Webwinkel Zalando is niet ontevreden met de winst van de Loden Leeuw voor de meest irritante reclamespot van het afgelopen jaar. In een reactie laten de Duitse schreeuwers weten 'hun doel bereikt te hebben'.
Zalando kreeg de prijs voor de reclame waarin nudisten het uitschreeuwen van geluk wanneer een postbode de door hen bestelde artikelen komt afleveren. Hoofd communicatie bij Zalando, Barbera Franzreb, zegt dat deze 'schreeuw van geluk' bij de marketingstrategie hoort.
“De vele uiteenlopende reacties betekenen dat de reclamecampagne heeft gewerkt en aandacht heeft getrokken. We weten dat met reclamecampagnes waar je meer lef toont en die origineler zijn, je verschillende reacties kan verwachten maar ook meer aandacht kan trekken. Verder is het een kwestie van smaak, je kunt nooit een reclamecampagne ontwikkelen naar ieders tevredenheid", aldus Barbera Franzreb.
Zalando geeft daarnaast wel aan dat het in de toekomst beter zal letten op de smaak en wensen van de kijkers. "Humor en plezier zijn belangrijke factoren in onze reclamespotjes; we willen hiermee aandacht op een positieve manier trekken. Met 81% naamsbekendheid in Nederland hebben we desalniettemin ons doel bereikt.”
De naaktlopers bij Zalando hebben het winnen van de Loden Leeuw sportief opgevat en hebben het beeldje op hun website gezet. Wie het beeldje wil kopen komt helaas van een koude nudistencamping thuis; het is niet te koop. Wel kan iedereen een korting krijgen op zijn bestelling om zo het aangedane leed door de irritante reclame te verzachten.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaah
Nezhi (FOK!games crew) 09-01-2012 @ 23:30
Surveillance-Fiets (Eindredactie Film) 09-01-2012 @ 23:35
quote:Duitse degelijkheid he!Op maandag 9 januari 2012 @ 23:31 schreef Knip het volgende:
Hoe is de casting voor de figuranten in deze spot eigenlijk in zijn werk gegaan? Hebben zij nog moeten poseren voor de reclamejongens?
quote:De meeste klachten kwamen vooral over de censuurblokjes over hun lichamen.Op maandag 9 januari 2012 @ 23:36 schreef gewoonmeppen het volgende:
Zo irritant vond ik dat filmpje niet.
Blote vrouwen is altijd +1
quote:Zo eentje ben ik er ook... als een reclame me echt irriteert dan verrek ik het consequent om daar iets te kopen.Op maandag 9 januari 2012 @ 23:41 schreef SiGNe het volgende:
Tja, negatieve reclame is ook reclame maar je hebt wel kans dat het ook uiteindelijk klanten kost.
Ik ken genoeg mensen die helemaal niets "Doen!" juist door die reclame.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 10-01-2012 @ 00:01
quote:die snappen hetOp maandag 9 januari 2012 @ 23:32 schreef RemcoW23 het volgende:
Slim om direct een kleine actie er tegenaan te gooien. Trekt weer wat extra bekijks. Goed bezig bij Zalando.
quote:Ik vond hem hoogst irritant. Niet omdat het een nudisten camping betreft, wat altijd humor schijnt te zijn (?) Ga zelf al 15 jaar naar nudisten campings. Maar de grap schijnt juist te zitten in het nudisme, en wat gebeurd er met de reclame..... gecensureerd (of; je ziet net niets)!!!Op maandag 9 januari 2012 @ 23:46 schreef jantco het volgende:
Ik begrijp echt niet waarom Nederlanders dit zo irritant vonden.
Is hier sprake van voortschrijdende verpreutsing?
quote:Hier nog één !Op maandag 9 januari 2012 @ 23:49 schreef EricOscuro het volgende:
[..]
Zo eentje ben ik er ook... als een reclame me echt irriteert dan verrek ik het consequent om daar iets te kopen.
quote:Dat dus maar ik klaag vooral vanwege het vooral uitblijven van censuur blokjes bij juist die vent met zijn behaarde manboobsOp maandag 9 januari 2012 @ 23:47 schreef EricOscuro het volgende:
[..]
De meeste klachten kwamen vooral over de censuurblokjes over hun lichamen.
quote:Integendeel. Wij zijn juist zo ver dat nudisten niet per definitie lollig meer zijn. Vroeger werd er nog geamuseerd gegniffeld om naakt, maar tegenwoordig moet je toch echt met iets meer komen dan alleen dat.Op maandag 9 januari 2012 @ 23:46 schreef jantco het volgende:
Ik begrijp echt niet waarom Nederlanders dit zo irritant vonden.
Is hier sprake van voortschrijdende verpreutsing?
quote:Dat komt door de webcambabesOp dinsdag 10 januari 2012 @ 00:33 schreef Kikvors het volgende:
[..]
Integendeel. Wij zijn juist zo ver dat nudisten niet per definitie lollig meer zijn. Vroeger werd er nog geamuseerd gegniffeld om naakt, maar tegenwoordig moet je toch echt met iets meer komen dan alleen dat.
quote:Weet jij wat beters dan? En je bedoelde kneuzen? Of kijk je liever naar RTL enz......Op dinsdag 10 januari 2012 @ 00:53 schreef bzimboly het volgende:
Reclames zijn niet het probleem maar die ellendige meuk er tussen die van belastinggeld wordt gemaakt.
Zoals een uur lang zagen bij radar door een stel keuzen.
quote:Grote praatjes, ik geloof er niets van. Als jij op zoek bent naar 'schoen x' en je ziet dat die bij Zalando 2 euro goedkoper is dan bij de concurrent, en je ook nog eens geen verzendkosten hoeft te betalen, je gewoon bij Zalando besteld. Misschien zal je er niet voor uitkomen, maar als het neerkomt op prijs...
quote:Voor 2 euro en verzendkosten minder ga ik echt niet bij een bedrijf bestellen waar ik een hekel aan hebOp dinsdag 10 januari 2012 @ 08:37 schreef jroz het volgende:
[..]
Grote praatjes, ik geloof er niets van. Als jij op zoek bent naar 'schoen x' en je ziet dat die bij Zalando 2 euro goedkoper is dan bij de concurrent, en je ook nog eens geen verzendkosten hoeft te betalen, je gewoon bij Zalando besteld. Misschien zal je er niet voor uitkomen, maar als het neerkomt op prijs...
quote:Dit in combinatie met je usernaam=FAIL!Op dinsdag 10 januari 2012 @ 00:08 schreef Little_Pickle het volgende:
[..]
Ik vond hem hoogst irritant. Niet omdat het een nudisten camping betreft, wat altijd humor schijnt te zijn (?) Ga zelf al 15 jaar naar nudisten campings.