Sinds oktober vorig jaar zijn ongeveer 405 duizend persoonlijke OV-chipkaarten geproduceerd die het mogelijk niet doen vanwege een technische fout. Dat meldt het Rotterdamse vervoersbedrijf RET maandag. Reizigers kunnen gratis een vervangende kaart aanvragen.
RET zegt de laatste tijd steeds vaker te worden geconfronteerd met defecte exemplaren. Dit wordt grotendeels veroorzaakt door een technische fout in de kaarten die vanaf de tweede helft van vorig jaar zijn gemaakt. Chipkaartbeheerder Trans Link Systems heeft 2.400 kaarten retour gekregen waarbij is vastgesteld dat sprake is van 'onzichtbare defecten'.
Reizigers met zo'n defecte kaart die na 1 oktober is gemaakt, kunnen gratis een vervangende kaart aanvragen, laat RET weten. Reizigers met een defecte anonieme ov-chipkaart kunnen ook gratis een vervangende kaart krijgen. Over het aantal defecte anonieme kaarten zijn geen cijfers beschikbaar, omdat RET dit niet apart bijhoudt.
Verschillende partijen in de Tweede Kamer pleitten maandag voor een debat met minister van Infrastructuur Melanie Schultz (VVD) over de OV-chipkaart en TLS. Léon de Jong van gedoogpartij PVV eiste opnieuw dat het 'arrogante' TLS wordt opgeheven en aansprakelijk gesteld voor de opgelopen schade vanwege de slechte beveiliging.
De Kamer heeft TLS al langer op de korrel vanwege de aanhoudende problemen met de beveiliging van de kaart en andere problemen zoals het dubbele instaptarief. Schultz onderzoekt momenteel hoe zij meer regie kan krijgen over de chipkaart. TLS is destijds bewust op afstand van 'Den Haag' gezet.
Vrijdag schreef De Telegraaf nog dat reizigers tot 2,5 procent te veel betalen voor hun kaartje. Dat zou komen omdat de NS maar een fractie van de subsidie die het kreeg voor de ontwikkeling van de kaart, heeft afgedragen aan TLS. Het ontstane tekort zou TLS doorberekenen aan de reiziger. De NS ontkende dit bericht overigens.

'Honderdduizend OV-chipkaarten defect' (Foto: Novum)
quote:Die moet dan maar weer worden ingevoerd.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:03 schreef Henno het volgende:
De strippenkaart deed het altijd!
quote:ze zijn het wel van plan.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:02 schreef Jasmijnthee het volgende:
Het zou onverstandig zijn als het treinkaartje zou worden afgeschaft.
quote:Dat weet ik.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:06 schreef KlappernootatWork het volgende:
[..]
ze zijn het wel van plan.
quote:Hier nog wat suggesties: stompzinnig, modegevoelig, mallotig, onverstandig.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:07 schreef Teresia het volgende:
Ongelofelijk, ik heb er geen ander woord voor...
mouthman (Redactie Frontpage) 06-02-2012 @ 16:23
quote:Ik heb nooit begrepen wat dat ov-prul voor voordeel zou hebben ten opzichte van een papieren treinkaartje. Strippenkaart ok. Maar een treinkaartje koop je voor station A naar station B. Waarom dan verplicht een onnodig duur, niet-werkend prulding.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:02 schreef Jasmijnthee het volgende:
Het zou onverstandig zijn als het treinkaartje zou worden afgeschaft.
quote:Ik denk dat het vrij hoog is. Zit inmiddels aan mijn derde 'anonieme' kaart. Die * dingen kappen er gewoon mee. Bij de vorige kwam ik er tijdens een controle achter, inchecken was nog gelukt, en daarna gaf hij geen sjoege meer. Gelukkig dat medepassagiers beaamden dat ik gewoon had ingecheckt.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:07 schreef LucasHulshof het volgende:
Tja, die kaarten mochten bij invoering ook niets kosten. Dan krijg je waar je voor betaald...
Ik zou wel het percentage uitval willen weten. Als dit onder de 1% blijft is dat vrij acceptabel namelijk.
quote:behalve als dr een scheur inzat. dan was die ongeldig.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:03 schreef Henno het volgende:
De strippenkaart deed het altijd!
quote:welke aanbesteding?Op maandag 6 februari 2012 @ 16:32 schreef ADQ het volgende:
Overigens vermoed ik dat het duurste bedrijf de aanbesteding heeft gekregen. 7.50 per kaart!
quote:voor simpele ritjes van A naar B is dat ding nu juist geschikt. Maar het gaat juist duur worden bij een moeilijke reis. Ding snapt nl maximale prijs per dag niet. Maw: een dagkaartje is goedkoper dan chippen van groningen naar maastricht om het zo te zeggen.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:23 schreef mouthman het volgende:
[..]
Ik heb nooit begrepen wat dat ov-prul voor voordeel zou hebben ten opzichte van een papieren treinkaartje. Strippenkaart ok. Maar een treinkaartje koop je voor station A naar station B. Waarom dan verplicht een onnodig duur, niet-werkend prulding.
RealBizkit666 (Weblogger) 06-02-2012 @ 17:09
quote:Wereldstad != land.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:36 schreef Romanov het volgende:
Goede kaart ,want we hebben er heel lang over nagedacht en na heel lang nadenken door knappe koppen, vinden we een compleet nieuw systeem uit!
Wow mensen. Wij, het geweldige Nederland, hebben zelf een uitstekend OV systeem bedacht, want wij kunnen dat.
We kijken niet naar Parijs, Londen, New York of welke andere wereldstad met een succesvol OV systeem. Nee, wij willen onszelf op de borst kloppen dat wij het wiel hebben uitgevonden. Want alleen Nederland kan het wiel uitvinden, alle andere wielen zijn vierkant.
En het wordt er allemaal goedkoper, veiliger en praktischer van. Ja, dat kunnen we hier wel, het wiel opnieuw uitvinden ten koste van het geld van de burger. Die betaalt toch wel voor ons falen.
quote:Uiteraard, dat levert "iemand" geld op. En de burger kost het geld.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:06 schreef KlappernootatWork het volgende:
[..]
ze zijn het wel van plan.
quote:Ja, op dezelfde manier waarop de veiligheid getest is.Op maandag 6 februari 2012 @ 17:30 schreef ansitermiet het volgende:
wat is het probleem dan?
een probleem in de chip? of een serienummer oid van de chip die niet door het landelijke systeem wordt geaccepteerd?
zit het probleem in de chip? of in het algehele systeem die die specifieke chip niet accepteert?
En hoe kan je in godsnaam 100k chips produceren sinds oktober en nooit getest hebben?
Je doet toch steekproef-tests ofzo? Of niet dus?
quote:Mooi is dat he. Ik had hetzelfde principe: ik kon inchecken, maar de conducteur kon het niet zien. Bam, gratis boete. Betaald en een brief gestuurd, maar ik kan naar die veertig euro fluiten.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:32 schreef ADQ het volgende:
[..]
Ik denk dat het vrij hoog is. Zit inmiddels aan mijn derde 'anonieme' kaart. Die * dingen kappen er gewoon mee. Bij de vorige kwam ik er tijdens een controle achter, inchecken was nog gelukt, en daarna gaf hij geen sjoege meer. Gelukkig dat medepassagiers beaamden dat ik gewoon had ingecheckt.
Overigens vermoed ik dat het duurste bedrijf de aanbesteding heeft gekregen. 7.50 per kaart!
quote:Ach, ga toch fietsen met je verschillen en je generaliserende "mensen zoals jij".Op maandag 6 februari 2012 @ 17:09 schreef RealBizkit666 het volgende:
[..]
Wereldstad != land.
Alleen het aantal inwoners klopt. Maar in die steden werk je ook met maar 1 vervoersaanbieder, in Nederland met veel te veel. Er zijn zoveel verschillen, jammer dat mensen zoals jij dat niet zien.
Dat de chipkaart een faal is, staat los hiervan.
quote:Londen heeft in het begin ook veel problemen gehad. Voordeel is ook dat het om een stad gaat en niet landelijk en veel simpeler is. Bus is een vaste prijs (alleen inchecken) en metro is een zonesysteem.Op maandag 6 februari 2012 @ 18:43 schreef Romanov het volgende:
[..]
In Londen hebben ze echter wel een Oystercard voor het lokale OV, ook met Mifare en raar maar waar, daar werkt het wel zonder problemen.
quote:Melanie is niet dom.Op maandag 6 februari 2012 @ 17:49 schreef Nhid het volgende:
Dit zijn één van de weinig momenten dat ik géén respect heb voor het doorzettingsvermogen van iets of iemand. Wat ben je dom, dom, dom als je een wanproduct als dit nog wil verdedigen.
quote:Je dacht toch niet dat de ene vervoerder de concurrent gebruik laat maken van zijn infrastructuur eh?Op maandag 6 februari 2012 @ 16:55 schreef Nytro het volgende:
En echt enorm debiel zoals het is uitgevoerd met incheck/uitcheck palen PER vervoerder, hoe verzinnen ze het.
quote:Maar dat kon je dan wel vaststellen zonder in te loggen. En je kon met meerdere personen op één kaart reizen, etc etc.Op maandag 6 februari 2012 @ 16:37 schreef groenbladje het volgende:
[.De strippenkaart deed het altijd!.]
behalve als d'r een scheur inzat. dan was die ongeldig.
quote:Op maandag 6 februari 2012 @ 16:05 schreef mymoodfentje het volgende:
Weer één der grootste fouten uit de politieke geschiedenis van dit land, het privatiseren van het OPENBAAR vervoer.
RealBizkit666 (Weblogger) 07-02-2012 @ 09:12
quote:Ja had het over een stad...Op maandag 6 februari 2012 @ 18:43 schreef Romanov het volgende:
[..]
Ach, ga toch fietsen met je verschillen en je generaliserende "mensen zoals jij".
Als ik in Nederland van A naar B wil, heb ik te maken met GVB1-NS-GVB2. Wil ik in Frankrijk van A naar B, heb ik te maken met GVB1-SNCF-GVB2. Wil ik in Engeland van A naar B, wil ik niet eens weten welke van de 25 spoormaatschappijen ik moet hebben.
In Londen hebben ze echter wel een Oystercard voor het lokale OV, ook met Mifare en raar maar waar, daar werkt het wel zonder problemen.
Je argument over het aanbod van teveel vervoerders slaat dus kant noch wal.
Het enigste verschil is dat het wel mogelijk is, maar het in nederland onmogelijk uit te voeren is. Iets met kosten drukken en goedkoop uit willen zijn. Geld dus.
Of ben je de Haagse Mifare hack alweer vergeten? De goedkoopste variant gebruiken, net als de OV kaart.
Maar ja joh, het zullen wel de "vele" aanbieders zijn tussen laten we zeggen Rotterdam en Groningen. Alle 3 wel.