DVD: Shower (Xizao)

DVD • Geschreven door Noud de Greef (gr8w8) op 24-06-2005 @ 00:01
print 
De zoon wilde weg uit het ouderwetse gebeuren van het badhuis van zijn vader in Bejing. Hij vertrok naar de economisch sterk ontwikkelende regio van Shenzhen. Het badhuis waarin een stel oude mannen de dag doorbrengen met wat badderen, massages en krekelgevechten, is een heel andere wereld dan het stadse leven waar hij aan gewend is. Tijd is geld. Hijzelf is gewend aan een volautomatische douchecabine, type autowasstraat, zowel van systeem als locatie. Dit vormt ook de openingscène van de film. Het zou een kleine nieuwe act van Dogtroep kunnen zijn. Enfin, de film van regisseur Yang Zhang begint al vol humor, maar langzaam sijpelt de serieuze ondertoon de film binnen. Da Ming (Quanxin Pu) is namelijk niet enig kind, maar heeft nog een geestelijk gehandicapte broer, Er Ming (Wu Jiang). Deze woont en werkt bij zijn vader in het badhuis. Die twee hebben een zeer sterke band en zijn onafscheidelijk. Hoe verschillend is het echter tussen hem en zijn vader. Hoe lang is het geleden dat hij op bezoek is geweest? Het zien van deze twee maatjes en de sfeer van het badhuis doen hem langzaam ontdooien. Een ware Pavarotti onder de douche, niet tot ieders plezier, een man met huwelijksproblemen en meer, zorgen er langzaam voor dat de waarde van het oude badhuis in de samenleving tot hem doordringt. Dan komt er echter een harde klap, nog harder dan de wetenschap dat het gebouw en daarmee de hele subcultuur moet wijken voor nieuwbouw, wat op zich al voor genoeg onrust zorgt onder de klandizie.


Ach, er zitten wel wat schoonheidsfoutjes in de film, zoals een massa overduidelijke clichés (inclusief cheesy flashbacks) en symboliek. De volautomatische douche staat natuurlijk voor de modernisering van China, waar de industrialisatie nu eigenlijk in volle gang is. Het badhuis voor oude tradities en sociale interactie in plaats van onpersoonlijk, gehaaste douches. Langzaam wil de film het belang van een hechte gemeenschap laten zien, gelukkig niet te overduidelijk en doorspekt met ongecompliceerde eerlijke humor. Natuurlijk vaak veroorzaakt door acties van de geestelijk gehandicapte zoon, maar duidelijk zonder leedvermaak. Juist hij toont hoe het ook kan en wekt de stadsmens langzaam weer tot leven. De clichés zijn trouwens geenszins vervelend, maar grondig verweven met de rode draad, geven die juist betekenis. Hoe dan ook, een zeer mooi humoristisch drama. Tel daarbij op het inzicht dat het je geeft in een geheel andere (sub)cultuur, zonder dat dit vreemd aandoet. Top!




Label: Total Film HE Releasedatum: 19 april 2005 Waardering:


Must See/Buy/Do
Aanrader
Redelijk
Tsjaa...
STAY AWAY!!!!



Lees ook:

» 25/05 DVD: Dolfje Weerwolfje6
» 24/05 DVD: Zombibi19
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7
» 25/04 DVD: The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 118


delen | eKudos nujij

1989 views / 7 reacties
Reacties op dit bericht
7  van 7 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Hm, klinkt als een leuke film.

Vreemd trouwens dat deze film al uit 1999 is, enig idee waarom hij nu pas op DVD uitkomt?
Hij is al een aantal keer op tv geweest (NED 3)
userIcon
quote:
Op vrijdag 24 juni 2005 01:53 schreef Mini_rulez het volgende:
Hm, klinkt als een leuke film.

Vreemd trouwens dat deze film al uit 1999 is, enig idee waarom hij nu pas op DVD uitkomt?
Is het ook, zeer zeker. Voor iedereen, niet alleen filmfanaten.
Waarom nu? Geen idee. Nieuwe opzet misschien? Van de site van Total Film:
quote:
Het jonge bedrijf Total Film HE brengt een bijzondere collectie video's en dvd's op de markt. De collectie omvat kwaliteitsfilms uit het arthouse-circuit, maar ook gespecialiseerde video's en dvd's voor de fijnproever op het gebied van klassieke muziek en moderne dans.

De arthousetitels worden aangeleverd door Bright Angel Distribution, 1 More Film en A-Film, en uitgebracht onder het label Total Film Home Entertainment. Het label bevat bekende en minder bekende titels en documentaires, van Frans drama tot Thaise komedie.
...
userIcon
Hij lijkt me best aardig eigenlijk!
userIcon
Jaren geleden gezien, maar ik vond de film eigenlijk toch een beetje te sloom...
Heb hem nu twee keer gezien en ik vind het een fantastische film! Best triest om te zien hoe een cultuur wordt weggevaagd door de moderne tijd.
SPOILER
En de zanger die niet kan zingen als ie niet onder de douche staat
is erg funny! Klasse film en waarschijnlijk een toevoeging voor mijn collectie nu ik weet dat ie uit is...

- Spoiler tags toegevoegd. Inderdaad een grappig en ontroerend stukje! gr8w8 -
userIcon
Ik zoek de titel van een serie/film/programma deel 16

Kickje.. Ik ben nu opzoek naar een betrouwbare (online) winkel waar hij te koop is.
7  van 7 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 25/05 DVD: Dolfje Weerwolfje6
» 24/05 DVD: Zombibi19
» 17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7
» 25/04 DVD: The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 118


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden