The Final Destination is het laatste deel van misschien wel de meest voorspelbare filmreeks ooit. Het plot is duidelijk: er komt een grote crash, iemand ziet het gebeuren in zijn hoofd, het groepje ontsnapt aan de Dood, maar die Dood komt hen achterna. Al drie films lang is het plot hetzelfde en ook in dit vierde deel is het niet anders. Maar "Death saved the best for 3D", aldus het hoesje.
Vol spanning zit ik te wachten op wat er komen gaat. Ik heb het bijgeleverde 3D-brilletje op (zolang de voorraad strekt), chips staan klaar en de afstandsbediening ligt binnen handbereik. Persoonlijk ben ik sceptisch over of het gaat werken, die 3D-brilletjes zien er kwalitatief niet erg goed uit. Vol verbazing zie ik
verschillende dingen op mij afkomen: stenen, schroevendraaiers, hekken en zelfs lichaamsdelen. Wel is het beeld minder scherp, maar de 3D-toevoeging is echt tof gedaan. Maar zoals vermeld in de inleiding is het verhaal minder tof.
Het verhaal draait dit keer om Nick en zijn vrienden. Ze zijn aan het kijken naar een autorace, maar Nick (Bobby Campo) krijgt een visioen. In zijn droom ziet hij een auto crashen, die op de tribune vliegt en vele mensen doodt. Als Nick uit zijn nachtmerrie ontwaakt, sprint hij, samen met zijn vrienden en onder andere een beveiliger, uit het stadion. Ze denken de Dood te slim af te zijn, maar nee (wat een verrassing), ontsnappen aan de Dood is onmogelijk.
Nick en de andere overlevenden komen voor ongelooflijke situaties te staan, die veelal ongeloofwaardig zijn. Het gebeurt namelijk niet iedere dag dat je ternauwernood ontsnapt aan de Dood, maar uiteindelijk een steen door je hoofd krijgt. Deze en andere ongeloofwaardige situaties zijn eerder lachwekkend dan angststaanjagend. Op de dvd staat weliswaar "Genre: Horror", maar er had beter "Genre: Horror/Komedie" kunnen staan.
De mensen die kippenvel krijgen van foutieve ondertiteling moeten deze film maar niet kijken. In sommige stukken zit een spelfout of sterker nog, er ontbreekt een vertaling. Ook de acteerprestaties zijn niet altijd perfect, maar wat maakt het uit. Je kijkt deze film duidelijk niet om de acteerprestaties, maar om de moorden. Je wilt zien wat de zieke geesten achter deze film nu weer verzonnen hebben.
Concluderend zou je kunnen zeggen dat het een matige film is. De verhaallijn is van het niveau been there, seen that, de acteerprestaties zijn matig, de situaties ongeloofwaardig en de film is eerder humoristisch. Maar met de toevoeging van de 3D-brilletjes komt de film toch een sterretje hoger. Het kijken van de film in 3D is echt een must.
The Final Destination 3D bevat twee dvd's: één dvd met de versie voor de 3D-brilletjes en één dvd met de versie voor het 'normale' kijken. Op de 2D-dvd staan nog enkele extra scènes van ruim 7 minuten (helaas niet in 3D).
Lees ook:
»
25/05 DVD: Dolfje Weerwolfje6
»
24/05 DVD: Zombibi19
»
17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7
»
25/04 DVD: The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 118
|
De enige goede dingen aan deze film zijn de naakte chick waarmee iemand zat te neuken, en de scene met de roltrap. Voor de rest verspilling van tijd.
Film geef ik een 5 , wel lekker bloederig
Wat een rukfilm... De beruchte Final Destination-openingsscène is in mijn ogen de reeks niet waard, over de rest van de 'kills' nog maar te zwijgen.
Wel leuk dat David Ellis voor de tweede keer aan het roer staat. Maar het niveau van James Wong kun je vergeten, jammer
Helaas trekken reviews van dit soort films altijd dezelfde zeikerds aan. Van die zeikerds die bij American Pie deel 7 nog blijven beweren dat de hele serie bagger is en het kijken niet waard is.
Zo ook bij deze film: en maar zeiken dat de film niet origineel is, niet spannend, geen goed verhaal, etc.
Donder toch op: dat pretendeert de film ook nooit te zijn. Final Destination staat bekend om zijn herhalingsoefeningen en de aparte doodscenes. Punt. En daar voldoet ook deze film prima aan!
Dit is zonder twijfel een van de slechtste films die ik ooit heb gezien en ik ga het niet eens beargumenteren. Hij stond bij toeval aan en ik heb mee gekeken. Als je voor deze film serieus naar de bioscoop bent gegaan heb je echt een probleem. Als je verwachtingen had van deze film heb je een nog groter probleem. -5 sterren.
Ook al kun je het verhaal uitstippelen na de eerste drie keer..... de film geeft wat hij beloofd.... geen diepgang, simpel te begrijpen en lekker bloederig. Als je daar voor gaat zitten is hij prima te doen
Ik geef deze film 2.5 sterren.
Pluspunten:
- Het 3D-animaties zijn wel grappig en grafisch mooi in elkaar gezet.
- Gore and blood
- Die naakte chick
- Hoe de personages doodgaan is wel origineel, net boven een voldoende...
Minpunten:
- Cliche (No shit sherlock!).
- Verhaal is zoals verwacht ver te zoeken.
- Je moet het ook echt in het 3D gaan kijken.
Voor de rest:
in 3 d is het inderdaad wel aardig
zonder de 3d is het gewoon kut en ziet het er echt slecht en nep uit
voor de rest te cliche en kut
Wat een ontzettende bagger film. Ik heb hem niet in 3d gezien en je zag gewoon dat de film barste van de scenes waar er een 3d effect ingeforceerd zat als gimmick. Dat is naar mijn mening hoe 3d moet worden gebruikt in de efteling, niet in een film.
Ik heb 'm in de bios gezien. ik verwachte er compleet niks van, en heb me dan ook kostelijk vermaakt in de bioscoop

hersens uit, en kijken maar.
soms best lekker.
Vond 'm wat dat betreft beter dan Avatar.. want die pretendeerd nog een film met diepgang te zijn, terwijl er bij beide films meer diepgang in het 3D effect zit dan in het verhaal. Maar van final destination weet je dat gewoon.
En daarna kan je thuis weer een film aanzetten waar het wel om het verhaal gaat.
quote:Op donderdag 21 januari 2010 @ 13:13 schreef timbob het volgende:
Vond 'm wat dat betreft beter dan Avatar.. want die pretendeert nog een film met diepgang te zijn, terwijl er bij beide films meer diepgang in het 3D effect zit dan in het verhaal. Maar van final destination weet je dat gewoon.
Verhaal van Avatar is wel beter dan FD3D hoor. Maar de hype verneukt het gewoon, want
zo goed is ie nou idd ook weer niet. Zolang je vooraf niks gehoord of gezien hebt van Avatar, moet je er vooral heengaan.
Het 3D gebeuren is voor deze film juist zo geen toevoeging. Een paar suffe 3D effecten zoals een honkbal die lijkt naar je toe te vliegen en dat soort onzin. Het voegt echt helemaal niks toe aan de film.
Het 3d effect met het brilletje bij deze dvd is toch niet te vergelijken met het 3d effect in de bios (andere techniek) of mis ik nu wat?
Ik heb het vage idee dat die vrouw op het plaatje verpletterd gaat worden door het zwarte vlak in de linker bovenhoek
Y/N?
quote:Op donderdag 21 januari 2010 @ 16:19 schreef Case4 het volgende:
Ik heb het vage idee dat die vrouw op het plaatje verpletterd gaat worden door het zwarte vlak in de linker bovenhoek
Y/N?
M(aybe).
ik heb me prima vermaakt bij deze film, en vond de 3d effecten beter dan bij Avatar!!!
Ontzettend brakke kutfilm. Alleen gezien omdat ik een abonnement heb en hij 3D draaide in de bios.
quote:Op donderdag 21 januari 2010 @ 14:02 schreef lighted het volgende:
Het 3D gebeuren is voor deze film juist zo geen toevoeging. Een paar suffe 3D effecten zoals een honkbal die lijkt naar je toe te vliegen en dat soort onzin. Het voegt echt helemaal niks toe aan de film.
Het is anders de enige reden dat ik hem ben gaan kijken. Zonder die 3D hadden ze hem net zo goed niet kunnen maken.
Hoeveel van die brilletjes krijg je erbij eigenlijk?
3D is voor mij niet uitbesteed. Een lui oog laat het je gewoon als 2D zien
De eerste twee films zijn goed, omdat de sequel tenminste nog probeerde om de "mythologie" van het origineel uit te breiden. Het was niets revolutionairs, maar er zat tenminste iets van progressie in het verhaal. Deel 3 was echter gewoon een regelrechte remake en deel 4 ook, hoewel die laatste veel minder vermakelijk was.
Het grootste probleem met deze nieuwste film (en in mindere mate ook de derde) is dat de personages achter het publiek aanlopen. Wij weten allang hoe de vork in de steel zit, maar de personages zijn nog bezig met alles uit te vogelen. Dat is toch wel een verdomd slechte zaak, want je weet vrijwel meteen wat er gaat gebeuren
1 was geweldig origineel. 2 was leuk en bevatte erg originele deathscenes. deze was ruk in alle opzichten.
quote:Op vrijdag 22 januari 2010 @ 07:06 schreef Danny het volgende:
1 was geweldig origineel. 2 was leuk en bevatte erg originele deathscenes. deze was ruk in alle opzichten.
Het openingsongeluk van 2 was briljant!
Ik vind juist die 3D effecten met het blauw-rode brilletje zwaaarrrrrr tegenvallen. Je ziet steeds dubbele beelden en de diepte die je ziet is echt minimaal, alleen dat je af en toe een beetje het gevoel hebt dat er een object naar je toe komt, zelfs dat ziet er nep uit.
echte slechte film
ik vond hem wel lache..
af en toe een scene waar het bloed naar je toe komt
quote:Op donderdag 21 januari 2010 @ 13:13 schreef timbob het volgende:
Vond 'm wat dat betreft beter dan Avatar.. want die pretendeerd nog een film met diepgang te zijn, terwijl er bij beide films meer diepgang in het 3D effect zit dan in het verhaal.