DVD: Formula One 2006: Once again

DVD • Geschreven door Frank (DeGaldeano) op 05-01-2007 @ 11:48
print 
Formule 1 is waarschijnlijk een van de meest spectaculaire sporten ter wereld. Wanneer de echte liefhebber de hoogtepunten van het jaar in hoge snelheid voorbij ziet komen, is het verlangen naar het nieuwe seizoen vaak direct aanwezig. In een jaar dat topcoureur Michael Schumacher afscheid nam, diezelfde Ferrari-coureur in een hevige strijd met regerend wereldkampioen Alonso verwikkeld was om zijn achtste wereldtitel te veroveren, een jaar waarin twee Nederlandse coureurs actief waren en waarin Montoya door McLaren op straat werd gezet kan de dvd box Formula One: Once again eigenlijk niet anders dan spektakel bieden.



De box bestaat uit één dvd en biedt de kijker een overzicht van het afgelopen racejaar. Telkens is er min of meer dezelfde opbouw: per raceweekend wordt de kwalificatie besproken en getoond, daarna wordt de pole-position coureur aan het woord gelaten om zijn ronde uit te te leggen en vervolgens wordt de race getoond. Aan ieder weekend wordt telkens behoorlijk wat tijd besteed, dus alles wat gebeurd is in dit jaar, krijgt men ook te zien. Olav Mol heeft zijn stem aan deze speciale Nederlandstalige editie geleend en geeft 'commentaar' bij de wedstrijden. Aangezien het origineel om een Engelstalige editie gaat, gebeurt dit niet op zijn welbekende manier. Met deze samenvattingen ben je wel even zoet: het gaat om 200 minuten aan materiaal.



Extra's zijn er ook: er is een aantal korte filmpjes aan de box toegevoegd met daarin een eerbetoon aan Michael Schumacher. Dit drie minuten durend filmpje bevat voornamelijk wat commentaar van mensen in het F1-wereldje die reflecteren op Schumachers prestaties en zijn karakter. Verder is er een interview met Bernard Ferguson van Cosworth, die kort vertelt over de historie van de motorenleverancier en de huidige samenwerking met Williams. Daarnaast is er een reportage over het nieuwe Super Aguri team, waarin Suzuki Aguri en andere mensen binnen het team vertellen over de problemen en successen die het team tot nu toe gekend hebben. Ook is er een vooruitblik op het seizoen 2006 en het laatste extraatje is een interview met Ron Dennis, die vertelt over de behaalde successen van het McLaren team op het Suzuka circuit. Deze extra's duren gezamenlijk ongeveer 25 minuten.



Wat betreft het jaaroverzicht kan ik kort zijn: iedereen die zichzelf ziet als een fan van deze autosport moet dit eigenlijk in huis hebben. Het geeft een ongelooflijk compleet beeld van het afgelopen jaar. Er wordt vrij neutraal beschouwd, dus zowel Ferrari-fans als Renault-fans zullen aan hun trekken komen. Uiteraard is het wel zo dat een klein beetje spektakel in deze gekozen vorm ontbreekt. Zo klinkt het commentaar alsof het wordt voorgelezen en is er geen enkel moment dat men naar het originele wedstrijdcommentaar overschakelt. Natuurlijk is dat ook logisch aangezien het samenvattingen betreft, maar als de makers hierin iets meer variatie hadden gebracht, zouden ze daarmee toch een meerwaarde bewerkstelligd hebben. Overigens is het ook vreemd dat deze Nederlandstalige editie totaal geen aandacht besteed aan de Nederlandse coureurs. Als ze al voorbij komen, zijn ze eigenlijk ook zo weer weg.



De extra's zijn vooral kort en niet bijster interessant naar mijn mening. Schumacher is als coureur al jaren aan de top en heeft de meest bizarre en mooie gevechten op de baan met zijn medecoureurs gevoerd. Denk bijvoorbeeld aan het jaar dat hij met Villeneuve om de wereldtitel vocht. Als de extra vervolgens slechts enkele minuten duurt en slechts wat mensen commentaar laat geven, kan dat nauwelijks een eerbetoon genoemd worden. Ook de andere filmpjes leveren niet echt een meerwaarde voor de dvd box op. Misschien was het zelfs een idee geweest om ze door het jaaroverzicht te verspreiden zodat daar net iets meer afwisseling in was gekomen.




Al met al is de box een must voor de fans. Jammer van het gebrek aan spektakel en emotie in een jaar dat daar eigenlijk bol van stond. Als de makers van deze box zouden racen was dat met een betrouwbare auto, maar af en toe een inhaalmanoeuvre zou leuk zijn geweest.

Label: JG Entertainment Releasedatum: 9 december 2006
Waardering:

Must See/Buy/Do
Aanrader
Redelijk
Tsjaa...
STAY AWAY!!!!




Lees ook:

» 25/05 DVD: Dolfje Weerwolfje6
» 24/05 DVD: Zombibi19
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7
» 25/04 DVD: The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 118


delen | eKudos nujij

221 views / 12 reacties
Reacties op dit bericht
12  van 12 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Uit de review lijkt het dat het toch eigenlijk niet zo heel boeiend is en het is ook jammer dat er zo weinig extra's bijzitten. Misschien dat ik hem toch haal, maar hoe duur is ie eigenlijk? En is het in het Engels gesproken, of kun je dat bepalen of gewoon in het Nederlands.
userIcon
quote:
Op vrijdag 5 januari 2007 @ 12:07 schreef Autobandje het volgende:
Uit de review lijkt het dat het toch eigenlijk niet zo heel boeiend is en het is ook jammer dat er zo weinig extra's bijzitten. Misschien dat ik hem toch haal, maar hoe duur is ie eigenlijk? En is het in het Engels gesproken, of kun je dat bepalen of gewoon in het Nederlands.
op t doosje staat: 'speciale nederlandstalige editie' zo te zien..
quote:
Op vrijdag 5 januari 2007 @ 12:07 schreef Autobandje het volgende:
maar hoe duur is ie eigenlijk?
¤19,95
userIcon
quote:
Op vrijdag 5 januari 2007 @ 12:19 schreef frank07 het volgende:

[..]

op t doosje staat: 'speciale nederlandstalige editie' zo te zien..
Oja
man Fir3fly (Spellingcontroleur) 05-01-2007 @ 13:20 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Ook is er een vooruitblik op het seizoen 2006
Moet dat niet 2007 zijn ?
De adviesprijs is inderdaad 19,95 euro.
De taal is zoals vermeld in de review Nederlands, maar de productie is gewoon Engels, dus het is puur het commentaar wat Nederlands is.
De vooruitblik op het seizoen is vreemd genoeg op het afgelopen seizoen ja...je krijgt een beeld van de voorbereidingen die de teams hebben getroffen voor 2006.
userIcon
Schummi had verloren
echt spannend die laatste races, maar het geluk zat schummi is niet mee. toch jammer. die man kon fantastisch rijden.

laat de schummi haters maar komen

komend jaar word wel spannend, denk dat er niemand bovenuit gaat steken.
userIcon
vooral de samenvatting van de GP van japan was meerstelijk
userIcon
Heb ' m gekregen voor kerst. Ideaal als je F1 niet meer kan volgen omdat je op kamers gaat en er geen kabel is.

En op internet wordt het ook niet live uitgezonden.

Daarom is deze dvd toch wel een uitkomst voor me
userIcon
quote:
Op vrijdag 5 januari 2007 @ 18:00 schreef AgeEll het volgende:
Schummi had verloren
echt spannend die laatste races, maar het geluk zat schummi is niet mee. toch jammer. die man kon fantastisch rijden.

laat de schummi haters maar komen

komend jaar word wel spannend, denk dat er niemand bovenuit gaat steken.
Ok, daar gaan we dan:
Schumi had net zoveel pech als Alonso
quote:
Op zaterdag 6 januari 2007 @ 09:11 schreef Boy_Snakeye het volgende:
Heb ' m gekregen voor kerst. Ideaal als je F1 niet meer kan volgen omdat je op kamers gaat en er geen kabel is.

En op internet wordt het ook niet live uitgezonden.

Daarom is deze dvd toch wel een uitkomst voor me
Toch snap ik dat niet... Formule 1 is in mijn ogen iets wat je live moet kijken. Als het 's ochtends om 7 uur op tv is, kijk ik 's ochtends om 7 uur. Een herhaling om 2 uur 's middags vind ik al vervelend. Laat staan tot Kérst wachten om iets er van te gaan zien Dan is er toch geen drol meer aan?
Ik hoop nog steeds op een overzicht van Schumachers carriere binnekort
12  van 12 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 25/05 DVD: Dolfje Weerwolfje6
» 24/05 DVD: Zombibi19
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7
» 25/04 DVD: The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 118


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden