Eva Hoeke stapt per direct op als hoofdredactrice van het tijdschrift Jackie. De afgelopen dagen ontstond commotie over de term 'Niggabitch' waarmee het blad verwijst naar types als zangeres Rihanna.
Na overleg met uitgever Yves Gijrath heeft Hoeke besloten "in het belang van Jackie en alle betrokkenen" haar functie aan het hoofd van de glossy neer te leggen. Dat meldden uitgeverij GMG en Hoeke dinsdag in een gezamenlijke verklaring.
In eerste instantie werd vanuit Nederland verbolgen gereageerd op de woordkeuze, vooral via social media. Later breidde de rel zich uit over de grenzen. Zelfs Rihanna uitte kritiek op het Nederlandse blad.

Hoofdredactrice Jackie stapt op na Niggabitch rel (Foto: ANP)
quote:Het dekt de lading wel imho.Op dinsdag 20 december 2011 @ 18:23 schreef KritischeMassa het volgende:
Negerteef
quote:Negerteef negeren.Op dinsdag 20 december 2011 @ 18:23 schreef KritischeMassa het volgende:
Negerteef
quote:je bedoelt noga en niggerOp dinsdag 20 december 2011 @ 18:34 schreef AtheistischFundamentalist het volgende:
Er is toch een verschil tussen 'nigga' en 'nigger'?!
quote:Oef, da's een opluchting. Ik was al even bang dat ik net weer een neger uit de automaat had getrokken. Vond hem desondanks wat taai.Op dinsdag 20 december 2011 @ 18:35 schreef KritischeMassa het volgende:
[..]
je bedoelt noga en nigger
klopt, noga is van dat zoete taaie spul met cashew nootjes erin
mouthman (Redactie Frontpage) 20-12-2011 @ 18:42

quote:Ik zie niemand zeggen dat ze lelijk is??Op dinsdag 20 december 2011 @ 18:42 schreef l3xus het volgende:
Domme figuren hier zeg hahaha
Hoe ziet jullie wijf er wel niet uit, oh ja...die hebben jullie niet.
Rihanna is gewoon een vet lekker geil wijf! Zelfs mijn vrouwtje zou t er op kunnen
quote:Heb je gelijk in, niet direct. Niemand zegt "ze is lelijk".Op dinsdag 20 december 2011 @ 18:46 schreef AtheistischFundamentalist het volgende:
[..]
Ik zie niemand zeggen dat ze lelijk is??
quote:Ik vind die rare bulten op d'r voorhoofd wel eng, hoor.Op dinsdag 20 december 2011 @ 18:50 schreef l3xus het volgende:
[..]
Heb je gelijk in, niet direct. Niemand zegt "ze is lelijk".
quote:Geloof me die valt reuze mee en weegt totaal niet op tegen de "lekkere kanten". En ze is niet vies van een triootje (met dame erbij), wat wil je nog meerOp dinsdag 20 december 2011 @ 18:59 schreef Al-Qutfend het volgende:
[..]
Ik vind die rare bulten op d'r voorhoofd wel eng, hoor.
Alsof ze van het ras "The Borg" is...
quote:...is allebei hetzelfde. 'Nigga' is het plat uitspreken van 'nigger'.Op dinsdag 20 december 2011 @ 18:34 schreef AtheistischFundamentalist het volgende:
Er is toch een verschil tussen 'nigga' en 'nigger'?!
quote:Geniaal ^^Op dinsdag 20 december 2011 @ 18:53 schreef maily het volgende:
http://www.youtube.com/watch?v=PtqqMchhUkw
quote:/nerdmode aanOp dinsdag 20 december 2011 @ 18:59 schreef Al-Qutfend het volgende:
[..]
Ik vind die rare bulten op d'r voorhoofd wel eng, hoor.
Alsof ze van het ras "The Borg" is...
quote:Op dinsdag 20 december 2011 @ 19:23 schreef DjinN het volgende:
Mijn god dat wijf heeft ook geen ruggegraat...je laat je toch niet afzeiken door zo'n derderangs bimbo als Rihanna? Die heeft het tegenwoordig ook erg hoog in haar bol hoor![]()
quote:Ik zeg wat ik wil. Ik vind Bakra racistisch.Op dinsdag 20 december 2011 @ 19:32 schreef Ramoncito het volgende:
Alleen negers mogen zichzelf niggaz noemen..
quote:Dank.Op dinsdag 20 december 2011 @ 19:15 schreef bubalus het volgende:
[..]
/nerdmode aan
denk dat je klingon bedoelt, en daarbij de borg is geen ras maar zijn een verzameling cyborgs van verschillende rassen.
quote:Op dinsdag 20 december 2011 @ 18:53 schreef maily het volgende:
http://www.youtube.com/watch?v=PtqqMchhUkw
quote:Dat is toch gewoon 'hoer'Op dinsdag 20 december 2011 @ 21:08 schreef ZaZoe het volgende:
Rihanna wil gewoon een blanke bitch zijn
[afbeelding]
quote:mensen zijn te snel op hun teentjes getrapt. moet ik ook aangifte doen als iemand mij een kaaskop noemt? ook als een marokkaan of neger word voorgetrokken vanwege zijn huidskleur? dat is ook discriminatie ten slotte.Op dinsdag 20 december 2011 @ 19:05 schreef Reigndear het volgende:
[..]
...is allebei hetzelfde. 'Nigga' is het plat uitspreken van 'nigger'.
'Nigger' is wél een negatieve aanduiding, het komt er op neer dat daarmee een 'kut/tyfus-' of wat voor stoute neger dan ook wordt bedoeld.
De aanduiding 'neger' is gewoon een raciale aanduiding voor het feit dat 'negers' grotendeels 'negroïde' zijn, wat dus weer letterlijk betekent dat zij hoofdzakelijk donker, tot zwart van huidskleur kunnen zijn. Maar ook weer het benoemen van de huidskleur kan in sommige gevallen als storend of beledigend worden ervaren: Hoi neger! kan je dus weer wel tegen een 'blanke' zeggen die net terug is uit Spanje. Zorg er dan wel voor dat er geen neger in de buurt is als je dit compliment overbrengt, want anders kan dit weer beledigend uitvallen voor deze persoon.
Wat het woordje 'bitch' betreft, kan het negatief, maar ook positief bedoeld zijn. Maar aangezien Rihanna mij helemaal geen nikker (Nederlands voor nigger) lijkt, of daar ook maar enig bewijs van zou zijn, is haar kritiek op dat blad niet meer dan terecht.