Game Review: Het Ruimteschip van Catan

Games • Geschreven door Noud de Greef (gr8w8) op 29-01-2004 @ 13:20
print 
De ruimtevaarders van Catan zijn, net als de ruimtevaarders op de Enterprise in Star Trek, door een tijd-ruimte gat ver van huis geraakt. Helaas voor hen met heel wat minder voorraden. Om terug te kunnen keren moeten ze deze door middel van handel en koloniën weer aanvullen. Met deze voorraden kan het schip worden uitgebreid met wapens, motoren en extra snufjes. Hiermee kunnen extra opdrachten worden uitgevoerd, waarmee extra punten of medailles te verdienen zijn. Met die punten en medailles, raar maar waar, kunnen ze terugkeren en win jij het spel.

Dat is het idee achter zowel het bordspel, als het pc spel waar het in deze review over gaat. Soms lijkt het dat het hier over een bordspel gaat, maar dat komt omdat het pc spel geen op zichzelf ontwikkelde game is, maar een vertaling van het bordspel naar pc. Net zoals dat er van De Kolonisten van Catan een PC versie bestaat, welke al eerder op Fok! is besproken. Deze variant is gebaseerd, of beter gezegd geïnspireerd op De Kolonisten van Catan. Er zijn vele overeenkomsten, zoals de dobbelsteenworpen, waarmee de grondstof opbrengsten worden bepaald, en het handelen om andere benodigde grondstoffen te verkrijgen.

Maar er zijn ook duidelijke verschillen. In dit spel koloniseert men geen eiland, maar is men op reis door 4 verschillende kwadranten in de ruimte, op zoek naar geschikte planeten om mee te handelen, om te koloniseren of om handelsposten op te richten. De vier kwadranten zijn in werkelijkheid vier stapels kaarten. Afhankelijk van het aantal gegooide ogen, mag men meer kaarten in serie omdraaien, dus meer planeten bezoeken. Meer bezoeken betekent meer kansen.

Op de kaart zelf staat aangegeven welke grondstof verhandeld kan worden, en tegen welke koers. De bedoeling is dus om goedkoop inkopen te doen en met winst te verkopen. Daarvoor moet goed onthouden worden welke kaarten in welke stapel liggen. Verder zijn er, zoals gezegd, planeten die gekoloniseerd kunnen worden. Een gekoloniseerde kaart krijg je in je bezit en levert afhankelijk van de dobbelsteen grondstoffen op. Hiervoor moet je wel een kolonieschip beschikbaar hebben. Is die er niet, dan moet je er eerst ééntje bouwen. Vergelijk het met het bouwen van een dorp of stad in het gewone Catan.

verder lezen:
1 2 3


Lees ook:

» 25/05 Game: Max Payne 320
» 01/04 Game: Twisted Metal 6
» 25/03 Game: Transformer Prime30
» 23/03 Game: Mass Effect 353


delen | eKudos nujij

5326 views / 5 reacties
Reacties op dit bericht
5  van 5 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
euh, moi geschreven allen was het niet Enterprise die getransporteerd werd naar een ander deel van het heelal, dat was Voyager...
userIcon
Ik haal die twee altijd door elkaar. Zal ik 'm voor de gein Red Dwarf noemen?
[ Dit bericht is gewijzigd door gr8w8 ]
Ik speel al een tijdje het bord spel, in het duits voor zover ik wist was er nog geen nederlandse versie hiervan (bord uitvoering) Maar die is er blijkbaar toch?

Nah ga toch geen nieuwe kopen, hooguit 5-6 spelers uitbreiding die er dan ook ongetwijfeld gaat komen.
Dit soort spellen zijn ZOOOOOO jaren 90 :p

Als je even bij de V&D of een boekenwinkel langswipt, kun je voor een fractie van de prijs wat ze voor dit spelleke vragen een spel als Gazillionaire kopen, wat in principe op hetzelfde neerkomt.

Al kun je met die oudjes natuurlijk niet online spelen en zijn de graphics wat minder. Maja, daarvoor krijg je dan wel een lekker snellopend spel.
Ik ga m zeker proberen! Maar Catan of niet, er gaat niets boven Civ2!!!
5  van 5 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 25/05 Game: Max Payne 320
» 01/04 Game: Twisted Metal 6
» 25/03 Game: Transformer Prime30
» 23/03 Game: Mass Effect 353


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden