Gemeenten raken elk jaar ongeveer 65.000 mensen kwijt. Die vertrekken uit de gemeente zonder dat te melden en schrijven zich ook niet in bij een andere gemeente. Daarmee zijn er bijna twee keer zo veel zogenoemde spookburgers als eind jaren negentig, blijkt dinsdag uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
De toename begon in 2002 en hangt deels samen met de toename van de geregistreerde emigratie. Het gaat vooral om jonge mannelijke allochtonen en de helft duikt binnen twee jaar weer op.
De helft van de bijna 550.000 mensen die tussen 1999 en 2008 met onbekende bestemming vertrokken zijn, is binnen twee jaar weer opgedoken. Een groot deel staat binnen een halfjaar weer ergens in Nederland ingeschreven. Autochtonen, mannen en 15 tot 24-jarigen keren het vaakst terug.
Een derde van de spookburgers had een jaar daarvoor een baan en een op vijf had een uitkering. Verder volgde een klein deel hoger onderwijs of was nog niet in Nederland ingeschreven. Van ongeveer de helft is niet bekend wat zij in Nederland deden in het jaar voor de melding dat ze met onbekende bestemming waren vertrokken.
quote:Op dinsdag 22 november 2011 @ 12:15 schreef Intrepidity het volgende:
Ik heb mezelf wel ingeschreven in mijn nieuwe woonplaats, maar niet uitgeschreven op de oude. Bij mijn weten gaat dat gewoon automatisch.
quote:http://www.youtube.com/watch?v=iWsV1rfUIhY Nee dat zegtie niet..Op dinsdag 22 november 2011 @ 10:28 schreef NationalPrideMadeWar het volgende:
Lol @ gemeente. Zoals Javier Guzman zei in een van zijn shows... volgens mij was het ton zuur. als je niet in de computer staat ingeschreven dan besta je niet.... terwijl ik gewoon voor je neus sta...
quote:Melden is zeer eenvoudig. Je vraagt op wie er op jouw adres staat ingeschreven. Vervolgens als er andere mensen staan ingeschreven, geef je aan dat jij de enige officiele bewoner bent. Vervolgens stuurt gemeente een brief naar de onofficiele bewoner dat die zich binnen een termijn (volgens was dat 2 weken) moet inschrijven bij een gemeente zo niet dan volgt een boete welke kan oplopen tot 2250 euro.Op dinsdag 22 november 2011 @ 13:16 schreef Feestkabouter het volgende:
2 dingen:
ten eerste vreemd dat ze die mensen zo goed kunnen tellen, blijkbaar weten ze heel goed welke mensen het zijn.
dat laatste geloof ik niet, dus ik denk dat het er veel meer zijn.
ten tweede is het bij de gemeente wel heel lastig om een spookbewoner te melden, wat je allemaal al niet moet doen voordat de gemeente uberhaupt wil overwegen om een onderzoekje in te stellen!!
dus ze hebben er zelf ook schuld aan dat het er zoveel zijn.