De Europese Commissie moet snel onderzoeken of de privacy van smartphonegebruikers geschonden wordt door de spyware van Carrier IQ. Dat vindt GroenLinks-europarlementariër Judith Sargentini. Zij vreest een grove inbreuk op de regels voor de bescherming van persoonsgegevens.
Webwereld meldde woensdag dat 141 miljoen smartphones zijn uitgerust met software die sms'jes onderschept en internetverkeer opslaat. Het gaat om verstopte software van Carrier IQ, die standaard wordt meegeleverd met Androids, Blackberry's en Nokia's.
De software doet dienst als zogeheten keylogger, dat alle toetsaanslagen registreert. Deze informatie wordt doorgegeven naar de servers van het Amerikaanse bedrijf Carrier IQ. Telefoonfabrikanten en telecombedrijven gebruiken het programma om te achterhalen wat mensen met hun toestellen doen.
Het is niet precies duidelijk welke Europese fabrikanten en telecomaanbieders een overeenkomst hebben met het bedrijf. "Mocht blijken dat Carrier IQ op Europese smartphones voorkomt, dan verwacht ik dat de Commissie er alles aan doet om zo snel mogelijk een einde te maken aan deze praktijk", zegt Sargentini.
quote:Het is toch zeker wel de bedoeling dat hier een miljoenen(miljarden?) boeten aan vastzit. Anders zou een bedrijf wel gek zijn om niet allerlei regels te overtreden als zij daar geld mee kunnen verdienen en geen risico op vervolging lopen.Het is niet precies duidelijk welke Europese fabrikanten en telecomaanbieders een overeenkomst hebben met het bedrijf. "Mocht blijken dat Carrier IQ op Europese smartphones voorkomt, dan verwacht ik dat de Commissie er alles aan doet om zo snel mogelijk een einde te maken aan deze praktijk", zegt Sargentini.
quote:Scherp van GL?Op woensdag 30 november 2011 @ 17:26 schreef KlappernootatWork het volgende:
Scherp van GL, dit soort spyware is veel te riskant. Op gegeven moment zit Teeven, Bill Gates en Tim Kuijk op je mobieltje mee te loeren, met alle vrijheidsbeperkingen van dien.
quote:Maar in de toekomst komen ze wellicht graag even langs als je het woord 'wikileaks' gebruikt in een sms. Dat zag je eerder al bij twitteraars.Op woensdag 30 november 2011 @ 18:05 schreef etuiedelapiel het volgende:
Ben zo thuis.
Of kom iets later.
Hou van je
Nou veel plezier met die berichten
quote:Het laatste beste man, het laatsteOp woensdag 30 november 2011 @ 17:52 schreef Pine het volgende:
Betalen we nou ook nog voor de MB's die gebruikt worden voor het sturen van de informatie naar de servers van carrier IQ?
quote:Dream On Babe, Dream OnOp woensdag 30 november 2011 @ 18:20 schreef RickT het volgende:
Officiele reactie: Vodafone Nederland maakt geen gebruik van de technologie van Carrier IQ
https://twitter.com/#!/vodafoneNL_pr/statuses/141909725162905601
KPN doet geen zaken met Carrier IQ http://bit.ly/rOBBfx
http://twitter.com/#!/KPN/status/141900270199259137
Even voor alle duidelijkheid: Nokia installeert GEEN CarrierIQ op haar producten.
https://twitter.com/#!/jurthys/status/141856513542205440
'Nederlandse smartphones blijven buiten schot'
http://nos.nl/artikel/318(...)en-buiten-schot.html
quote:Doe jij eens even stoppen met die taalverkrachtingOp woensdag 30 november 2011 @ 17:12 schreef FireFox1 het volgende:
Doe eens op Wiki kijken wat het betekend GL!
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 30-11-2011 @ 21:06
quote:Als zij dat zeggen zal het wel waar zijn.Op woensdag 30 november 2011 @ 18:20 schreef RickT het volgende:
Officiele reactie: Vodafone Nederland maakt geen gebruik van de technologie van Carrier IQ
https://twitter.com/#!/vodafoneNL_pr/statuses/141909725162905601
KPN doet geen zaken met Carrier IQ http://bit.ly/rOBBfx
http://twitter.com/#!/KPN/status/141900270199259137
Even voor alle duidelijkheid: Nokia installeert GEEN CarrierIQ op haar producten.
https://twitter.com/#!/jurthys/status/141856513542205440
'Nederlandse smartphones blijven buiten schot'
http://nos.nl/artikel/318(...)en-buiten-schot.html