CDA wil verbod op kopen alcohol onder 18 jaar

Nederland • Geplaatst door Redactie op 31-05-2012 @ 05:55
print 

Het CDA wil de verkoop van alcohol aan jongeren onder de 18 jaar verbieden. CDA-fractievoorzitter Sybrand van Haersma Buma zegt dat donderdag in een interview in De Telegraaf.

"Ik ben me rot geschrokken", aldus Buma. "Tegenwoordig raken er twee minderjarigen per dag in coma door drank." Nu is de leeftijdsgrens voor wijn en bier nog 16 jaar. Jongeren mogen vanaf 18 jaar sterke drank (meer dan 15 procent alcohol) kopen.

De Eerste Kamer ging vorige week nog akkoord met nieuwe wetgeving om het jongeren onder de 16 jaar te verbieden om alcohol in bezit te hebben en verkopers strenger te controleren.

CDA wil verbod op kopen alcohol onder 18 jaar
CDA wil verbod op kopen alcohol onder 18 jaar (Foto: ANP)


Bron: ANP


Lees ook:

» 03:40 Staande ovatie voor Borgman in Cannes0
» 01:37 [Upd] Broertjes dood gevonden232
» 00:33 Eerste homohuwelijk op Bonaire7
» 19/05 Ministerie ontkent mishandeling in detentiecentrum28


2452 views / 43 reacties
Reacties op dit bericht
43  van 43 reacties op deze pagina. (4 verborgen.Registreer en log in om deze berichten te kunnen zien)
Pagina  1
userIcon
quote:
"Ik ben me rot geschrokken", aldus Buma. "Tegenwoordig raken er twee minderjarigen per dag in coma door drank."
Je bedoelt die 10-15 jarigen?

Voor wie het sowieso al verboden is drank te kopen?

Ja joh de leeftijd verhogen naar 18 zal helpen.

CDA...
man Danny (Administrator) 31-05-2012 @ 06:12 fotoboek homepage
userIcon
CDA; partij van de betuttelende verboden
userIcon
Het verkiezingsprogramma van CDA voor 12 september 2012

Lasten verzwaren
Verbieden van dit
Nog meer lasten verzwaren
Verbieden van dat
De lasten verzwaren
Verbieden van zus
Nog maar wat lasten verzwaren
Verbieden van zo
Slimme zet om in deze moeilijke tijden de horeca nog een extra rotschop te geven.
userIcon
Kijk eens aan...politiek in volle glorie: Een paar wereldvreemde mensen die zich systematisch bezighouden met het inperken van persoonlijke vrijheden van anderen. Op vakkundige wijze weten ze hun slachtoffers zo ver te krijgen dat ze er vrijwillig voor kiezen om afgeperst te worden in ruil voor de illusie dat ze hier beter van worden.

Waar zouden we zijn zonder deze koene strijders?

[ Bericht gewijzigd door Dhalsim op donderdag 31 mei 2012 @ 07:48 ]
userIcon
Mijn buurmeisje en haar broer, komen dan wel weer langs, "buurman" wil u voor ons wat bier kopen en uiteraard als sociaal voelende buurman doe je dat dan tijdens het boodschappen doen, want ben zel ook 16 geweest
moet ze toegeven, de cda en vvd weten precies hoe je een land naar de klote moet helpen.
userIcon
Laat 't CDA maar niet horen dat we jaarlijks 640 verkeersdoden hebben. Dat is maar liefst 1,75 per dag! Misschien kunnen we auto's ook beter verbieden!
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 08:05 schreef woessie het volgende:
Terecht, de schade die toegebracht wordt op groeiende hersenen is verontrustend en over eventuele gevaren nadenken doen kinderen nog niet.. Sowieso vinden wij mensen te jong volwassen. Net als met een rijbewijs, ik zal er niet om rouwen als de leeftijd naar 21 zou gaan.
ze kunnen het zo hoog mogelijk maken, maar ze drinken het toch, dacht je nou werkelijk dat het helpt om het naar 21 jr te zetten, zie Anerika eens, daar is het ook 21. Jeugdigen drinken daar ook, al is het illegaal.
man Ferdo (Eindredactie Frontpage) 31-05-2012 @ 08:11 fotoboek homepage
userIcon
Wat een betuttelend triest zooitje blijft dat CDA toch ook. Misschien is het maar beter als ze ook dat laatste zetje krijgen.
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 06:21 schreef OpperTokkie het volgende:
Het verkiezingsprogramma van CDA voor 12 september 2012

Lasten verzwaren
Verbieden van dit
Nog meer lasten verzwaren
Verbieden van dat
De lasten verzwaren
Verbieden van zus
Nog maar wat lasten verzwaren
Verbieden van zo
Niet zo heel raar als je bedenkt waar de C in CDA voor staat.
Dat is al honderden jaren de agenda van de kerk.
userIcon
Wiet verbieden, alcohol naar 18, nu nog wapens toestaan en we zijn hard op weg naar een USA samenleving.
userIcon
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 08:16 schreef woessie het volgende:
[..]
Alcohol naar 18 (onze officiele volwassenenleeftijd) en rijbewijs naar 21 (vooral bij dat laatste vermoed ik dat het veel ongelukken, dus verminkten, gewonden en doden kan schelen).
Het klinkt mogelijk ontzettend betuttelend van me, soit dan maar. Normaal houd ik van vrijheid en haat ik verboden.
Maar ik betrek het dan ook vooral op mezelf. Als ik kijk naar hoe ik was toen ik 16 was en hoe ik was toen ik 18 was, dan ben ik achteraf erg onverantwoordelijk bezig geweest. Maar het mocht!
Want een verbod zorgt ervoor dat het niet meer gebeurt. Hoe ongelofelijk dom kan je zijn zeg. Kijk naar landen met een strenge alcoholwetgeving en zie hoe goed het daar gaat...
Ach in mij tijd was het ook wel ieder weekend raak. Alleen kwam het niet in het nieuws. De ouders regelden dat wel, nadat de kater was weggetrokken.

Verbieden heeft geen zin. Als dit al iets oplevert is het een zakcentje voor ondernemende 18 jarigen.
Dat gaat niet ver genoeg! Ik stel voor:

*Alcohol mag alleen nog verkocht worden door slijterijen
* Je moet je als lid inschrijven bij een slijter in je woonplaats. Geen slijter = geen drank
* Je moet, om je te kunnen registeren, een uittreksel aanvragen van het GBA onder het vermelden van waarom je dit uittreksel nodig hebt. Kosten zijn uiteraard voor jou.
* Je GBA en id kaart worden gescand bij de slijter en -wsl in nabije toekomst - opgeslagen in een centrale database
* er wordt bijgehouden hoeveel je meeneemt en je mag niet meer dan 1 liter per dag.

userIcon
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 07:00 schreef PufPuf het volgende:
[..]

Ik ben het volkomen met je eens Tokkie, maar jouw lijstje geldt ook voor de VVD en voor een liberale partij is dat lijstje nog net wat erger.
De VVD nog liberaal noemen In 1832 misschien... Er bestaat overigens geen liberale partij meer in Nederland. Helaas, anders zou ik daar op stemmen.

Ik heb echt de grootst mogelijke hekel aan betutteling.
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 08:14 schreef Daggerspine het volgende:
[..]
Niet zo heel raar als je bedenkt waar de C in CDA voor staat.
Dat is al honderden jaren de agenda van de kerk.
Ach, nog even en je mag alleen nog wijwater drinken en hosties eten. (Die dan weer alleen op vooraf vastgestelde plaatsen verkrijgbaar zijn.)
CDA,
Alle winkels op zondeg gesloten houden.
Mensen verplicht naar de kerk.
Jeugd onder 18 geen alcohol.
En allerlei verdere verboden
_ te zwemmen op zondag
_ te sporten op zondag
_ te fietsen of autorijden op zondag.
------------------------------------------

Ik zou graag met het CDA alle religieuze clubs/partijen willen verbieden.
Maar dat gaat ook nooit op.
Nou drink ik zelf niet, wel eens gedaan maar tegenwoordig niet meer. Maar dit vind ik grote onzin!

Duurder maken, okay, zeker de sterke dranken mogen best wel wat duurder waardoor Coma zuipen ook moeilijker word voor mensen die nog geen vast inkomen hebben. Maar verbieden is echt weer typisch NL. Alles is al verboden daar, voor een brommertje moet je al een bewijs hebben, en als het nu hielp... volgens mijn ouders rijden ze nog net zo als in in hun jeugd en soms zelfs nog erger.

Dat constante verbieden helpt niet jongens, en zorgt alleen maar voor een verstikking in de maatschappij. Verboden op bepaalde pesticiden zie je het CDA dan weer niet doen, terwijl er een ware genocide onder de bijen plaats vindt op het moment. Maar ja.. MEGA Boeren lobby he.
userIcon
@suizebol Atheisten moeten gewoon wat assertiever worden. Ten alle tijden keihard blijven ageren tegen religieuze voortrekkerij. Daarnaast kunnen we zelf achterlijke ritueeltjes verzinnen en erop staan dat we die onder werktijd mogen uitvoeren in een aparte ruimte omdat het onze levensovertuiging is. Rechtszaken aanspannen tegen religieuze scholen wanneer die over de schreef gaan etc. Mocht dat allemaal niet werken dan kunnen we altijd nog de Stalin aanpak van verbieden en verbannen overwegen.
man Danny (Administrator) 31-05-2012 @ 09:44 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 08:51 schreef mommychaos het volgende:
Dat gaat niet ver genoeg! Ik stel voor:

*Alcohol mag alleen nog verkocht worden door slijterijen
* Je moet je als lid inschrijven bij een slijter in je woonplaats. Geen slijter = geen drank
* Je moet, om je te kunnen registeren, een uittreksel aanvragen van het GBA onder het vermelden van waarom je dit uittreksel nodig hebt. Kosten zijn uiteraard voor jou.
* Je GBA en id kaart worden gescand bij de slijter en -wsl in nabije toekomst - opgeslagen in een centrale database
* er wordt bijgehouden hoeveel je meeneemt en je mag niet meer dan 1 liter per dag.

De alcoholpas komt er pas nadat ze de tabakpas in hebben gevoerd denk ik.
userIcon
@Danny: Jup en als je alle 3 de passen aanvraagt, word je de dag erna wakker in een verslavingskliniek (die uiteraard is uitbesteed aan de goedkoopste zorgaanbieder).
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 06:12 schreef Danny het volgende:
CDA; partij van de betuttelende verboden
Meestal ben ik het daar wel mee eens maar aan de andere kant vind ik dat je consequent moet zijn. Cannabis met 18 jaar? Prima, dan bier en wijn ook met 18 jaar en sterke drank pas vanaf 21. Ik zeg niet dat het goed beleid is, maar het is in ieder geval consequent en enigzins in balans met de werkelijke gevaren van de middelen (al zou je dan eigenlijk alles op de leeftijd moeten zetten waarop gemiddeld de hersens volgroeid zijn.
userIcon
Help niet, klaar. Next.
userIcon
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 06:12 schreef Danny het volgende:
CDA; partij van de betuttelende verboden
ben ik volkomen mee eens, het is echt een verstoft stelletje ouwe wijven.
userIcon
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 07:00 schreef PufPuf het volgende:
[..]

Ik ben het volkomen met je eens Tokkie, maar jouw lijstje geldt ook voor de VVD en voor een liberale partij is dat lijstje nog net wat erger.
Kortom het juk van rechts.
Ben blij dat we verkiezingen hebben binnenkort.
userIcon
Verkoop alcohol dan alleen nog in slijterijen, zodat je supermarkten er niet mee belast. De vele supermarkten letten nu toch al niet op leeftijden. Of het zou beter zijn dat supermarkten hun eigen slijterij krijgen (aparte afdeling) om alcohol te verkopen dan hoeven die kassameisjes (op boodschappenafdeling) ook niet steeds om id te vragen.
userIcon
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 10:07 schreef Avernis het volgende:
[..]

Een klein beetje gezond verstand zou geen kwaad kunnen. Arresteren van moord-verdachten valt niet onder betutteling, dat is nou niet echt een taak waarvan je stelt dat wij die als burgers normaliter zelf doen en waarvan je kunt beweren dat overheidsinmenging overbodig is.
Datzelfde kun je bij zoveel comazuipende tieners ook zeggen over de beschikbaarheid van alcohol. Daar gaat het nou juist om, einstein.
userIcon
'De Eerste Kamer ging vorige week nog akkoord met nieuwe wetgeving om het jongeren onder de 16 jaar te verbieden om alcohol in bezit te hebben en verkopers strenger te controleren.'


Laat ze dat dan eerst maar eens doen, ipv meteen de leeftijd op te schroeven naar 18 jaar.
userIcon
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 11:05 schreef Kiegie het volgende:
[..]

Datzelfde kun je bij zoveel comazuipende tieners ook zeggen over de beschikbaarheid van alcohol. Daar gaat het nou juist om, einstein.
* begint zich af te vragen of er soms wat drugs experimenten zijn uitgevoerd op dat Bataljon van jullie...
userIcon
Ach!?..het CDA gaat weer eens wat verbieden!..

..

Als de kids het straks zelf niet meer mogen kopen, ga ik het wel voor ze halen..
userIcon
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 11:50 schreef Tism het volgende:
Ach!?..het CDA gaat weer eens wat verbieden!..

..

Als de kids het straks zelf niet meer mogen kopen, ga ik het wel voor ze halen..
Ik doe met je mee! We zijn zelf ook jong geweest en alles is goed gekomen
userIcon
quote:
Op donderdag 31 mei 2012 @ 06:12 schreef Danny het volgende:
CDA; partij van de betuttelende verboden
Alle alcohol 18+ is nog zo,n slechte maatregel niet hoor.
43  van 43 reacties op deze pagina. (4 verborgen.Registreer en log in om deze berichten te kunnen zien)
Pagina  1


Lees ook:

» 03:40 Staande ovatie voor Borgman in Cannes0
» 01:37 [Upd] Broertjes dood gevonden232
» 00:33 Eerste homohuwelijk op Bonaire7
» 19/05 Ministerie ontkent mishandeling in detentiecentrum28


Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
Video's