Koepelorganisatie van apothekers KNMP waarschuwt voor verontreinigde tabletten van een veelgebruikt soort maagzuurremmer. De vervuilde pillen hebben een onaangename geur. De KNMP heeft de zaak aangekaart bij de fabrikant en heeft de Inspectie voor de Gezondheidszorg ingeschakeld, meldt de koepelorganisatie woensdag.
De KNMP onderzocht de tabletten pantoprazol nadat apothekers en patiënten aan de bel trokken. De fabrikant haalt de drie ladingen van de markt. De problemen doen zich voor bij tabletten met de zogenoemde chargenummers 2297556, 2293914 en 2293796.
De voorzitter van de koepelorganisatie, Jan Smits, maakt zich zorgen. "Dit is zeker niet het eerste incident. De druk van politiek en verzekeraars om de prijzen van geneesmiddelen drastisch te verlagen heeft duidelijk zijn schaduwzijde."

Apothekers waarschuwen voor stinkende pillen (Foto: Novum)
quote:Tot je het nodig hebt? (ik trap erin)Op woensdag 8 februari 2012 @ 18:59 schreef TR_Blunt het volgende:
In my opinion all medicine stink...
quote:Hoe frauderen ze dan? Apothekers bepalen de prijzen niet, dat doen de zorgverzekeraars.Op woensdag 8 februari 2012 @ 18:56 schreef Jeroen_Blueman het volgende:
Ik wil ook waarschuwen voor apothekers die fraude plegen, gebeurt steeds vaker en dat is nog gevaarlijker, omdat de zorg-premie omhoog gaat en ook de kosten, waardoor er weer minder zorg is voor mensen die het echt nodig hebben... DAT gaat pas levens kosten.
quote:Pantoprazol is idd geen merknaam.Op woensdag 8 februari 2012 @ 19:36 schreef akakor het volgende:
Pantoprazol is volgens mij een stofnaam en geen merknaam. Het lijkt mij dan ook interessant welke fabrikant de wellicht slechte batch heeft geleverd.
Edit: "Het gaat om pantoprazol 40 mg Ranbaxy (30 maagsapresistente tabletten) met als chargenummers 2297556, 2293914 en 2293796."
Ranbaxy, India dus. Wellicht handig om dat in het bericht te plaatsen.
quote:Moet je je schoenen poetsen.Op woensdag 8 februari 2012 @ 18:59 schreef PufPuf het volgende:
[..]
Tot je het nodig hebt? (ik trap erin)