vrolijk, maar voorzichtig komt er meer spanning in het verhaal. Naarmate de film vordert kom je steeds meer te weten over de moorden. Alle puzzelstukjes lijken in elkaar te vallen, tot... de ontknoping.

Alle puzzelstukjes kun je opruimen, want alles wat je in het voorgaande uur gezien heb is trucage. De makers van de film hebben je op het verkeerde been gezet en komen met een geniale twist, die je niet ziet aankomen. De ontknoping is spannend gefilmd met een collage aan beelden. Over beelden gesproken, de blu-ray versie is een verademing voor de film. De prachtige zee en bergen zien er oogstrelend uit in de blu-ray kwaliteit. Helaas zitten er geen extra's bij, een mooie reportage over Hawaï of filmcommentaar was een leuke toevoeging geweest.


A Perfect Getaway is een geslaagde film geworden. Het is niet altijd even spannend, maar de twist na een uur is hét hoogtepunt. Helaas is de film geen topper meer als je het de tweede keer kijkt, de twist houdt de film hoog. Eervolle vermelding voor Timothy Olyphant, die voortreffelijk de rol van de creepy Nick neerzet.



Lees ook:

» 26/05 Film: On the Road1
» 23/05 Film: Men in Black III12
» 17/05 Film: Oslo, August 31st3
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7


delen | eKudos nujij

4967 views / 15 reacties
Type Film
Genre Thriller
Speelduur97 minuten
Waardering    
User-waardering    
Aantal stemmen    10
Reacties op dit bericht
15  van 15 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
ik heb al een sterk vermoeden wat de twist is
userIcon
Ik had niks van de film gehoord toen ik hem in de sneak zag. In het begin vond ik het maar matig, maar na verloop van tijd werd ie zeker beter. Was vermakelijk.
userIcon
Zeker vermakelijke film! Eigenlijk inderdaad het beste te bekijken als je nog weinig van de film weet... misschien idd in het begin matig maar het valt allemaal wel redelijk op z'n plaats
userIcon
Vier sterren? Ik vond het echt een dramatisch slechte film en gaf em destijds een 3
userIcon
Het is een twist van niks, als ze nou hints gaven ipv allerlei gesprekken te veranderen waarbij je op het einde pas ziet wat echt verteld is. Orphan is pas een goede twist.
De film kijkt voor de rest wel lekker weg; 2.5 ster
userIcon
quote:
Op donderdag 28 januari 2010 @ 20:42 schreef bersenka het volgende:
Het is een twist van niks, als ze nou hints gaven ipv allerlei gesprekken te veranderen waarbij je op het einde pas ziet wat echt verteld is.
Dacht precies het zelfde toen ik de film zag en alles 'opnieuw' gingen doen, ja zo kan ik ook een twist in de film maken.
userIcon
Ik vond het echt een domme film eigenlijk. Had er veel van verwacht maar vond het verhaal echt helemaal nergens over gaan...
Ik had er geen verwachtingen bij na de vreselijk slechte trailer en de laatste films van Jovovich, maar het was voor mij een aangename verrassing in de bios. De twist zag ik niet aankomen, de spanning wordt goed opgebouwd en een heerlijke sfeer. Als je de Blu-Ray bekijkt op een 40"+ scherm en met goede surround set zit je in het begin helemaal in een tropische vakantie. In het midden van de film zit je in een spannend boek, en tegen het einde ben je echt in een spanningscurve.
Groot pluspunt vond ik met name Olyphant, die tig keer beter in z'n rol zit dan ik Die Hard en Hitman. Verademing om naar te kijken.

Het enige minpuntje is dat als je het plot zelf onder de knie hebt, de makers denken dat je dom bent en het hele plot dmv een flashback nog eens over doen.

Genoten. 8-.
userIcon
Die vrouwen zien er in ieder geval lekker uit.

Misschien maar even kijken dan...
userIcon
quote:
Op donderdag 28 januari 2010 @ 20:42 schreef bersenka het volgende:
Orphan is pas een goede twist.
Die twist was dus werkelijk waar kut. Haalde alle geloofwaardigheid(voor zover een slasher/thriller dat heeft) uit het verhaal en dat meisje was gelijk niet eng meer.

Deze film lijkt me overigens wel leuk. De trailer zag er iig tof uit.
Kheb em in de bios gezien... mooie opnames en een film met verschillende wendingen!
quote:
Op donderdag 28 januari 2010 @ 20:42 schreef bersenka het volgende:
Orphan is pas een goede twist.
De film kijkt voor de rest wel lekker weg; 2.5 ster
SPOILER
Een kind blijkt een fucking oude lilliputter chick te zijn vind ik ongeveer de allerslechtste twist OOIT.
OT: Wel een redelijke film. Ik zou hem 2,5 ster geven. Zeker geen 4.

[ Bericht gewijzigd door Beaudelaire op vrijdag 29 januari 2010 @ 22:09 ]
userIcon
Releasen ze overigens de bios versie of de extended Director's Cut in Nederland?
userIcon
Zojuist gezien, ik snap alleen dit niet:

SPOILER
waarom praten de 2 daders met elkaar alsof de andere het hebben gedaan, hoe slecht is dat dan verzonnen zo is het toch niet meer geloofwaardig dat zij eigenlijk de daders zijn
userIcon
Ik vond hem wel leuk maar geen 8, meer een 7-
15  van 15 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 26/05 Film: On the Road1
» 23/05 Film: Men in Black III12
» 17/05 Film: Oslo, August 31st3
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's
Meteen bestellen?



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden