DVD: Star Trek - The Animated Series

DVD • Geschreven door Wouter Kursten (Magneet) op 07-12-2006 @ 07:53
print 
quote:
Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: To explore strange new worlds. To seek out new life and new civilizations. To boldly go where no man has gone before.


Deze uitspraak heeft bijna iedereen wel eens gehoord. Bijna ongewijzigd zijn deze zinnen tijdens de begintune van bijna iedere aflevering van Star Trek te horen, alleen tijdens de pilots van de originele serie werden ze niet gebruikt. Nadat de originele serie gestopt was werd het woord man vervangen door een rasneutraal one. De zin zit ook in de begintune van een Star Trek-serie die veel mensen waarschijnlijk niet kennen: de tekenfilmserie. De 22 afleveringen van deze serie zijn nu verkrijgbaar op dvd.

De tekenfilmserie gaat verder waar de originele serie ophield te bestaan. Vijf jaar nadat de opnames gestopt waren wegens te hoge productiekosten werd begonnen aan de tekenfilmversie. Deze serie werd door fans nooit serieus genomen en is nooit echt bekend geworden. Helaas werd de serie van origine op zaterdagmorgen uitgezonden waardoor Gene Roddenberry rekening moest houden met tere kinderzieltjes. Zo wilde de zender NBC niet dat Spocks huisdier een spuitje kreeg nadat hij dodelijk gewond was geraakt, maar Gene hield voet bij stuk. Uiteindelijk zou dat een van de beste delen van de serie blijken te zijn.



Bijna alle acteurs van de originele serie hebben de stemmen ingesproken voor de serie. Alleen Pavel Chekov (Walter Koenig) mocht niet meedoen wegens budgettechnische redenen. Ondanks dat men beweert dat het beeld en geluid van de serie gereviseerd zijn is hier weinig van te merken, het geluid is soms niet goed en de beelden flikkeren hier en daar. Ook worden er zeer vaak beelden hergebruikt wat het kijken er niet leuker op maakt.

Een ander ding waardoor de serie uit de rij loopt met de gewone series wordt veroorzaakt door het feit dat het een tekenfilm is. Hierdoor kunnen sommige dingen, wezens en gebouwen de vorm of grootte hebben die in de gewone serie niet zou kunnen. Over het algemeen wordt alles hierdoor een stuk minder realistisch, voor zover Star Trek al realistisch te noemen is natuurlijk. Het is in ieder geval niet consistent met de gewone series.



Er staan zeer veel extra's op deze set, zo vind je onder andere: storyboards, tekst- en audiocommentaar en nog veel meer. Groot nadeel hierbij is wel dat de extra’s zeer vaak alleen te vinden zijn als je een episode selecteert. Van tevoren weet je dus niet of er extra’s bij een episode beschikbaar zijn of niet.

Ik kan niet zeggen dat ik met heel veel plezier deze serie heb zitten kijken. Terwijl de gewone series me zeker kunnen boeien kon deze serie dat zeker niet. Hierdoor kan ik ook maar twee sterren weggeven.


Label: Paramount Releasedatum: 7 december 2006
Kijkwijzer: Waardering:


Must See/Buy/Do
Aanrader
Redelijk
Tsjaa...
STAY AWAY!!!!



Lees ook:

» 25/05 DVD: Dolfje Weerwolfje6
» 24/05 DVD: Zombibi19
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7
» 25/04 DVD: The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 118


delen | eKudos nujij

740 views / 10 reacties
Reacties op dit bericht
10  van 10 reacties op deze pagina. Pagina  1
cool! Ik weet (eindelijk) wat ik voor mijn verjaardag wil hebben.
userIcon
Waarom gaan ze niet door met animatie ST nu ze besloten hebben de gefilmde series te stoppen? Zo kunnen ze 'Enterprise' afmaken.
man maduropa (Eindredactie Frontpage) 07-12-2006 @ 12:28 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op donderdag 7 december 2006 @ 11:15 schreef EdvandeBerg het volgende:
Waarom gaan ze niet door met animatie ST nu ze besloten hebben de gefilmde series te stoppen? Zo kunnen ze 'Enterprise' afmaken.
misschien omdat toen de "ontvangst" van de tekenfilmserie heel erg slecht was, ?
userIcon
Ik heb heel lang geleden ooit de hele geanimeerde serie gedownload. Ik heb 3 afleveringen gekeken en ben daarna gestopt. De serie was zo ongeloofdelijk saai.
Ik ben een echte Star Trek fan, maar deze serie kon mij, net als de schrijver van de review, niet echt boeien.
userIcon
Er mag wel even bijgezegd worden dat de serie liep van 1973 tot 1975 (circa). http://www.imdb.com/title/tt0069637/

En geslachtsneutraal is misschien een beter woord
man Magneet (Manager Reviews) 08-12-2006 @ 08:58 fotoboek homepage
userIcon
Juist niet geslachtneutraal want het probleem lag bij het feit dat aan boord van de Enterprise meerdere rassen zijn. Het man sloeg ook op de mens aangezien het anders men had moeten zijn.
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 december 2006 @ 08:58 schreef Magneet het volgende:
Juist niet geslachtneutraal want het probleem lag bij het feit dat aan boord van de Enterprise meerdere rassen zijn. Het man sloeg ook op de mens aangezien het anders men had moeten zijn.
Okee, die is inderdaad op meerdere manieren op te vatten. Wie zal zeggen hoe ze het precies bedoelde...
Ik ben geen uber Trekkie, maar wel dik fan, heb alle afleveringen en zo, behalve van de cartoons, die zijn wel zo enorm slecht, echt, al zou ik het krijgen...
userIcon
Kunnen ze meteen ook Stargate SG-1 in een tekenfilmserie steken. Na bijna 10 jaar houden ze ermee op! Jammer...

http://www.gateworld.net/(...)ncelled_iatlan.shtml
userIcon
quote:
Op zaterdag 9 december 2006 @ 11:08 schreef whitesourcerer het volgende:
Kunnen ze meteen ook Stargate SG-1 in een tekenfilmserie steken. Na bijna 10 jaar houden ze ermee op! Jammer...

http://www.gateworld.net/(...)ncelled_iatlan.shtml
Er was een tekenfilm van stargate sg-1: http://en.wikipedia.org/wiki/Stargate_Infinity

Schijnbaar ook niet zo goed.
10  van 10 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 25/05 DVD: Dolfje Weerwolfje6
» 24/05 DVD: Zombibi19
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7
» 25/04 DVD: The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 118


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden