Veel wintersporters die met de auto op vakantie gaan krijgen te maken met pech. Door de extreme kou die momenteel de Alpen in zijn greep houdt houden veel auto's ermee op. Een veel voorkomend probleem is bevroren diesel, meldt alarmcentrale Mondial Assistance.
In Oostenrijk en Duitsland wordt winterdiesel verkocht. Dit betekent dat er een speciaal antivlokmiddel aan de brandstof wordt toegevoegd. De praktijk leert dat alleen de diesel die in Oostenrijk wordt verkocht bestand is tegen de huidige temperaturen van twintig graden onder nul.
Mondial Assistance raadt dieselrijdende wintersporters die naar Oostenrijk reizen aan om niet enkel met in Duitsland getankte brandstof te rijden. Ze moeten minimaal vijf liter in Oostenrijk getankte diesel in hun tank hebben. Een andere oplossing is om de auto warm te stallen in een garage.

Veel autopech door kou in wintersportgebieden (Foto: Novum)
quote:dit gaat over hun auto's....Op dinsdag 7 februari 2012 @ 21:41 schreef pmf71 het volgende:
Wintersport...kou...Duh!
quote:En ik heb weer gelezen dat dat voor moderne motoren met injectie enzo niet zo geweldig is omdat je dan je motor op kan blazen.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 21:47 schreef Executioner het volgende:
Een paar liter benzine bij de diesel tanken doet in dit soort omstandigheden ook wonderen...
quote:Halfords, en ongetwijfeld aanbevolen door de ANWB.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 23:33 schreef Nieuwe_Rotterdammer het volgende:
[..]
En ik heb weer gelezen dat dat voor moderne motoren met injectie enzo niet zo geweldig is omdat je dan je motor op kan blazen.
Wat heb je liever? Bevroren diesel of een opgeblazen motor? Ze zullen bij de Halfords vast wel iets hebben om toe te voegen aan de diesel
quote:Op dinsdag 7 februari 2012 @ 21:47 schreef Executioner het volgende:
Een paar liter benzine bij de diesel tanken doet in dit soort omstandigheden ook wonderen...