Veel Nederlandse zenders passen woensdagavond hun programmering aan, omdat de rayonhoofden van de Elfstedentocht bij elkaar komen.
RTL 4 zendt woensdagavond het programma 'Elfstedenkoorts' uit en wijkt daarmee af van de gebruikelijke programmering. Van half 9 tot zeker 10 uur zal het speciale programma te zien zijn, waarin Wilfred Genee, Frits Wester, Albert Verlinde, Syb van der Ploeg en Rintje Ritsma praten over de tocht der tochten.
De persconferentie van de rayonhoofden zal waarschijnlijk tijdens het RTL-nieuws van 19.30 worden uitgezonden. Goede Tijden, Slechte Tijden gaat wel gewoon door.
De NOS zendt de persconferentie van de rayonhoofden live uit via het kanaal Journaal24. Als ze tijdens de uitzending van het Journaal plaatsvindt, wordt de uitzending daar zo veel mogelijk aan aangepast, stelt een woordvoerster.
Ook bij Hart van Nederland op SBS staan de twee uitzendingen woensdagavond volledig in het teken van de mogelijke Elfstedentocht. Als de persconferentie buiten de reguliere uitzendingen plaatsvindt, wordt de programmering van de zender onderbroken.
Het VARA-programma De Wereld Draait Door stuurt een Jakhals naar Friesland, die woensdag in de uitzending live verslag doet tijdens de bijeenkomst van het elfstedencomité.
Een woordvoerster van de Elfstedentocht liet dinsdagavond weten dat het overleg van de rayonhoofden woensdag om 7 uur 's avonds begint. Hoe lang het duurt voordat de pers de uitslag van het beraad verneemt, is niet bekend.

Rayonhoofden domineren woensdag televisie (Foto: ANP)
quote:Mag ik ff kotsen ?Op woensdag 8 februari 2012 @ 01:53 schreef Junglebeast het volgende:
Het woord van 2012. Rayonhoofden.
quote:Wat hebben zij met de elfstelentocht te maken, Wester is politiek verslaggever, Verlinde roddelnicht en van der Ploeg uitgerangeerd zanger die toevallig uit Friesland komt (wat dat betreft heeft ie nog wel enig recht om daar te zitten)Frits Wester, Albert Verlinde en Syb van der Ploeg
quote:Maak ik me inderdaad ook zorgen om, dat de Rayonhoofden verschrikkelijk onder mediadruk staan om het door te laten gaan.Op woensdag 8 februari 2012 @ 05:21 schreef BlueMage het volgende:
Ik hoop dat die rayonhoofden zich niks aantrekken van de massahysterie en die elfstedentocht alleen door laten gaan als het écht verantwoord is.
quote:Nee. En in 1909 al helemaal niet.Op woensdag 8 februari 2012 @ 08:42 schreef Disavowed het volgende:
Ging het in '63 ook zo?
quote:Daar trekken ze zich niets van aan. En aangezien het niet verantwoord is gaat de elfstedentocht dit jaar niet door.Op woensdag 8 februari 2012 @ 05:21 schreef BlueMage het volgende:
Ik hoop dat die rayonhoofden zich niks aantrekken van de massahysterie en die elfstedentocht alleen door laten gaan als het écht verantwoord is.
quote:Precies dát is waarom de friezen zo'n stronthekel aan de mediahype rond de tocht hebben, zij kunnen er ook wer van kotsen, maar voor de goodwill en iformeren van het volk moet men soms wel wat.Op woensdag 8 februari 2012 @ 09:04 schreef 75020 het volgende:
Sjezus kan het niet even snel +25 worden? Gisteren domineerde dat schaatsonzin ook het nieuws.
Eerst ruim 10 minuten over die kuttocht en dan pas in het kort nieuws dat er echt toe deed.
quote:Maar zo zal het nooit meer worden. Sterker nog, het zal alleen maar erger worden. Als de tocht 40 jaar niet gereden is, zal er bij 1 mogelijke nachtvorst al een media white-out ontstaan. Elk jaar zal de media aandacht verder toenemen.Op woensdag 8 februari 2012 @ 08:42 schreef Disavowed het volgende:
Ging het in '63 ook zo?
DragonFodder (FOK!games crew) 08-02-2012 @ 09:57
quote:aats aats aats, met Ramona op de schaatsOp woensdag 8 februari 2012 @ 09:33 schreef KlappernootatWork het volgende:
de vorst heeft zich teruggetrokken nadat zanger rinus heeft aangekondigd om met een elfstedentocht lied te komen.
quote:Syb van der Ploeg heeft zelf ook 1 keer meegedaan met de Elfstedentocht.Op woensdag 8 februari 2012 @ 02:36 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Wat hebben zij met de elfstelentocht te maken, Wester is politiek verslaggever, Verlinde roddelnicht en van der Ploeg uitgerangeerd zanger die toevallig uit Friesland komt (wat dat betreft heeft ie nog wel enig recht om daar te zitten)
quote:Het ligt niet in de aard van de commerciele media om realistisch te zijn. En de belangstelling voor de publieke omroep voor de realiteit is de afgelopen 15 jaar flink afgenomen. Voor nuchterheid is steeds minder belangstelling. Niet alleen in de media, maar ook in de politiek. Goedkoop en vooral snel scoren is het motto. Elk feest wordt commercieel uitgebuit. Allerlei lieden die er geen belangstelling voor hebben zetten zich in om er een centje aan te kunnen verdienen. Half Nederland is een wandelende reclameboodschap geworden. Zeer veel mensen willen liever uitstralen dat het goed met hen gaat, dan dat het werkelijk goed met hen gaat.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:28 schreef Starfish het volgende:
Ik heb in Friesland gewoond en ben dol op de Elfstedentocht..
Maar die media aandacht? Ik wordt echt misselijk als ik al die RTL/SBS6 types 'onze' (zie * onderaan !) tocht zo zie hypen en doen. Dat gaat zo tegen de hele charme en uitstraling van het geheel in.
Het is geen WK of zo met alle commercie er om heen! Het moet gewoon flink vriezen en dan met z'n allen flink bikkelen en afzien met daarom heen flink veel gezelligheid, Berenburg, koek & zopie, genieten van de natuur zonder dertig helicopters en 10 motorploegen met camera's om je heen, etc. etc.. Het is gewoon het equivalent van Carnaval voor ons!
En dan al die gasten die voor de TV gesleept worden om er wat over te zeggen. Verlinde.. echt? Echt, blijf a.j.b. bij je Shownews e.d.
Disclaimer:
* Ik ben absoluut geen "diep-Fries", versta het alleen maar passief, etc. etc. , maar hierbij krijg ik een beetje nationalistische gevoelens. Dit is denk ik gewoon de tegen-reactie op al dat RTL/SBS6/Telegraaf gedoe.
Alles wordt opgeklopt en opgeklopt. Wees eens wat nuchter commericiele media!
Normaal moet onze provincie afgekoppeld worden, moeten we niet zeuren over de Friese taal, weten ze ons ook amper te vinden in dat "hoge Noorden" (echt, dagen onderweg ben je), vinden we niet erg
, maar ga dan nu niet opeens hypocriet doen als of je er bij hoort
![]()
.
Verder is iedereen natuurlijk hartstikke welkom om het met z'n allen gezellig te maken als het door gaat!!
Nou, zo zo'n beetje.
quote:Ben het he-le-maal met je eens.Op woensdag 8 februari 2012 @ 10:43 schreef Jasmijnthee het volgende:
[..]
Het grappige is dat degenen die werkelijk ergens verstand van hebben of degenen die werkelijk iets goed kunnen er niet mee te koop lopen. Dus als iemand ergens mee te koop loopt weet je bijna zeker dat hij weinig of geen eigenschappen bezit om werkelijk trots op te zijn.
quote:ik wacht nog op de kl-kl-klap-s-s-schaats rap van Erik Hulzebos.Op woensdag 8 februari 2012 @ 09:57 schreef DragonFodder het volgende:
[..]
aats aats aats, met Ramona op de schaats
Ik ben alweer over de hype heen door de overvloed aan nieuws hierover, en dan moet de tocht nog wel/niet beginnen.
quote:Dat zal ze leren!Op woensdag 8 februari 2012 @ 01:39 schreef roro575 het volgende:
Ik word 'n beetje kotsmisselijk van dat gekwal over de elfstedentocht, als het zo door gaat ga ik misschien hopen dat het helemaal niet door gaat