Lowlands 2009

Muziek • Geschreven door Joost Melis (Pink_Floyd) op 25-08-2009 @ 10:32
print 
Naar de Fotoreportage

100 jaar werd ze afgelopen juni, Truus Osinga: inwoonster van Biddinghuizen. In een interview gaf ze aan dat ze wel eens naar Lowlands wilde. Dat heeft ze geweten. Zaterdagmiddag werd ze (keurig voorzien van backstage travelpass) in een golfkarretje over het hele terrein geëscorteerd, na een hele tocht arriveerde ze uiteindelijk bij de perstent. Breeduit lachend reed ze voorbij en zorgde voor heel wat bekijks. "Fantastisch" zei ze en zoveel "nette en vriendelijke lui". Waar Snoop Dogg zondag even de godfather van Lowlands was, was mevrouw Osinga de godmother van het jaarlijkse festival, dat ook ditmaal weer dubbel en dwars uitverkocht was.

Truus Osinga op Lowlands (Foto Rob Verhorst)

Het zonnetje moet hard geschenen hebben toen de vrolijke godmother haar speurtocht over Lowlands begon, die scheen namelijk het hele weekend zo hard als hij kon. Relaxte gras- of heuvelhangers, door de Emergency Refreshment dames natgespoten publiek, schaduwzoekers bij verschillende standjes en tentjes, of juist doldwaze actieve lui kwam ze tegen. Gulzig etende en drinkende cultuurliefhebbers van allerlei pluimage trokken aan haar voorbij. Hun handen vol met bier (dit jaar ook grote bekers), mojitos, baco's, taco's, een Aziatische of een Hollandse hap. Volgens een kort catering-factsheetje in de Daily Paradise gingen er maar liefst 10 emmers sambal per uur doorheen op vrijdag. Het was zoals altijd op Lowlands: een diverse maar saamhorige bijeenkomst van meer dan 55.000 mensen, die drie dagen naar hartenlust op zoek konden naar muziek, theater, kunst, comedy en film.


De wielen van het golfkarretje schuren over de droge grond bij de hoofdingang en rechts van hen straalt de felgekleurde (en grotere) X-Ray hen tegemoet, geflankeerd door de Beugelbar inclusief hangbalustrades. De oranje loods gaf dit jaar ruimte aan onder meer de raps van Amanda Blank, de avant-garde mengelmoes van Gang Gang Dance, de dance-moves van Tommy Sparks, de spelcomputer-electro van Huoratron en als je een echte die-hard was en nog niet in staat van ontbinding verkeerde zondagnacht kon je zelfs nog de beukende gabber van The Darkraver meepikken. En een beugeltje nuttigen in de daarnaast gelegen bar uiteraard.

Beugelbar

Beukwerk is toch ook wel een beetje een synoniem van de Bravo. Overdag trachtten de beukbeats van Promo met hulp van vele TopNotch gasten, The Subs en Vitalic de handen in de lucht te krijgen en dat lukte verdomd goed ondanks de temperatuur, het heldere licht en de technische opstartproblemen bij de laatste act en inspiratieloze aftrap. De aankondiging "live" sloeg bij Vitalic als een lul op een drumstel. O.k., hij was lijfelijk aanwezig maar een paar schuifjes en knopjes live opendraaien mag die additionele titel niet dragen. Maar goed, als 'La Rock' eenmaal uit de speakers dreunt maakt het ook allemaal niks meer uit. In de avonduren ging het publiek "Bonkers" op Dizzee Rascal, om later raad-je-plaatje te doen bij 2 Many DJ's die met behulp van de visuals hun interessante en complexere, maar prima dansbare mixen ondersteunden. Met iets minder beats kon je daarnaast nog genieten van Paul Kalkbrenner en een beetje misplaatst midden op de vrijdagmiddag van Moderat. Die laatste hoort toch in het donker zou je zeggen! Maar deze Bravo-klanken waren misschien nog wel te doen voor mevrouw Osinga, die rond die tijd over het terrein heen reed. De Magneetbar bleek een mooie plek om even een glaasje te doen, te luisteren naar een Ja Maar-workshop en literaire hersenspinsels. Of jezelf voor lul zetten in de avonduren natuurlijk.

Rij voor de Magneetbar

De volgende tent die voor haar opdoemde was de India, maar eerst even een momentje verwonderd staan kijken naar de lange rij voor het oplaadstation en nog casual een blik werpen bij de dansers in de Groove Tube. De India-ontmaagding was dit jaar weggelegd voor onze eigen Roosbeef en werd vervolgens bezet door een andere roodharige met kuif waar je u tegen zegt. La Roux is de naam en Lowlands had de eer om haar voor het eerst in Nederland te begroeten. Ze bracht een amusante set ten gehore, maar ze kon het publiek niet helemaal mee krijgen. Lag dat aan het tijdstip of aan haar nog redelijk onbekende muziek? Waarschijnlijk een combinatie van beide. 'Bulletproof' werd voor haar verrassend genoeg luidkeels meegebruld door de volgestroomde tent en 'In For The Kill' kreeg ook enige bijval, maar toch miste het sfeer en spanning. Kuifje ging er vandoor met een voldoende. Voor het redelijk onbekende The Airborne Toxic Event werd het een ruime voldoende. Hun melancholie in pure onversneden rock 'n roll klonk overtuigend, maar miste her en der nog scherpe randjes en overredingskracht. De A+ of gradatie uitmuntend was voor Drive Like Maria in de India. Godskolere, wat kan het Nederlandse/Belgische trio toch een partij heerlijke, rauwe stonerrock neerzetten. En een vrouw die met een gitaar op volume tien fantastische licks, snerende riffs en freaksolo's uit het instrument perst blijft toch appetijtelijk om te aanschouwen. Mevrouw Osinga kon rockend de Hemelpoort door (die van het Lowlands-terrein wel te verstaan), op naar de volgende tenten.

Hemelpoort

De Juliet was er traditioneel weer voor comedy-, dans- en theaterkunst. Onder andere Dolf Jansen en het Scapino Ballet waren weer van de partij. De Echo was de plek om een filmpje mee te pikken of om eens goed te luisteren naar wat bijvoorbeeld Frits Bolkestein te zeggen had over de Europese Unie en Bert Meijer over het ontstaan van het leven, oersoepje hier, macromolecuultje daar. Iets waar de gristenpromotie-tent op camping 3 het vast niet mee eens was. Hier tegenover stond ditmaal de Lima verscholen, waarvan alles en nog wat de revue passeerde. De intieme geluiden van Selah Sue bijvoorbeeld, back to the 50's met de kinders van Kitty, Daisy & Lewis of de deinende Balkan-klanken van Devotchka. Nog verder verscholen in tussen de bosjes lag de nieuwe Mike aan de waterkant van Lake Lowlands. Comedy en workshops was hier het devies.

Of dat de oudste Lowlandsbezoekster ooit ook de oversteek naar het relax- en saunagedeelte heeft genomen weet ik niet. Ze zal haar ogen misschien uitgekeken hebben bij de bezoekers die met een bootje het Lowlandsmeertje overstaken om vervolgens met een klein groepje aldaar uit de kleren te gaan en te gaan zweten in een tent. Nee, geen orgie, maar een echte sauna. Gevolgd door een flinke plens ijskoud water en chillen op de ligbedden. Lowlanders waren daar nog nooit zo schoon en ontspannen.
Aan de overkant zie je de Charlie al staan en wat zijn we blij dat die er sinds vorig jaar weer is. Nieuwe aanwas uit de muziekwereld mag hier hun gaven tonen. Teveel leuke bandjes om op te noemen gaven acte de présence: wat te denken van The Temper Trap uit Australië die met een dijk van een indie-album op de proppen kwamen zetten. Dezelfde dag kwam mevrouw Josh Homme aka Spinnerette ook nog even proberen de boel op stelten te zetten, maar slaagde hier helaas niet in. Ze heeft een potentieel puike en rockende plaat uitgegeven onlangs, maar live maakte Brody Dalle en haar band er een rommeltje van. Alberta Cross kon op de zaterdagmiddag aan de bak en liet de bluesrock over het veld en meertje schallen. Klonk goed, zeker liggend op je rug met de zon in je gezicht en een koud biertje naast je.

Meer actie was er die avond bij stuiterbal Jack Peñate. Een wat rustig publiek werd al snel meegeslingerd in zijn enthousiasme en opbeurende poptracks. Stil staan op 'Be The One' kon echt niet meer. Zondag, nog zo'n topdag voor de Charlie, glamrock-zuiderburen A Brand, Rolo Tomassi en een nieuwe hype uit de UK, The Maccabees, kwamen langs. De laatste vormden een prima voorprogramma voor de headliner van het festival dit jaar. Energieke, catchy britpoprock met een intrigerende nasleep. En blij dat ze waren nu Engeland de cricket-battle 'The Ashes' had gewonnen. Nog een imposante nieuwkomer was Florence + The Machine en het is nog steeds een domper dat ze in lijn stond geprogrammeerd met Calexico. Wie haar Kate Bush/Björk/Thea Gilmore-mix heeft moeten missen (zoals ondergetekende) kon nog wel even een krabbel halen bij de signeersessie en op de foto met Florence, dan dat maar en in oktober naar de Melkweg.

Lake Lowlands

Omdat de Alpha nu eenmaal een kort eind "golfkarren" is vanaf de Charlie nam de golfkar-karavaan die eerst nog even mee. Dat het snel kan gaan op Lowlands lieten The White Lies zien, vorig jaar op de kleine Charlie en nu 100 meter verderop in de grootste tent als opener. Als je van White Lies dit jaar ook geen nummer gehoord hebt, leef je waarschijnlijk onder een steen. Ze zorgden er in elk geval voor dat er een lange wachtrij ontstond voor de ingang waardoor duizenden bezoekers pas een uur later het terrein op konden. Lily Allen had het ook weer naar haar zin, geen huilbui ditmaal, maar wel een boel peuken en niet te vergeten de "fuck you's". Qua marketing had ze het slim aangepakt door zelfs Fuck You condooms uit te laten delen.

De vrijdagavond werd geclaimd door de Alpha. Eerst de oude rockers van Faith No More die de klappen uitdeelden. Letterlijk ook, want als je een microfoon voor je neus kreeg van zanger Mike Patton en je zong niet snel genoeg de juiste woorden mee dan kreeg je een klap voor je harses. Had je maar opgevoed moeten worden! Wat was het lekker om die oude rockanthems weer eens live te horen. De intro 'Reunited' klonk wat misplaatst maar was leuk bedoeld. Daarna stapelde de vertrouwde hits zich hoog op en mogen we spreken van een zeer geslaagde reünie. Er is echter altijd een baas boven baas, want The Prodigy was de winnaar van de dag, misschien wel van het hele weekend. Een uit zijn voegen gebarsten Alpha ging totaal los op de pompende, beukende, duwende, springende en tollende beats, bassen en schreeuwsessies van de band. Muziek hoeft niet lastig te zijn, maar wel doeltreffend. The Prodigy schoot met scherp en met grof geschut. Mortiergranaat 'Breathe' als opener en vervolgens werd de luchtaanval ingezet met een arsenaal aan greatest hits en beuktracks van het laatste album. Glorieuze overwinning voor generaal Liam en kolonel Maxim.

De Alpha-zaterdag gaf ruimte aan Lowlanders zelf om eens uit volle borst mee te blèren zonder dat er een band over je heenschalde bij Lowlands Zingt!. Van rock tot het levenslied, alles werd in een bijna volle tent luidkeels meegebruld door de aanwezigen, inclusief polonaise! Nog zo'n feest was het bij Kyteman en zijn nu nog grotere ensemble. Naast de groep rappers en blazers werd er nog eens een heel koor aangeplant. Kyteman gaat eind dit jaar stoppen met dit hiphop project, maar met het koor is er misschien wel een nieuw project geboren. Geslaagd was het en 'Sorry' zorgde voor een kippenvel-hoogtepunt. De jongens van de Kaiser Chiefs mochten blij zijn met zo'n opwarmer. De band uit Leeds deed plichtsgetrouw waarvoor het op festivals komt. Feestjes bouwen, mensen het zuur in hun kuiten laten springen en mee schreeuwen tot je je stem kwijt bent. Verrassend is het al jaren niet meer, maar leuk wel.

Mmmmmassage

Zondag stonden er nog enkele interessante verschijningen te wachten. De lange doggfather himself Snoop Dogg kwam met zijn gevolg even langs voor wat wiet en een optredentje. Niet voor Lowlands? Toch wel, want de tent was bommetje vol en backstage was het een compleet gekkenhuis. Net als N*E*R*D vorig jaar het festivalpubliek verraste, deed Snoop dat dit jaar nog eens dunnetjes over. Jesse Hughes van de Eagles of Death Metal gaf Snoop dan ook de schuld van zijn eigen stonede verschijning. Maar goed, even je snor recht leggen en shaken met je dick en dan komt alles wel weer op zijn pootjes terecht. Groepjes in het publiek hebben voor de gelegenheid een dikke jaren zeventig plaksnor op gedaan en als EODM gaat rocken dan rockt eenieder vrolijk mee. Bloc Party was next en verving de snor en charme van Hughes door electronica, indierock, Britpop, punkfunk of een mengeling daarvan... hoe je het ook noemen wilt, het was lekker. Het contact met het publiek was super en afgaande op het voetengeroffel en applaus bij het einde was de liefde wederzijds.

Floorfillers zoals bij Bloc Party werden ook door velen verwacht bij de Arctic Monkeys. Danspasjes, springen en swingen op de catchy nummers van de headliner. Maar Alex Turner en co hadden een ander plan. Een plan dat subliem werd uitgevoerd maar niet voor iedereen was. Dat was de headliner sowieso al niet, maar de Monkeys verraste ditmaal door veel nieuw materiaal van Humbug te spelen en een logge, zware en sobere set te spelen. De springmomenten waren op één hand te tellen, maar de duistere en stemmige invloeden niet. Een gedurfde en erg interessante keuze. De invloed van Josh Homme op de productie van het nieuwe album was overduidelijk te horen. 'Crying Lightning' klonk overweldigend live, evenals 'My Propeller'. Turner hield zich nog steeds zo afwezig mogelijk, maar is qua zang en timing vooruit gegaan. 'Fluorescent Adolescent' werd omgetoverd naar de sfeer die Turner wou hebben op zijn podium, alles een tandje terug. En dan afsluiten met '505', een briljant nummer, maar vast niet de afsluiting waar het merendeel van Lowlands op hoopte.

Vlaggetjesdag

Dan blijft er nog één tent over waar mevrouw Osinga langs ging, de Grolsch. Hier stonden ook een boel interessante namen. Bon Iver bijvoorbeeld, en dat op een zomers dagje. De setting was dan ook niet optimaal voor de muziek, maar wat klonken 'Skinny Love' en 'Blood Bank' toch zielsnijdend mooi. Ook Beirut is zo'n band die het best gedijt in een donkere ruimte, maar deed het op dit podium uitstekend met 'Nantes' als hoogtepunt. Calexico past ook in dit rijtje thuis alhoewel de swingende mariachi en de gevoelige Americana wel wat zon kunnen gebruiken. Het zevental slaagde erin om toch een intiem optreden te geven. Tegenstrijdiger met de hiervoor genoemde bands kon Opeth niet zijn, maar dat is het mooie van een festival. Technisch tonen de mannen subliem vakmanschap. Waarom makkelijk spelen als het moeilijk kan? Wellicht iets uit hun element qua publiek, zoals ze zelf tijdens het optreden ook al lieten doorschemeren, maar toch lieten ze een machtige indruk achter. De Staat deed dit ook, de jonge honden rockten er op los en zitten duidelijk in een stijgende lijn. Steeds meer zelfvertrouwen en energie, petje af. Naar energie hoefde Basement Jaxx niet te zoeken, maar naar topografische kennis of een GPS-je misschien nog wel (ze dachten herhaaldelijk in Amsterdam te zijn). Het blijft een maffe bende, maar een feestje bouwen kunnen ze wel degelijk. 'Sex On Fire', 'Romeo' en 'Where's Your Head At' komen langs, inclusief verkleedpartijen (al blijkt Grace Jones het nog beter te kunnen), opgeilerij en opzwepende indoctrinatie; stilstaan is geen optie, dansen jij!

Dance for me baby

Het was allemaal een verrassing voor Truus Osinga, die rondleiding over het terrein. Wat een indrukken, mensen en aankleding. Zaterdag even voor vijven kwam ze uiteindelijk aan bij de perstent. Langzaam manoeuvrerend door het toegestroomde publiek, want nauwelijks een vierkante meter buiten de tent was onbezet en waarvoor wist niemand nog zeker. Ja, de geruchten waar erg sterk, zo sterk dat het haast niet anders kon. En tien minuten nadat het golfkarretje de backstage naast de Grolsch inreed zag de toegestroomde massa de lange zwarte haardos van Dave Grohl heen en weer wiegen achter zijn drumkit, de rode stekels van Josh Homme boven een microfoon uitsteken en de brede grimas van John Paul Jones (Led Zeppelin). Them Crooked Vultures was daadwerkelijk de "Mystery Band" waarvoor blind 50.000 dollar was betaald en als je van een potje stevige stonerrock houdt zat je ineens op rozen. "Takkeherrie" riepen sommige mensen die snel de tent uit probeerden te vluchten. Voor sommigen misschien, voor anderen puur genot en legendarisch. Woestijnrock waar QOTSA groot mee is geworden klinkt door in de eerste onbekende nummers (alles is angstvallig geheim gehouden en we moesten het tot dusver doen met een youtube-snippet van een halve minuut). Grohl deelt treffende mokerslagen uit en voorziet het geheel van extra bite. Jones kijkt de eerste helft uitermate geconcentreerd en moet zijn best doen om de anderen bij te houden. Enkele Led Zep-invloeden waren er wel te vinden in 'Daffodil'. Hij is ook met de tijd meegegaan zo blijkt als hij zijn supersonische slide-basgitaar met Kaosspad vastpakt. Met 'Caligula' wordt even gas terug genomen, maar buiten dat was het een overdonderende en overtuigende bak stonerrock dat de klok sloeg. Grote klasse en toch wel één van de hoogtepunten van Lowlands 2009, dat wederom een uitstekende jaargang kende. Goed programma, goed weer en weinig problemen qua criminaliteit en overlast. De politie sprak zelfs van "de goede sfeer en hoge tolerantie onder de bezoekers". Voor volgend jaar kun je de data 20, 21 en 22 augustus vast reserveren voor de 18e editie van Lowlands!

Foto's en tekst door Joost Melis

Naar de Fotoreportage

verder lezen:
1 2


Lees ook:

» 23/05 CD: Cold Specks - I Predict A Graceful Expulsion0
» 21/05 CD: King Creosote & Jon Hopkins - Diamond Mine Jubilee Edition6
» 18/05 CD: North Atlantic Oscillation - Fog Electric1
» 18/05 CD: Golden Earring - Tits 'N Ass7


delen | eKudos nujij

1913 views / 44 reacties
Reacties op dit bericht
44  van 44 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Kijk voor wat hd vids van bovenstaand beschreven optredens ook eens hier:

http://www.youtube.com/user/neleolifelive

Ik vond het in ieder geval wederom heerlijk! (Alhoewel het weer natuurlijk ook wel erg mee werkte)
pfff, Lowlands. Het meest overrated, overhyped, commerciele hippie-festival van Nederland.
man magge (FOK!games crew) 25-08-2009 @ 12:58 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 12:41 schreef Rurouni het volgende:
pfff, Lowlands. Het meest overrated, overhyped, commerciele hippie-festival van Nederland.
man magge (FOK!games crew) 25-08-2009 @ 12:58 fotoboek no homepage
userIcon
Oh, wel erg leuk geschreven!
Was mijn eerste keer, erg goed bevallen! Leuk je verslag te lezen PF, ook al delen we een andere mening over Them Crooked Vultures
userIcon
Mijn top 5:

1. Wilco
2. Whitest Boy Alive
3. Them Crooked Vultures
4. Bon Iver
5. Vampire Weekend

Erg goede editie dit keer Beter dan vorige twee.
userIcon
The Maccabees een nieuwe hype? Die draaien ondertussen ook alweer een tijdje mee, hoor.
userIcon
vond de line-up minder dan vorig jaar, maar er was weer genoeg te beleven. En prachtig weer het hele weekend
userIcon
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 12:41 schreef Rurouni het volgende:
pfff, Lowlands. Het meest overrated, overhyped, commerciele hippie-festival van Nederland.
Duidelijk nog nooit geweest....
userIcon
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 12:41 schreef Rurouni het volgende:
pfff, Lowlands. Het meest overrated, overhyped, commerciele hippie-festival van Nederland.
Er zijn beduidend meer dance-minnende pillenslikkers op Lowlands dan hippies...
userIcon
Mooie reportage PF
Zag er wel leuk uit!
userIcon
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 12:41 schreef Rurouni het volgende:
pfff, Lowlands. Het meest overrated, overhyped, commerciele hippie-festival van Nederland.
Haha, sukkel
Het best georganiseerde muziekliefhebber-festival, met de beste voorzieningen en het meerst diverse programma van Nederland.
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 16:14 schreef Naimed het volgende:Haha, sukkel
Het best georganiseerde muziekliefhebber-festival, met de beste voorzieningen en het meerst diverse programma van Nederland.
met hier en daar een dreadhead, pillenslikker, snuiver, metalhead, korpsbal, veertigplusser, jailbait, aandachtshoer, muurbloempje, emo, punker, stoner en jan normalo. Of een combinatie daarvan. Of totaal iets anders. Oftewel inderdaad.. lekker divers en vooral gewoon fijn doen en zijn waar je zin in hebt. In de kern is dat wellicht een hippie filosofie ja
userIcon
Gekopieerd van het forum, maar hier mijn top 5:

1. The Whitest Boy Alive
2. Fever Ray
3. Them Crooked Vultures
4. The Temper Trap
5. Arctic Monkeys

Altijd goed: Kees van Hondt. Wat een feest!
The Prodigy opende de set met Worlds on Fire en daarna kwam Breathe maar idd wat een optreden en ook super publiek vooraan, compleet gekkenhuis. Zoals Maxim al zei: everytime we come here you take the fucking roof off!
userIcon
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 12:41 schreef Rurouni het volgende:
pfff, Lowlands. Het meest overrated, overhyped, commerciele hippie-festival van Nederland.
Je hebt gelijk, vooral niet heengaan dus
Mijn top 5:

1: Bloc Party
2: The Prodigy
3: De Staat
4: Chrystal Antlers
5: The Subs

Altijd een goed feestje: 90's Now!!
Balen: zondagnacht 3 uur slaap om maandag om 7 uur weer op het werk te staan..
userIcon
Mmmaaaassages? Ook maar eens gaan dan volgende keer.
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 12:41 schreef Rurouni het volgende:
pfff, Lowlands. Het meest overrated, overhyped, commerciele hippie-festival van Nederland.
En dan vorig jaar:
quote:
Rurouni 17-08-2008 @ 11:30 lekker belangrijk. is dit nou echt nieuws? er zijn wekelijks zoveel (betere) dance festivals, waarom moet Lowlands naar voren gebracht met niet baanbrekend nieuws?
Het zit je hoog of niet?

Misschien moet je of niet meer op Lowlands berichten reageren of er gewoon eens naar toe gaan.
Als ik eerlijk ben gruwel ik van de grote acts in een tent waar je amper kan bewegen en vroeg op tijd moet zijn om een act fatsoenlijk te kunnen zien. Ik zou toch graag een openlucht podium zien omdat ik het in zo'n tent amper kan uithouden qua hitte zeker bij Prodigy of zo...Of valt dat wel mee? Ik vond het er knap benauwd uitzien...Leuk verslag trouwens!
userIcon
Ken geen van de namen, maar zal vast haske leuk zijn geweest (ik zou alleen gaan als ik gratis mocht en om foto's te maken en maar voor 1 dag ). Boeh en Bah aan de kijk-mij-lekker-naar-lowlands-zijn-geweest-paupers.

quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 21:02 schreef Sybesma het volgende:

[..]

En dan vorig jaar:
[..]

Het zit je hoog of niet?

Misschien moet je of niet meer op Lowlands berichten reageren of er gewoon eens naar toe gaan.
Het zit jou ook hoog dat je er speciaal naar gezocht hebt
userIcon
Op zich wel een leuke invalshoek, die grandlady of Lowlands als rode draad te nemen voor jouw review. Weliswaar niet echt nodig, want ze zal het zelf anders ervaren hebben... maar het is in elk geval origineler dan alleen een opsomming maken van de verschillende bands die her en der optraden.

Zelf vooral genoten van Kyteman en Babylon Circus. Niet toevallig twee bands met een grote personele bezetting (meer dan alleen gitaar, bas, drums en zang). Voor mij is een band pas echt goed wanneer je (ondanks dat je er geen of nauwelijks nummers van kent), je toch bijna alle nummers goed vindt/ ze je niet gaan vervelen. Them crooked vultures waren gedurende 40 minuten goed, maar de laatste kwartier/ twintig minuten werd er teveel gefreakt met instrumenten om hun technische kwaliteit voorrang te geven boven het luistergenot.
En waarom? Iedereen weet dat de individuele leden die kwaliteiten hebben... dat hoeven ze niet meer te bewijzen... sterker nog; het lijkt eerder een teken van zwakte om dit te doen en veel publiek maak je er ook niet blij mee.
userIcon
Was weer een topweekend!

Top 5:
1. EODM
2. Arctic Monkeys.
3. Kaiser Chiefs.
4. Them Crooked Vultures.
5. Dio en the Madd. Vond dat ze het leuk brachten.
userIcon
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 12:41 schreef Rurouni het volgende:
pfff, Lowlands. Het meest overrated, overhyped, commerciele hippie-festival van Nederland.
Eigenlijk zou ik niet op een aandachtshoer als jou moeten reageren, zo sneu als jouw reactie is.
Want Lowlands heeft voor bijna iedereen wat wils, behalve voor hippies.
Je hebt een dance/ hiphop/ house/ dj (etc) gedeelte.
En je hebt een rock/ metal/ punk/ alternative gedeelte.
Kortom voor vrijwel iedereen wel iets.
bekende namen, onbekende namen...

Maar dat weet jij niet, jij loopt alleen maar te kankeren omdat je geen leven hebt omdat er geen geld voor hebt. Nou deal with it...
Ik zou de entree ook niet willen betalen, maar omdat ik vrijwilligers werk doe voor een poppodium die voor Lowlands ook nog eens wordt gevraagd met 35 tot 40 man te komen werken... en wij altijd betrouwbaar zijn, komen wij tenminste gratis binnen in ruil voor een uurtje of 8 gemiddeld daar vrijwillig te werken in de muziektenten zelf.
Misschien met wat meer positiviteit zou je niet alleen maar zuur vanaf je pc op jouw slaapkamertje hoeven te reageren.
userIcon
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 12:41 schreef Rurouni het volgende:
pfff, Lowlands. Het meest overrated, overhyped, commerciele hippie-festival van Nederland.
Weet je welk festival ik je echt kan aanraden? Het Veronica Sunset Grooves Festival. Daar komen alleen maar van die paupers als jou, het kost je nog eens geen geld, en het sluit af met een knaller! Doeidoei
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 14:44 schreef ChrisHiss het volgende:

[..]

Duidelijk nog nooit geweest....
jup, '06 of '07. meen 't laatste. met het groene polsbandje.
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 @ 16:14 schreef Naimed het volgende:
Je hebt gelijk, vooral niet heengaan dus
1x nooit meer
quote:
Op woensdag 26 augustus 2009 @ 02:04 schreef Paginabeheerder het volgende:

[..]

Eigenlijk zou ik niet op een aandachtshoer als jou moeten reageren, zo sneu als jouw reactie is.
Want Lowlands heeft voor bijna iedereen wat wils, behalve voor hippies.
Je hebt een dance/ hiphop/ house/ dj (etc) gedeelte.
En je hebt een rock/ metal/ punk/ alternative gedeelte.
Kortom voor vrijwel iedereen wel iets.
bekende namen, onbekende namen...

Maar dat weet jij niet, jij loopt alleen maar te kankeren omdat je geen leven hebt omdat er geen geld voor hebt. Nou deal with it...
Ik zou de entree ook niet willen betalen, maar omdat ik vrijwilligers werk doe voor een poppodium die voor Lowlands ook nog eens wordt gevraagd met 35 tot 40 man te komen werken... en wij altijd betrouwbaar zijn, komen wij tenminste gratis binnen in ruil voor een uurtje of 8 gemiddeld daar vrijwillig te werken in de muziektenten zelf.
Misschien met wat meer positiviteit zou je niet alleen maar zuur vanaf je pc op jouw slaapkamertje hoeven te reageren.
de enige hoer hier je moeder mooie gek. Wie ben jij om over mij te oordelen dat ik geen leven of geen geld heb. Je kent me niet eens debiel. Ga elke zomer genoeg festivals af en ook die zijn niet goedkoop en tot in de puntjes goed geregeld, net als dat Lowlands. Dus beter hou je gewoon effe vrijwillig je smoel kansloos mannetje.

quote:
Op woensdag 26 augustus 2009 @ 11:40 schreef Naimed het volgende:
Weet je welk festival ik je echt kan aanraden? Het Veronica Sunset Grooves Festival. Daar komen alleen maar van die paupers als jou en het kost je nog eens geen geld ook!
no thanks
Het echte lowlands begon natuurlijk pas op zondag avond 23.00 uur in de India bij Kees van Hondt.
Wat was dat weer een heerlijk feest!!!
quote:
Op woensdag 26 augustus 2009 @ 15:06 schreef Guerrilla het volgende:
Het echte lowlands begon natuurlijk pas op zondag avond 23.00 uur in de India bij Kees van Hondt.
Wat was dat weer een heerlijk feest!!!
Kees begon natuurlijk pas om 0.00 uur...

Zijn vrienden mochten eerst. Niet kees-waardig maar wel kees-gekeurd!
Zou iemand die beide festivals heeft bezoekt , mij kunnen vertellen hoe lowlands en pinkpop zich verhouden?

Dit jaar bij mijn eerste festival geweest en voor pinkpop gekozen omdat ze voor mij verreweg het intresantste programma hadden( Ben fan van keane en franz ferdinant en bruce is gewoon een koning), maar lowlands klinkt ook erg interesant met veel afwisseling.

Dus iemand?
userIcon
quote:
Op woensdag 26 augustus 2009 @ 16:32 schreef Ma1k3l het volgende:
Zou iemand die beide festivals heeft bezoekt , mij kunnen vertellen hoe lowlands en pinkpop zich verhouden?

Dit jaar bij mijn eerste festival geweest en voor pinkpop gekozen omdat ze voor mij verreweg het intresantste programma hadden( Ben fan van keane en franz ferdinant en bruce is gewoon een koning), maar lowlands klinkt ook erg interesant met veel afwisseling.

Dus iemand?
Lowlands is gewoon één groot feest, met betere voorzieningen. Veel mensen komen puur om lol te maken en niet alleen om bands te zien. Ik geef de voorkeur aan Lowlands, al is Pinkpop ook goed te doen hoor:)
quote:
Op woensdag 26 augustus 2009 @ 19:37 schreef AMDB het volgende:

[..]

Lowlands is gewoon één groot feest, met betere voorzieningen. Veel mensen komen puur om lol te maken en niet alleen om bands te zien. Ik geef de voorkeur aan Lowlands, al is Pinkpop ook goed te doen hoor:)
Mmh volgend jaar maar allebei doen dan
En wat bedoel je dan met betere voorziningen? Ik vondt het eten toiletten gratis water doushes etc erg meevallen op pinkpop, goed zelfs. Maar ik heb geen vergelijkingsmateriaal dus wat zijn de verschillen?
userIcon
Jammer dat je niets over Wilco schrijft, dat was echt een heel erg goed optreden
userIcon
quote:
Op woensdag 26 augustus 2009 @ 14:42 schreef Rurouni het volgende:

de enige hoer hier je moeder mooie gek. Wie ben jij om over mij te oordelen dat ik geen leven of geen geld heb. Je kent me niet eens debiel. Ga elke zomer genoeg festivals af en ook die zijn niet goedkoop en tot in de puntjes goed geregeld, net als dat Lowlands. Dus beter hou je gewoon effe vrijwillig je smoel kansloos mannetje.
Aaah, degene die alle lowlandsbezoekers uitmaakt voor hippies wil niet beoordeeld worden door iemand die hem niet kent...
Je kent zeker wel alle Lowlands bezoekers?

Noem me één festival (meerdaags) waar de dingen beter geregeld zijn dan op Lowlands....
userIcon
quote:
Op donderdag 27 augustus 2009 @ 10:51 schreef Jos-T het volgende:

[..]

Aaah, degene die alle lowlandsbezoekers uitmaakt voor hippies wil niet beoordeeld worden door iemand die hem niet kent...
Je kent zeker wel alle Lowlands bezoekers?

Noem me één festival (meerdaags) waar de dingen beter geregeld zijn dan op Lowlands....
Exact! De Wc's zijn gewoon eens van de betere ipv die boels schijtdozen op pinkpop.
Het eten is echt mega goed in vergelijkping met andere festivals. Op pinkpop standaard zo een beetje frites en pizza 3 dagen. Op lowlands kan je zo een beetje alles krijgen krijgen wat in alle werelddelen populair is. Dit heb ik nog niet op andere festivals gezien.
Verder nouwelijks wachtrijen, behalve bij de eerste aankomst. Verder zijn er heeel veeel extra voorzieningen, dingen te doen, of zaken om naar te kijken.
De aankleding is ook heel leuk gedaan. Alles is in Lowlands thema en is vrolijk en orgineel. Bij pinkpop staat iedereen op een kaal enorm saai vierkant grasveld en is alle karig en 'praktisch'.
Kwa bands komen dan misschien wel minder grote bands, maar dat zegt gewoon ook niet alles over de kwalitijt ervan. Op lowlands komt veeel en veeeel meer en gaat ook langer door in de avond.
Het verschil tussen Pinkpop en Lowlands is gewoon echt enorm, en dat voor bijna dezelfde prijs! Ik kan dat nog altijd nouwelijks begrijpen dat verschil zo groot kan zijn en toch Pinkpop uitverkocht kan raken..
userIcon
ik ben 7 jaar geweest sinds 1999 en ging in 2006, 2008 en 2009 niet meer vanwege de andere programmering en indeling. 2007 vond ik wel leuk, maar ook weer niet echt super.

Dan denk je...vroeger was alles beter? nee dat ook niet, maar het festival is duidelijk veranderd. Waar zijn die onbekende interessante bands/artiesten? Daar tegenover een aantal echte topacts...

Faith No More, The Prodigy en Them Crooked Vultures...daarmee hield het voor mij op (en toen was het festival dus al uitverkocht, moet je na gaan!). Enter Shikari is ook best leuk, maar ja...voor zo weinig vertier ga ik er niet heen, want op comedygebied was het nu ook niet hoogstaand.
Hoewel ik al lang naar lowlands wilde is pinkpop voor mij ook nooit een optie geweest. Doet me veel te top40-mainstreamerig aan. Kan me niet voorstellen dat je daar net als bij Lowlands mensen ziet met bandshirts als Gorgoroth of The Velvet Underground terwijl ze naast iemand in de rij staan die als elfje is verkleed. Maar misschien ben ik wel heel kortzichtig wat betreft Pinkpop hoor... hoe dan ook is mijn eerste keer Lowlands me prima bevallen!
userIcon
Erg leuke review, kan me er prima in vinden.
userIcon
quote:
Op donderdag 27 augustus 2009 @ 21:34 schreef Asta het volgende:
Hoewel ik al lang naar lowlands wilde is pinkpop voor mij ook nooit een optie geweest. Doet me veel te top40-mainstreamerig aan. Kan me niet voorstellen dat je daar net als bij Lowlands mensen ziet met bandshirts als Gorgoroth of The Velvet Underground terwijl ze naast iemand in de rij staan die als elfje is verkleed. Maar misschien ben ik wel heel kortzichtig wat betreft Pinkpop hoor... hoe dan ook is mijn eerste keer Lowlands me prima bevallen!
Kortzichtig niet... alleen de programmering van Pinkpop verdient wel iets meer credits. Hoewel ze het toch iedere keer presteren om middelmatige nederlandse bands op prime-time op het hoofdpodium te zetten, vond ik de line-up de laatste jaren erg goed. Ik zie Bruce Springsteen en Metellica niet snel op lowlands verschijnen... zou ook niet kunnen denk ik.. omdat er dan echt 55.000 man naar de alpha gaan.
Wat AL het andere betreft kan Pinkpop niet tippen aan Lowlands. Hoewel ik wel twee kleine minpuntjes gevonden heb dit jaar.... de prijzen van de muntjes en de VEEL te zachte muziek in de Bravo en India na 23.00 's avonds....
man Pink_Floyd (Eindredactie Frontpage) 28-08-2009 @ 11:03 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op woensdag 26 augustus 2009 @ 16:32 schreef Ma1k3l het volgende:
Zou iemand die beide festivals heeft bezoekt , mij kunnen vertellen hoe lowlands en pinkpop zich verhouden?

Dit jaar bij mijn eerste festival geweest en voor pinkpop gekozen omdat ze voor mij verreweg het intresantste programma hadden( Ben fan van keane en franz ferdinant en bruce is gewoon een koning), maar lowlands klinkt ook erg interesant met veel afwisseling.

Dus iemand?
Ik vind het elk jaar allebei weer een groot feest.
Pinkpop heeft vaak gewoon grotere namen, die al meer bekend zijn bij het festival/concertpubliek. Daar is de opzet ook voor, 2 grote podia en een kleinere tent waarin nog nieuwe dingen of kleinere namen staan. Ik vind PP verder ook prima geregeld, overal is wel iets te verzinnen wat beter kan, maar soms kan het lastiger te realiseren zijn zoals de Boels-plees op campings op PP. Er hangt op PP wel altijd een erg gezellige sfeer vind ik

Dit is ook bij Lowlands zo maar daarnaast heeft LL heeft meer voorzieningen en er is veel meer werk aan de aankleding verricht. Ook is het programma, het eten en de locatie gevarieerder. LL is gericht op meer dan muziek en heeft voor ieder wat wils (ook qua muzieksmaak). PP is vnl rock-geörienteerd met her en der een uitstapje, terwijl LL een gebalanceerde verdeling heeft van genres en invloeden. Door de vele podia kunnen ze ook allerlei nieuwe en upcoming bandjes boeken, wat ik persoonlijk de kracht van LL vind. De tentpodia zijn bij slecht ook weer een uitkomst. Als je van rock houdt zit je op PP goed, hou je er niet van dan heb je een kort programma en zit er bij Lowlands mss wel meer voor je gading. Ik vind zowel rock als van alles en nog wat leuk dus ik vind het allebei heerlijk
quote:
Op vrijdag 28 augustus 2009 @ 08:50 schreef Jos-T het volgende:
Hoewel ik wel twee kleine minpuntjes gevonden heb dit jaar.... de prijzen van de muntjes en de VEEL te zachte muziek in de Bravo en India na 23.00 's avonds....
Bravo ben ik amper geweest maar idd de muntjes waren niet bepaald goedkoop. Ongemerkt geef je dan aardig wat geld uit (oooh maar één muntje). En idd wat je zegt over 55.000 man naar de Alpha als er bepaalde (bekende/goede) bands zouden staan. Vond het nu met Snoop Dogg al redelijk overweldigend massaal.

Minpunt van Lowlands wat mij betreft was die idiote plaatsing van de bands trouwens.. de 'mystery band' in de Grolsch maar Sonata Artica vlak daarvoor in de Alpha bijvoorbeeld... niet slim.
man Pink_Floyd (Eindredactie Frontpage) 28-08-2009 @ 19:45 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 28 augustus 2009 @ 17:55 schreef Asta het volgende:

[..]

Minpunt van Lowlands wat mij betreft was die idiote plaatsing van de bands trouwens.. de 'mystery band' in de Grolsch maar Sonata Artica vlak daarvoor in de Alpha bijvoorbeeld... niet slim.
Them Crooked Vultures heeft zelf aangegeven per sé in de Grolsch te willen staan, dus om dat te laten veranderen was lastig. Volgens mij heeft de organisatie het wel geprobeerd.
quote:
Op vrijdag 28 augustus 2009 @ 19:45 schreef Pink_Floyd het volgende:Them Crooked Vultures heeft zelf aangegeven per sé in de Grolsch te willen staan, dus om dat te laten veranderen was lastig. Volgens mij heeft de organisatie het wel geprobeerd.
Oh is dat zo? Vaag...
userIcon
WBA was helemaal de shit!

Ook erg gelachen bij de Silent Disco @ Converse.
44  van 44 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 23/05 CD: Cold Specks - I Predict A Graceful Expulsion0
» 21/05 CD: King Creosote & Jon Hopkins - Diamond Mine Jubilee Edition6
» 18/05 CD: North Atlantic Oscillation - Fog Electric1
» 18/05 CD: Golden Earring - Tits 'N Ass7


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden