Interview: Def P. (Osdorp Posse e.a.)

Interview • Geschreven door Joost ([Efink]) op 07-07-2003 @ 13:15
print 
Pasgeleden schreef ik al een review over de laatste cd van de Osdorp Posse, 'Tegenstrijd'. En alhoewel OP-frontman Def P. tegen strijd is, is hij na 15 jaar strijdlustiger dan nooit tevoren. Hoog tijd om Def P. (alias Pascal Griffioen) eens te interviewen vonden wij. Zo kwam het, dat ik afgelopen woensdag in een hotel-lobby in de Haarlemmerbuurt met Def P. aan tafel zat voor een leuk gesprek.

Waar zijn jullie, de O.P. momenteel vooral mee bezig?
Op dit moment vooral met live spelen. We hebben in januari onze nieuwe plaat uitgebracht en nu is het gewoon touren. Ondertussen zijn we alvast dingen aan het opzetten voor de nieuwe Onderhonden-plaat.

Die Onderhonden-plaat komt er binnenkort aan?
Het gaat nog wel even duren voordat die komt hoor, maar het wordt nu druk voorbereid. We zijn met de demo's bezig. En het is bijna vakantie, hè? Dus er komt nu een wat rustigere periode aan. Meestal gaat alles weer draaien als het weer herfst wordt.

Hebben jullie het nu dan niet extra druk met alle festivals enzo?
Nee, dit jaar niet zo erg. We gaan verspreid op vakantie dit jaar, waardoor we eigenlijk alleen augustus overhouden om op festivals te spelen. We zullen dan ook op wat kleine festivals staan denk ik. Als iedereen weer terug is van vakantie is het al bijna weer herfst en dan kom je weer gewoon in het zalen-circuit.

Met de Osdorp Posse zelf ook nog bezig met nieuwe projectjes?
Ja, we zijn bezig met het maken van een DVD. We bestaan nu 15 jaar. Met ons 10-jarig bestaan hebben we dat boek, '10 jaar O.P.', uitgebracht en we gaan nu een DVD maken met daarop heel veel live-beelden etcetera. Gewoon een mooie herinnering. Ik denk gewoon zo, al dat zuipen en blowen enzo is toch niet echt goed voor je hersenen. Alles wat we nu opslaan in een boek of op DVD dat neemt niemand me meer af.

Je vertelde net over de demo's die je momenteel voor de Onderhonden opneemt. Hoe gaat dat precies in z'n werk bij de O.P. met nummers schrijven, demo's opnemen enzovoorts?
Ik schrijf gewoon teksten, daarna spreek ik met Seda (de beat-creator van de Osdorp Posse -red.) af en dan gaan we bespreken wat de meest geschikte muziek erbij is. Meestal laat hij wat dingen horen die hij heeft gemaakt en dan zoeken we wat uit. Soms heb je toevallig iets wat er heel geschikt voor is en anders maken we iets geschikts. We bepalen samen het tempo en de sfeer, dat zijn toch wel de belangrijkste ingrediënten...
Als je een tekst hebt geschreven, zit je vast aan een bepaalde flow, dus die bepaalt eigenlijk het tempo. Maar de sfeer is ook erg belangrijk; als je een serieus nummer schrijft moet je ook een beat hebben die zo klinkt, als je een vrolijk nummer schrijft zoek je een vrolijk beatje, weet je wel. Uiteindelijk moet het wel één geheel worden. Negen van de tien keer kom ik eerst met de tekst en komt er daarna de beat bij.



Hoe lang doe je meestal over het schrijven van zo'n tekst?
Eigenlijk kan je zo'n vraag niet echt beantwoorden, weet je. Het ene nummer schrijf je in anderhalf uur en aan een andere tekst zit je een paar weken te werken, dan leg je het weer weg en pak je hem later op. Het hangt ook heel erg van het thema af. Soms heb je dingen, die komen echt uit je zelf en die schrijf je zo op, terwijl je voor andere dingen echt research moet doen. Ik heb bijvoorbeeld een cd gemaakt 'Het Ware Aardverhaal', waar ik eerst 18 boeken voor heb gelezen, voordat ik zelf aan het verhaal kon beginnen. Daar heb ik ook 2 jaar aan gewerkt, dus zo zie je hoe dat heel erg uit elkaar kan lopen.

De ideeën voor je teksten, die komen gewoon in je op of hoe moet ik met dat voorstellen?
Meestal komen die inderdaad gewoon in me op, ja. Alles wat je meemaakt is inspiratie in feite. Iets wat bij je blijft hangen of waarvan je denkt "dat houdt me bezig", dat zijn meestal de beste thema's. Als iets in je hoofd blijft hangen, omdat het je bezig houdt dan wil dat eigenlijk al zeggen dat je het interessant vindt of dat het belangrijk voor je is. Dan kan er bijna automatisch een tekst uitkomen.

Het laatste jaar is er heel veel te doen geweest over politiek, Fortuyn etc. Daarover heb je niks geschreven...
Nee, daar is al zoveel over gezegd, weet je wel. Als ik daar dan nog eens een tekst over ga schrijven wordt alles zo dubbelop. Met name na de dood van Fortuyn werd je helemaal doodgegooid met van alles daarover, ik heb daar niks meer aan toe te voegen eigenlijk. Toch komt in sommige nummers de politiek nog aardig bovendrijven hoor, zoals in 'Doofpot' en een flard zoals in 'Sam Sam', dus het zit er toch wel een beetje in.

En dingen die je vaak hoort over problemen met allochtonen en bijv. Marokkaanse jongeren, wat natuurlijk tot uiting kwam in Raymtzer's Kutmarokkanen...?
Nou, daar heb ik niet echt behoefte aan ofzo. Weet je, Raymtzer die zit daar midden in en die merkt elke dag hoe er tegen Marokkaanse jongeren wordt aangekeken, dus die kan dat dan echt vanuit zijn eigen visie beschrijven. Dan kan ik als Nederlander daar wel een tekst over gaan schrijven, maar ik denk niet dat je daar veel mee opschiet. Als ik ga lopen zeiken op Marokkanen in m'n teksten dan denk ik dat je het probleem alleen maar groter maakt.

verder lezen:
1 2 3


Lees ook:

» 05/09 Interview: The Wombats0
» 28/08 Interview: The Naked + Famous0
» 25/08 Interview: Handsome Poets2
» 25/08 Interview: dEUS3


delen | eKudos nujij

7662 views / 40 reacties
Reacties op dit bericht
40  van 40 reacties op deze pagina. Pagina  1
De OP moet stoppen...ieder zijn eigen weggetje..de koek is gewoon op helaas

leuk interview, heb het niet zo met zijn muziek, maar hij is wel fanatiek bezig...
userIcon
C00l interview, OP is toch beetje neerlands enige echte rap-groep.. die anderen zijn niet zo origineel.

Lekker schoppen in de rondte.. tis altijd goed als iemand dat doet.
En waarom zou de koek op zijn Oakley? Je maakt mij namelijk niet wijs dat die na 15 jaar ineens op zou zijn

quote:
Door oakley - maandag 7 juli 2003 @ 13:22 (Unmodded)
De OP moet stoppen...ieder zijn eigen weggetje..de koek is gewoon op helaas

Ik ben het niet met je eens dat de koek op is. Niet alleen hebben naar mijn mening een retegoed album afgeleverd met 'Tegenstrijd', maar ook live kicken ze nog behoorlijk ass (zoals afgelopen zaterdag op Vlietpop). Ze kunnen nog wel wat jaartjes mee hoor!
userIcon
Cool interview, dr is toch niet gelobbiet door Kirsten he
goed interview..

ik was laatst nog naar een concert van de OP. Niet echt helemaal mijn ding maar wle leuk om een keer mee te maken. Ze hebben zeker een grote achterban!
begrijp me niet verkeerd jongens, ik heb al menig wat concerten vd OP bezocht en heb alle cds thuis staan, maar voor mij persoonlijk zijn ze niet vernieuwend meer...persoonlijk vind ik het gewoon mooi geweest..het houdt tenslotte een keer op
userIcon
Ik vind em de laatste tijd ook wel cool....
gewoon die muziek met de beatbusters (Y)
Misschien ook maar es wat OP luisteren !!
@smoking2000: nee nie egt eik
@oakley: ja okay dan verschillen we daarover van mening . ik vind het zelf toch elke keer wel weer anders, na 15 jaar nog steeds mooi...
O.P voor life!!, en die gasten die moet lekker doorgaan waar ze goed in zijn... nederhop maken !!
[ Dit bericht is gewijzigd door Nealz ]
het leuke van bands als de OP is dat ze waarde hechten aan het begrip clubcircuit. En daarmee de doelgroep (waar ze zelf uit voortkomen) trouw blijven zonder ze een poot uit te willen rukken. Neem zo'n bandje als Intwine (tikfout?) die komen als het ware net uit de luiers en vragen gewoon meer dan 8000 euro om hun kunstje te doen. Beetje sneu. Beetje heel erg sneu.

[stiekum spam]
In enschede gaf de OP ook een klein interview in de mooie toko Atak.lees hier

[/stiekum spam]
OP rules.

Niet vernieuwend? Misschien niet nee maar wel VET!

Osdorp Posse
Erg goed interview Ga zo door

Def P Rocks
't is en blijft de grondlegger van de Nederhop.

Respect
userIcon
Osdorp posse 4 life!
Ode aan de grondlegger van de NEDERHOP, die naam heeft Pascal tevens zelf bedacht.
Palcal is een zeer goede rapper, dit omdat hij zoveel verschillende stijlen kent, en op een zeer professionele mannier zijn denkwijze kan uiten in een rap nummer!

Toffe gasten van de OP & onderhonden (casto?!)
OP owned gewoon. tis niet voor iedereen weggelegd maar ik vind het lekkere muziek. niet voor elke dag overigens, maar af en toe OP stamphard aanzetten in de auto met de raampjes open
def p is een koele kikker. ik heb al mijn cd;s ook laten signeren toen ik gewoon backstage mocht tijdens een optreden hier in de buurt. hij heeft in mijn stripalbum verfallstad ook nog een zelfportretje gemaakt en mijn boek gesigneerd.

ik vind het jammer dat als je hier in deze k**streek zegt van: ik ben fan van de osdorp posse. en dat ze dan zeggen. ach die klojo uit amsterdam die een beetje tegen de maatschappij aan het trappen is. laat um z'n bek houden. terwijl ze nog nooit een zin of refrein of couplet hebben gehoord van de OP. ik vind dat echt jammer

door de rijms van def p ga je echt wel beter nadenken hoe het leven en de maatschappij tegenwoordig in elkaar steekt.

daarom Respect!!!!!

ga zo door

ps. wanneer komt het solo album van Sores uit. ik zit daar al een geruime tijd op te wachten

elke maandagavond op kink fm. tegen uurtje of 10. muziek die iedereen wil horen. dus geen bagger ala underdog project. de echte shit
[ Dit bericht is gewijzigd door JWire ]
Beter komt er weer een nieuw album met de beatbusters! Aangenaam is echt een goede cd!
userIcon

quote:
De OP moet stoppen...ieder zijn eigen weggetje..de koek is gewoon op helaas

Heb je het interview wel gelezen, eigenlijk?
Def P. zal in ieder geval voorlopig echt nog niet stoppen. Hij verdient er nog steeds mee en voelt zich er lekker bij. Dan zou ik ook niet kappen als ik hem was.
Leuk interview trouwens. Lekker relaxed en eerlijk.
quote:
Mensen die hem graag willen hebben, moeten dus maar goed zoeken op Kazaa of zo'n soort programma.

Hoeveel artiesten hoor je zoiets trouwens zeggen?
[ Dit bericht is gewijzigd door BladE-l----- ]
Ik heb hem afgelopen zaterdag nog aan het werk gezien, was erg vet..net als dit interview. wheee
userIcon
osdorp posse rulet !
man Morpheus2002 (Forum Moderator) 08-07-2003 @ 00:35 fotoboek no homepage
userIcon
Ha Nederhop op Fok!

Osdorp Posse 4-ever!!

Geweldenaren zijn het!! Diep respect!

Def P is de beste Rapper & Dichter van Nederland.
Iedereen zou es naar de OP moeten luisteren, goed voor je opvoeding en kijk op de wereld

Ik zag OP trouwens idd in de ArenA!
misschien erg offtopic, maar als we het dan toch over rap hebben; heeft iemand MTV Raw gezien toen die Brainpower in Detroit was bij een aantal rap-battles? haha ik heb krom gelegen hoe hij daar deed, hij past daar echt niet tussen

hij had ook een interview met 50cent, liep hij vet onzeker met z'n kop te knikken haha

quote:
Cool interview, dr is toch niet gelobbiet door Kirsten he

Kirsten begint zo ondertussen berucht te raken

Maar Def heeft wel gelijk hoor, wanneer komt gvd dat album van Blind Justice nou eens . Tis alweer een jaar of wat geleden sinds het 'bijna' kwam . Kortom kirsten kan ook gelijk attilla ff schoppen dan

Leuk interview trouwens . OP blijft toch mijn favo rapgroep
userIcon
Def P is echt cool en het rappen met zijn accent maakt het extra leuk voor mij
Een kut is een doos, een hele tijd is een poos.

Thumbs up voor de OP
Je kunt zeggen van brainpower wat je wil, maar die gozer heeft skills. Jammer dat-ie allemaal zo populair doet, maar hij kan het trucje echt wel. Beter dan Def P, maar dat is mijn mening.
userIcon
Erg leuk interview... waarschijnlijk ook omdat ik erg groot fan ben van de OP en de Onderhonden en Def P wel de door mij een van de meest gerespecteerde personen die er zijn

Damn ik kan ook echt niet wachten op het nieuwe album van de Onderhonden
Ik heb Subwoefers heelmaal grijs gedraaid... net als alle albums van de OP trouwens

De OP heeft jaren geleden ook mijn hele smaak veranderd, mij aan het denken gezet en de Nederhop-scene ingeslingerd

Def P is een erg gave gozer... ik heb em al meedere malen gesproken en hij is gewoon altijd heel relaxed.
Kwam laatst de hele OP nog tegen bij Emimen. Ik had een Ramp Records shirt aan dus ze herkende me meteen, was wel lachen

Leuk interview!
Heb hem ook wel is geinterrviewd, erg relaxte gozer!
OP is echt SUPER chill, ze treedden hier in 't lokale jeugdcentrum ook nog wel eens op en laatste keer kon een maat van me zo bij ze aanschuiven na de show om een joint te roken en een biertje te doen Helaas was ik toen alweer ergens anders me aan 't vermaken, heb heel wat gemist.
userIcon
Jah ik heb ook wel is een blow met ze gerookt... was chill idd
Goed interview, complementen!
userIcon
Leuk interview! Met veel plezier zitten lezen!
userIcon
Fuck, helemaal gemist! Ik zie dat er zelfs wat vragen van mij bij zitten over RAMP Wat geweldig dat er ook daadwerkelijk naar de vragen van de Fok!kers is geluisterd! Superinterview en leuk om te lezen!
userIcon
OP staat zo'n beetje gelijk aan relaxedheid qua gedrag tegen anderen en voor goeie muziek

Dit interview is ook 1 van de betere die ik heb gelezen, qua vragen EN antwoorden, leest lekker makkelijk weg en 't houd je vast, benieuwd naar de volgende vraag en antwoord.

Toen Def P & Beatbusters hier op een festival waren, waren ze erg vroeg omdat ze de plaatselijke kroeg hier kennen, gingen ze mee voetballen met ons vriendengroepje enzo, erg cool.. volgens vrienden.. ik was op een bruiloft waar ik een paar uur eerder ben weg gesneakt om nog wel 't optreden te kunnen mee maken

quote:
De OP moet stoppen...ieder zijn eigen weggetje..de koek is gewoon op helaas

<p>
Op dat soort onzin had Def P jaren geleden al een antwoord: <i>
"Soms lijkt het of het eind opduikt, dat ik alle rijmwoorden al heb gebruikt. Dan neem ik een duik, in mijn unieke, uit het niets opduikende rijmrubrieken!"
userIcon

quote:
Op dat soort onzin had Def P jaren geleden al een antwoord: <i>
"Soms lijkt het of het eind opduikt, dat ik alle rijmwoorden al heb gebruikt. Dan neem ik een duik, in mijn unieke, uit het niets opduikende rijmrubrieken!"

userIcon
OP

Ik ben nog redelijk nieuw met de OP, begon met de cd Briljant en hard geslepen (ft. Nembrionic) en download veel nummers, allemaal geweldig imo.
Ik MOET ze een keer live meemaken
40  van 40 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 05/09 Interview: The Wombats0
» 28/08 Interview: The Naked + Famous0
» 25/08 Interview: Handsome Poets2
» 25/08 Interview: dEUS3


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden