GroenLinks is nog zeer huiverig voor het verdrag ACTA, dat maatregelen bevat tegen piraterij en vervalsing. De partij wil dat de regering zo spoedig mogelijk advies inwint bij het Europees Hof van Justitie over wat de gevolgen kunnen zijn.
Kamerlid van GroenLinks Arjan El Fassed: "Ik wil dat het internet een motor van innovatie blijft. ACTA bedreigt de privacy van internetgebruikers. Nederland mag het verdrag niet eerder ondertekenen voordat duidelijk is wat de gevolgen zijn voor journalisten, bloggers en andere internetgebruikers."
Het Anti-Counterfeiting Trade Agreement, zoals het verdrag voluit heet, kan pas in werking treden als het is goedgekeurd door het Europees parlement en door de lidstaten.

GL zeer huiverig voor antipiraterijverdrag (Foto: ANP)
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 08-02-2012 @ 10:24
quote:NL heeft nog niks getekend >_>Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:24 schreef gundarr het volgende:
En hier heeft de PVV zijn toestemming voor gegeven, terwijl ze dan wel even populistisch gaan zitten piepen wanneer het om de blokkade van de Pirate Bay gaat![]()
JeMoeder (Moderator / Redactie Frontpage) 08-02-2012 @ 10:27
quote:Jij bent dus voor de ACTA waaronder al je privacy-gerelateerde rechten vervallen omdat de platenbazen dat goed dunkt?
quote:Dat is al duidelijk, de gevolgen zijn rampzalig. GL kan zo veel willen onderzoeken maar het is duidelijk dat de ACTA rampzalig is voor het internet. Het is ook duidelijk dat de ACTA gewoon ondertekend gaat worden, dat is allang besloten helaas"Nederland mag het verdrag niet eerder ondertekenen voordat duidelijk is wat de gevolgen zijn voor journalisten, bloggers en andere internetgebruikers."
quote:Inderdaad, nog niks...Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:25 schreef SwissDutchy het volgende:
[..]
NL heeft nog niks getekend >_>
JeMoeder (Moderator / Redactie Frontpage) 08-02-2012 @ 10:33
quote:Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:30 schreef MSNMGH het volgende:
[..]
Natuurlijk ben ik daar niet voor, maar dat GL, dat neemt toch geen hond serieus?
quote:Waarom denk je dat? Ik voorspel dat GL, D66 en SP tegen gaan stemmen maar dat het helaas toch een meerderheid haalt.
quote:Waarom niet? Op dit gebied neem ik ze serieuzer dan welke partij in Nederland dan ook.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:30 schreef MSNMGH het volgende:
[..]
Natuurlijk ben ik daar niet voor, maar dat GL, dat neemt toch geen hond serieus?
JeMoeder (Moderator / Redactie Frontpage) 08-02-2012 @ 10:38
quote:Zolang Henk en Ingrid antimoslim gewouwel horen van de PVV slikken ze alles. Dus ook het wegnemen van hun privacy.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:36 schreef The_Avatar het volgende:
PVV bukt wel.
quote:QFT.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:38 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Zolang Henk en Ingrid antimoslim gewouwel horen van de PVV slikken ze alles. Dus ook het wegnemen van hun privacy.
quote:van mij mag het. Vrijheid krijgen we door partijen die níet het woord "vrijheid" misbruiken in hun partijnaam.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:42 schreef Hoy het volgende:
Idd, SP, D66, GL. Duidelijk waar op te stemmen komende verkiezingen. Hopen dat het niet al te laat is dan.
quote:Dat dus! Omdat het Groen Links is neem je het niet serieus ook al hebben ze gelijk! Dat is dus precies wat er mis is in dit land, de waarheid heeft geen waarde meer zolang een partij een 'slechte' naam heeft. Niet dat ik het er mee eens ben wat jij vind maar dat terzijde.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:30 schreef MSNMGH het volgende:
[..]
Natuurlijk ben ik daar niet voor, maar dat GL, dat neemt toch geen hond serieus?
quote:SOPA/PIPA is ook gestopt door protesten. Protesten door bedrijven en burgers. Er waren veel petities getekend en er was genoeg media aandacht voor de amerikaanse regering om SOPA en PIPA in de ijskast te stoppen.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:56 schreef rvopstal het volgende:
Tuurlijk komt dat verdrag er, ook al wil het merendeel van de Nederlandse bevolking het niet. Maar blijf gewoon je films en mp3 via Usenet met een ssl verbinding downloaden dan lijkt het me sterk dat ze je iets kunnen maken.
SSL is encrypted dus ze kunnen simpelweg niet zien wat je download
quote:Zo werkt het helaas wel in sommige gevallen, laatst in een interview op straat:Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:59 schreef jeroensiep het volgende:
[..]
Dat dus! Omdat het Groen Links is neem je het niet serieus ook al hebben ze gelijk! Dat is dus precies wat er mis is in dit land, de waarheid heeft geen waarde meer zolang een partij een 'slechte' naam heeft. Niet dat ik het er mee eens ben wat jij vind maar dat terzijde.
quote:NL heeft vorige week in Japan al getekend hoor. Net als alle EU landen.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:25 schreef SwissDutchy het volgende:
[..]
NL heeft nog niks getekend >_>
quote:maar de EU wel.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:25 schreef SwissDutchy het volgende:
[..]
NL heeft nog niks getekend >_>
quote:de EU heeft ACTA al ondertekend. De kogel is door de kerk.Op woensdag 8 februari 2012 @ 11:02 schreef B-FliP het volgende:
[..]
SOPA/PIPA is ook gestopt door protesten. Protesten door bedrijven en burgers. Er waren veel petities getekend en er was genoeg media aandacht voor de amerikaanse regering om SOPA en PIPA in de ijskast te stoppen.
Dit kan ook nog steeds met ACTA. Je kan jouw steentje bijdragen door online petities tegen ACTA te tekenen en te kijken waar er in de buurt van jouw woonplaats protesten zijn tegen ACTA.
11 Februari is internationale actie dag tegen ACTA:
https://www.accessnow.org(...)/acta-protest-feb-11
quote:Als het Europese Parlement het verdrag weigert te ratificeren en dat tot mei 2013 volhoudt, dan is het verdrag voor de hele EU van tafel. Kortom, denk niet, ze tekenen toch wel. Denk liever, hey ik stuur een brief/mailtje/whatever aan de Europarlementariërs van mijn favoriete partij (of dat nu GL, VVD of PVV, etc is...) en laat ze weten dat je niet wilt dat ACTA er doorheen komt. Maar ga er niet vanuit dat diezelfde parlementariërs Fok af komen struinen om de meningen alhier te lezen.Op woensdag 8 februari 2012 @ 12:02 schreef ansitermiet het volgende:
de EU heeft ACTA al ondertekend. De kogel is door de kerk.
quote:Precies, er zijn ook meerdere petities online. De volgende heeft de 2 miljoen al bijna bereikt:Op woensdag 8 februari 2012 @ 12:23 schreef Kalizec het volgende:
Als het Europese Parlement het verdrag weigert te ratificeren en dat tot mei 2013 volhoudt, dan is het verdrag voor de hele EU van tafel. Kortom, denk niet, ze tekenen toch wel. Denk liever, hey ik stuur een brief/mailtje/whatever aan de Europarlementariërs van mijn favoriete partij (of dat nu GL, VVD of PVV, etc is...) en laat ze weten dat je niet wilt dat ACTA er doorheen komt. Maar ga er niet vanuit dat diezelfde parlementariërs Fok af komen struinen om de meningen alhier te lezen.
Die e-mailadressen en dergelijk kun je overigens gewoon opzoeken op de website van het Europees Parlement.
http://www.europarl.europa.eu/meps/nl/search.html
quote:De quasi-liberale VVD in ieder geval wel, die hebben niets met liberale burgervrijheden. Met Fred Teeven voorop.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:27 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Jij bent dus voor de ACTA waaronder al je privacy-gerelateerde rechten vervallen omdat de platenbazen dat goed dunkt?
quote:De enigeOp woensdag 8 februari 2012 @ 10:33 schreef JeMoeder het volgende:
[..]goed jongen, dan neem je ze niet serieus. Het is tot nu toe de enige partij die jouw privacy belangrijk vindt.
quote:Misschien ivm hun pro-Europa houding?Op woensdag 8 februari 2012 @ 13:02 schreef xstatic1975 het volgende:
Eindelijk een partij die hier z'n mond open over doet. Ik snap niet waarom we niks horen van D66, die waren ook altijd huiverig voor ACTA
quote:Bij D66 komt het vooral vanuit hun EP leden. Bijv. Marietje Schaake die op Reddit een heel verhaal heeft geplaatst: http://www.reddit.com/r/p(...)haake_member_of_the/Op woensdag 8 februari 2012 @ 13:02 schreef xstatic1975 het volgende:
Eindelijk een partij die hier z'n mond open over doet. Ik snap niet waarom we niks horen van D66, die waren ook altijd huiverig voor ACTA
JeMoeder (Moderator / Redactie Frontpage) 08-02-2012 @ 13:12
quote:Ik stem zelf op een andere partij die er prat op gaat op te komen voor mijn privacy, maar die heeft zich nog niet laten zien inzake ACTA. Tot nu toe heeft alleen GL dat gedaan.Op woensdag 8 februari 2012 @ 13:01 schreef Jinglebones het volgende:
[..]
De enigevolg je de politiek überhaupt wel?
quote:Yup, reken er maar op dat Sapje buigt voor Rutte als het zover komt.Op woensdag 8 februari 2012 @ 14:00 schreef Martinovibes het volgende:
Ze waren ook huiverig voor kolencentrales
Ze waren ook huiverig voor Afghanistan
Nu zijn ze huiverig voor ACTA ..........dus..........gaan ze voor stemmen ?
Waar zijn de principes gebleven bij die groene Duyvendak pacifisten .
De stekkerdoos partij kan beter bij zichzelf de stekker eruit trekken , volksverlakkerij net zoals de PVV