Zeker negen Afghanen zijn woensdag om het leven gekomen tijdens ongeregeldheden in verband met vermeende koranverbrandingen. Tientallen mensen raakten gewond. De politie en bewakers van militaire bases van de internationale troepenmacht ISAF zouden hebben ingegrepen toen ze werden bedreigd door woedende mensenmassa's, zo meldden de autoriteiten in Afghanistan.
Demonstranten in de hoofdstad Kabul vielen de politie aan, sloegen autoruiten in en riepen leuzen als "Dood aan Amerika!" Ook in de oostelijke stad Jalalabad en ten noorden en ten zuiden van Kabul deden zich rellen voor. President Hamid Karzai riep op tot kalmte en tot stopzetting van het geweld.
Afghaanse vuilnisverwerkers zouden eerder deze week op de Amerikaanse luchtmachtbasis Bagram de geblakerde restanten van korans hebben gevonden. De buitenlandse troepenmacht in Afghanistan is daardoor ernstig in verlegenheid gebracht. De NAVO en het Amerikaanse leger kondigden een diepgaand onderzoek aan en boden op voorhand al excuses aan. Alle buitenlandse militairen moeten op cursus. Ze moeten leren hoe ze moeten omgaan met de Koran en ander religieus materiaal.
Dinsdag trokken ongeveer 1000 mensen op naar Bagram. Ze gooiden benzinebommen en stenen. Bewakers schoten met rubberkogels en helikopters vlogen laag over om de menigte uiteen te drijven. Ook in Kabul demonstreerden duizenden Afghanen.
Woensdag was het opnieuw zeer onrustig in Afghanistan. De demonstraties tegen de vermeende koranverbrandingen trokken de meeste aandacht, maar er deden zich meer incidenten voor. Zo werd een Afghaanse radioverslaggever vermoord in de zuidoostelijke provincie Paktika. Onbekenden lokten de 25-jarige journalist in een hinderlaag en onthoofdden hem. Het motief voor de gruweldaad is onduidelijk.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 23-02-2012 @ 07:59
quote:Inderdeed. En als amerikanen in een heilige oorlog doodgaan, krijgen ze lekker 130 maagden.Op donderdag 23 februari 2012 @ 08:12 schreef woessie het volgende:
Haha, joke's on them, Amerika kan helemaal niet dood.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 23-02-2012 @ 08:32
quote:Ach, zoveel schiet dat niet op. Ook in die gebieden schijnt men langzaam maar zeker bekend te raken met de boekdrukkunst.Op donderdag 23 februari 2012 @ 08:22 schreef gammapooka het volgende:
Zo zie je maar weer hoe "vreedzaam" de mensen zijn die de koran naleven.
Amerika heeft er goed aan gedaan om ze te verbranden, hoe minder korans hoe minder mensen dat k*tboek kunnen inkijken om het na te leven.
quote:Alleen jammer voor hen dat de helft niet eens kan lezenOp donderdag 23 februari 2012 @ 08:32 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Ach, zoveel schiet dat niet op. Ook in die gebieden schijnt men langzaam maar zeker bekend te raken met de boekdrukkunst.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 23-02-2012 @ 08:39
quote:De helft maar? Hoe kan dat Taliban-tuig dan in vredesnaam nog zoveel invloed hebben?Op donderdag 23 februari 2012 @ 08:36 schreef ReNero het volgende:
[..]
Alleen jammer voor hen dat de helft niet eens kan lezen
quote:Lik mijn ballen vriend, met je links politiek correcte nonsens uitspraak.Op donderdag 23 februari 2012 @ 08:16 schreef Nietvandezewereld het volgende:
[..]
Nee, het zijn de uitingen van de wens naar een moreel juist leven.
Iets waar we in ons westen geen enkele notie van hebben.
Zulke zaken verbranden is niets minder dan barbaars.
Weer gehoord over de miljardenfraude van de zorgaanbieders?
Dieper kan een beschaving nauwelijks zinken dacht ik.
Dat de koran meestal verkeerd geïnterpreteerd wordt , ook door de geestelijk leiders, komt dan weer door hun gebrek aan kennis.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 23-02-2012 @ 09:36
quote:Tenzij onder begeleiding van hun meester, of een mannelijk familielid, that is.Op donderdag 23 februari 2012 @ 09:30 schreef oheng het volgende:
Je moet natuurlijk wel kijken hoeveel mensen aan die protesten meedoen. In ieder geval 50% doet al niet mee omdat ze hun huis niet mogen verlaten.
quote:Hé hé, daar had ik nu op zitten wachten, eindelijk iemand die het ook doorheeft.Op donderdag 23 februari 2012 @ 08:17 schreef BorisDeLul het volgende:
Ik kan er niet mee zitten, echt niet. Als zij willen sterven voor wat verbrand papier, moeten ze dat zelf weten.
Het erge is, dat je weet dat hier meer achter zit. Dit zijn geen spontane protesten vanwege verbrande Korans, dit zijn georganiseerde happenings, aangestuurd door héle enge lui. Taliban, of Al-Queda, of andere haatinstituten.
quote:Op donderdag 23 februari 2012 @ 09:56 schreef xBlackHeart het volgende:
Ze doen er ook echt alles aan om hun reputatie van achterlijkheid hoog te houden..
quote:Nou, steek een bijbel in de fik en post het hier.. dan zien we vanzelf wat er gebeurt..Op donderdag 23 februari 2012 @ 10:44 schreef Quantore het volgende:
Ik vraag me af hoe mensen in NL zouden reageren als we hier bijbelboeken zouden vebranden.
quote:Exact hetzelfde.Op donderdag 23 februari 2012 @ 10:44 schreef Quantore het volgende:
Ik vraag me af hoe mensen in NL zouden reageren als we hier bijbelboeken zouden vebranden.
quote:Voor die mensen niet, blijkt. Vind ik belachelijk, maar je gaat ze als soldaat toch niet onnodig provoceren, erg onprofessioneel.Op donderdag 23 februari 2012 @ 07:59 schreef Ferdo het volgende:
Nogmaals: het zijn maar een stel boekjes. Mijn hemel!
quote:Provoceren? Het is gewoon een fout geweest. Als jij mensen in hechtenis hebt en enkele van hun spullen blijven achter, zou je het dan niet wegpleuren? Dat is precies wat ze deden. Lekker boeiend wat het dan is, het is niet van jou, dus houden zit er niet in. Moeten ze het dan maar anders behandelen omdat het een boek is? Ik zie het probleem niet, het is niet het origineel, het is geen opzettelijke boekenverbranding (want met zoveel Korans, wat is het nut om er een paar te verbranden?), het is gewoon een achterlijke reden voor de meute om weer wat te zeiken, met als gevolg dat er landgenoten om het leven komen. Die mensen moeten zich diep schamen voor hun onnozelheid.Op donderdag 23 februari 2012 @ 10:51 schreef RickT het volgende:
[..]
Voor die mensen niet, blijkt. Vind ik belachelijk, maar je gaat ze als soldaat toch niet onnodig provoceren, erg onprofessioneel.
quote:niets, alleen de reactie, ja en nu?Op donderdag 23 februari 2012 @ 10:44 schreef Quantore het volgende:
Ik vraag me af hoe mensen in NL zouden reageren als we hier bijbelboeken zouden vebranden.
quote:Dat vraag je je helemaal niet af. Je weet dondersgoed dat mensen dan hooguit een wenkbrauw optrekken of een boze brief schrijven naar de SpitsOp donderdag 23 februari 2012 @ 10:44 schreef Quantore het volgende:
Ik vraag me af hoe mensen in NL zouden reageren als we hier bijbelboeken zouden vebranden.
quote:Wil jij even aan GL doorgeven dat islamofobie niet echt bestaat? Dat het woord alleen is samengesteld om mensen moreel te chanteren?Op donderdag 23 februari 2012 @ 09:52 schreef HeyMarlous het volgende:
Ik moest van GroenLinks doorgeven dat er in dit topic gevaarlijke islamofobie is vastgesteld. Of jullie daarmee willen ophouden.
quote:Sja, men moet toch wat nu de voorheen gebruikte termen "racis!t" en "fascist!" inmiddels elke betekenis hebben verloren.Op donderdag 23 februari 2012 @ 11:20 schreef Interloper het volgende:
[..]
Wil jij even aan GL doorgeven dat islamofobie niet echt bestaat? Dat het woord alleen is samengesteld om mensen moreel te chanteren?
quote:Misschien dat er iemand z'n hoofd uit het raam steekt en zegt: "Hé!Op donderdag 23 februari 2012 @ 10:44 schreef Quantore het volgende:
Ik vraag me af hoe mensen in NL zouden reageren als we hier bijbelboeken zouden vebranden.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 23-02-2012 @ 11:33
quote:Vergeet het woord discriminatie ook niet!Op donderdag 23 februari 2012 @ 11:23 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Sja, men moet toch wat nu de voorheen gebruikte termen "racis!t" en "fascist!" inmiddels elke betekenis hebben verloren.
quote:Ah dus je stelt vast dat er geen doden zullen vallen? Dat gaan we hier in NL toch anders om met een heilig boek.Op donderdag 23 februari 2012 @ 11:16 schreef Interloper het volgende:
Mensen die zich druk maken om een verbrand boekje[..]
Dat vraag je je helemaal niet af. Je weet dondersgoed dat mensen dan hooguit een wenkbrauw optrekken of een boze brief schrijven naar de Spits
En dat zijn dan ook alleen maar de mensen die dat sprookjesboek serieus nemen.
quote:GL zegt dat het ontkennen van islamofobie erg gevaarlijk is, en dat er wetsvoorstellen lopen om ontkenners verplichte cursussen te laten ondergaan om het probleem te laten onderkennen. Zie ook http://denhaag.groenlinks.nl/extremeislamofobie Het blijkt dat de helft van de Nederlandse jongeren niet positief staat ten opzichte van de Islam. Dat is uiteraard onwenselijk.Op donderdag 23 februari 2012 @ 11:20 schreef Interloper het volgende:
[..]
Wil jij even aan GL doorgeven dat islamofobie niet echt bestaat? Dat het woord alleen is samengesteld om mensen moreel te chanteren?
quote:ja vietnam, 2de wereld oorlog, 1ste wereld oorlog, golfoorlog, 80 jarige oorlog. de revolutie-oorlog. toen de romeinen begonnen oorlog te voeren ging het natuurlijk ook om religie.Op donderdag 23 februari 2012 @ 08:39 schreef Luupie het volgende:
[..]
Lik mijn ballen vriend, met je links politiek correcte nonsens uitspraak.
Zonder religie zou de wereld een betere plek zijn, vrijwel alle oorlogen zijn gestart door religie.