In de waterleiding van 196 woningen in een flat in Zaandam is de gevaarlijke legionellabacterie aangetroffen. Dat heeft woningstichting Rochdale, die de woningen verhuurt, donderdag bekendgemaakt.
De bacterie in de IJdoornflat werd aangetroffen tijdens een jaarlijkse steekproef. Na ontdekking zijn de douchekoppen vervangen door exemplaren met een filter dat de legionellabacterie tegenhoudt. De leidingen worden 20 februari gedesinfecteerd en gereinigd.
Bewoners kunnen terecht op spreekuren die Rochdale organiseert. Wie last krijgt van klachten zoals snel opkomende hoofdpijn, spierpijn en een ziek gevoel, wordt aangeraden meteen contact op te nemen met hun huisarts.
De legionellabacterie kan de veteranenziekte veroorzaken, een ernstige longontsteking. De ziekte kan ontstaan wanneer iemand besmette druppels waternevel inademt, bijvoorbeeld onder de douche of via airconditioning. Zware rokers, ouderen en mensen die geneesmiddelen gebruiken die hun afweer beïnvloedt, hebben een verhoogd risico om ziek te worden.
quote:En na de ketel meng je met koud water (waar die bacterie dus ook in zit) vrolijk bij omdat het water toch met 40 graden uit de kraan moet komen...Op donderdag 9 februari 2012 @ 23:56 schreef pfaffke het volgende:
En de ketel maar op ecostand zetten jongens....![]()
MAXIMAAL aanzetten geeft de meeste kans op doding van bacteriën!!
quote:Dat kan, alleen de douchekoppen die op dit moment toegepast worden, dienen elke 3000 Liter vervangen te worden, betekend dus een enorme kostenpost. Vanaf Mei de PB Douchekop leverbaar die enkele jaren blijft functioneren. Op dit moment kan de PB Douchestang toegepast worden, gegarandeerd legionellaveilig!Op donderdag 9 februari 2012 @ 23:57 schreef EricOscuro het volgende:
Kunnen die speciale douchekoppen niet standaard gebruikt worden, dat lijkt me wel zo veilig.
Of anders een apparaatje dat je in de douche kunt hangen dat dit direct detecteert. Lijkt me sowieso wel een mooi apparaat om miljonair mee te worden.
quote:Het toevoegen van chemicalien staat pas op de 4e stap op de ladder van VROM, betekend dat dit het uiterste redmiddel is en wordt in de praktijk in Nederland gelukkig ook nooit toegepast. Er zijn nog vele mogelijkheden die om legionella uit te bannen zonder een toevoeging aan het drinkwater te doen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan Ultrafiltratie.
quote:Met een verzwakt immuunsysteem is men inderdaad meet vatbaar voor een besmetting. Echter kan de legionellabacterie ook gezonde mensen besmetten.Op vrijdag 10 februari 2012 @ 07:51 schreef RaymondK het volgende:
[..]
Je moet eerst zwak ziek of misselijk zijn alvorens je d'r uberhaupt iets van oploopt.