[F1] Uitslag Grand Prix van Abu Dhabi

Formule 1 • Geschreven door Erwin op 13-11-2011 @ 15:44
print 

Lewis Hamilton heeft de Grand Prix van Abu Dhabi op zijn naam geschreven. De Brit bleef met de McLaren de Ferrari van Fernando Alonso en de McLaren van Jenson Button voor. Wereldkampioen Sebastian Vettel viel al na één ronde uit met een lekke band.

De race op het Yas Marina circuit begon met Sebastian Vettel op poleposition. De Duitser kende een goede start, maar na twee bochten bleek zijn rechterachterband lek. Hij moest de hele ronde op drie wielen rondrijden en in de pits bleek dat de schade aan de auto te groot was om nog door te kunnen gaan. Het was de eerste uitvalbeurt voor de Duitser sinds Zuid-Korea in 2010.

Het gaf de leiding aan Lewis Hamilton die meteen een gat van drie seconden sloeg met de goed gestarte Fernando Alonso. Jenson Button lag derde, voor Mark Webber en Felipe Massa. Daarachter streden de Mercedessen van Nico Rosberg en Michael Schumacher fel om plaats zes. Adrian Sutil, Paul di Resta en Sébastien Buemi sloten na enkele ronden de top tien af.

Webber wist al snel in de eerste DRS-zone Button te passeren voor plaats drie, maar de Brit sloeg in de volgende DRS-zone meteen weer terug. In de tiende ronde onstond eenzelfde situatie tussen Di Resta en Buemi waarbij Di Resta ook meteen weer terug kon slaan. Dit gevecht ging enkele ronden door, waarna Buemi uiteindelijk de negende plaats kon pakken na een foutje van de Schot.

Button kende een probleem met zijn KERS waarna Webber na vijftien ronden het gat met de Brit dichtreed en een inhaalpoging kon wagen. Button sloeg echter meteen weer terug. Sutil passeerde in een ander slipstreamgevecht Schumacher voor de zevende plaats. Direct hierna volgden de eerste pitstops. Bij de toppers veranderden weinig posities, behalve dat Webber een langzame pitstop kende en zijn vierde plaats verloor aan Massa. Buemi viel met problemen aan zijn Toro Rosso uit.

Vooraan vergrootte Hamilton het gat met Alonso na twintig ronden tot 3,6 seconden. Achter dit duo streden Button en Massa om plaats drie met Webber hier vier seconden achter. Rosberg reed eenzaam op een vijfde plaats, voor Sutil, Schumacher, Di Resta en Kobayasi. Halverwege de race ontstond een interessant gevecht om plaats drie waarbij Massa en Webber het gat met Button hadden dichtgereden. Webber plaatste een aanval op Massa die meteen hierna weer terug kon slaan.

Maldonado kreeg een drive-through voor het ophouden van achterblijvers en leek meteen te solliciteren voor nog een straf omdat hij Webber in het gevecht met Massa veel tijd liet verliezen. Red Bull haalde Webber na 36 ronden binnen en stuurde hem op zachte banden weer naar buiten om zo te proberen via een serie snelle ronden nog voor Massa te komen.

McLaren haalde Hamilton na veertig van de 55 ronden binnen voor de hardere banden, waardoor dit de leiding aan Alonso gaf. De Spanjaard reed op de zachte banden langer door om zo te proberen de leiding te grijpen na diens stop. De strategie pakte niet goed uit, want Hamilton bleef enkele seconden voor hem rijden. Hamilton leidde voor Alonso, Rosberg, Webber, Button, Massa, Schumacher, Sutil, Di Resta en Perez.

De druk die Webber op Massa zette pakte goed uit, want de Australiër zorgde er eenvoudig voor dat hij na zijn laatste stop vierde kon blijven. Massa spinde even waardoor voor de Braziliaan een vijfde stek het hoogst haalbare bleek te zijn.

Na 55 ronden werd Hamilton als eerste afgevlagd voor Alonso en Button. Webber werd vierde, voor Massa, Rosberg, Schumacher, Sutil, Di Resta en Kobayashi. Hierdoor wordt met alleen de Grand Prix van Brazilië voor de boeg de strijd om de vierde plaats in het kampioenschap nog spannend.

Uitslag race

Pos. Rijder Team Tijd
1 Lewis Hamilton McLaren 1:37:11.886
2 Fernando Alonso Ferrari +8.457
3 Jenson Button McLaren +25.881
4 Mark Webber Red Bull +35.784
5 Felipe Massa Ferrari +50.578
6 Nico Rosberg Mercedes +52.317
7 Michael Schumacher Mercedes +1:15.964
8 Adrian Sutil Force India +1:17.122
9 Paul di Resta Force India +1:41.087
10 Kamui Kobayashi Sauber +1 Ronde
11 Sergio Perez Sauber +1 Ronde
12 Rubens Barrichello Williams +1 Ronde
13 Vitaly Petrov Lotus Renault +1 Ronde
14 Pastor Maldonado Williams +1 Ronde
15 Jaime Alguersuari Toro Rosso +1 Ronde
16 Bruno Senna Lotus Renault +1 Ronde
17 Heikki Kovalainen Team Lotus +1 Ronde
18 Jarno Trulli Team Lotus +2 Ronden
19 Timo Glock Virgin +2 Ronden
20 Vitantonio Liuzzi HRT +2 Ronden
DNF Daniel Ricciardo HRT +7 Ronden
DNF Sebastien Buemi Toro Rosso +36 Ronden
DNF Jerome d'Ambrosio Virgin +37 Ronden
DNF Sebastian Vettel Red Bull +54 Ronden


Voorlopige coureursstand

Pos. Rijder Team Punten
1 Sebastian Vettel Red Bull 374
2 Jenson Button McLaren 255
3 Fernando Alonso Ferrari 245
4 Mark Webber Red Bull 233
5 Lewis Hamilton McLaren 227
6 Felipe Massa Ferrari 108
7 Nico Rosberg Mercedes Grand Prix 83
8 Michael Schumacher Mercedes Grand Prix 76
9 Vitaly Petrov Renault 36
10 Nick Heidfeld Renault 34
11 Adrian Sutil Force India F1 34
12 Kamui Kobayashi Sauber 28
13 Jaime Alguersuari Scuderia Toro Rosso 26
14 Paul di Resta Force India F1 23
15 Sebastien Buemi Scuderia Toro Rosso 15
16 Sergio Perez Sauber 14
17 Rubens Barrichello Williams 4
18 Bruno Senna Renault 2
19 Pastor Maldonado Williams 1
20 Pedro de la Rosa Sauber 0
21 Jarno Trulli Team Lotus 0
22 Heikki Kovalainen Team Lotus 0
23 Vitantonio Liuzzi HRT F1 Team 0
24 Jerome d'Ambrosio Virgin Racing 0
25 Timo Glock Virgin Racing 0
26 Narain Karthikeyan HRT F1 Team 0
27 Daniel Ricciardo HRT F1 Team 0
28 Karun Chandhok Team Lotus 0


Voorlopige constructeursstand

Pos. Team Punten
1 Red Bull 607
2 McLaren 482
3 Ferrari 353
4 Mercedes Grand Prix 159
5 Lotus Renault GP 72
6 Force India F1 57
7 Sauber 42
8 Scuderia Toro Rosso 41
9 Williams 5
10 Team Lotus 0
11 HRT F1 Team 0
12 Virgin Racing 0

Bron: FOK!sport


Lees ook:

» 13/05 [Upd] Zwaargewonde bij brand in pits Williams F149
» 13/05 [F1] Uitslag Grand Prix van Spanje40
» 22/04 [F1] Uitslag Grand Prix van Bahrein28
» 15/04 [F1] Uitslag Grand Prix van China29


delen | eKudos nujij

5105 views / 26 reacties
Reacties op dit bericht
26  van 26 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Saaie race, maar gelukkig een keer niet de eeuwige Vettel-story.
userIcon
Lewis en Jenson
Hoeveelste is schumi beeindigd?
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 15:48 schreef xaban06 het volgende:
Hoeveelste is schumi beeindigd?
Als je de laatste alinea even leest, dan weet je het...
man Peterselieman (Eindredactie Sport) 13-11-2011 @ 15:52 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 15:48 schreef xaban06 het volgende:
Hoeveelste is schumi beeindigd?
Zevende
man Fir3fly (Spellingcontroleur) 13-11-2011 @ 15:55 fotoboek no homepage
userIcon
Zo jammer dat Ferrari het zelf verpestte, Alonso had kunnen winnen .

Leuke race, op naar Interlagos.
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 15:55 schreef Fir3fly het volgende:
Zo jammer dat Ferrari het zelf verpestte, Alonso had kunnen winnen .

Leuke race, op naar Interlagos.
wat hebben ze verpest dan ?
dit was gewoon het maximale, Ferrari op harde banden = ruk
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 15:55 schreef Fir3fly het volgende:
Zo jammer dat Ferrari het zelf verpestte, Alonso had kunnen winnen .

Leuke race, op naar Interlagos.
Op basis van wat??? waar heeft hij 8 seconden laten liggen??? die ene seconde in de pits acter die HRT of die 2 seconden met de wat mindere stop? Dat zijn er 3 en niet de 8 die hij nodig had achter Hamilton en dan weten we niet eens zeker of Hamilton de laatste ronden wel 100% heeft gegeven aangezien dat niet meer nodig was.

Ik denk dat Hamilton wel had gewonnen, maar dan alleen maar dankzij het uitvallen van Vettel natuurlijk.... die had er zo ook weer minimaal 5 seconden voor gezet als het er al niet 15 waren geweest....
userIcon
Geen evenaring van het record van aantal overwinningen in één seizoen dus voor Vettel. Al had die het wel gehaald, dan had die er één wedstrijd meer voor nodig gehad, nu dus helemaal niet meer. Jammer voor Vettel, hopelijk volgend seizoen een spannender seizoen

Hopelijk wel een mooie laatste race op Interlagos met een overwinning voor Alonso
man Fir3fly (Spellingcontroleur) 13-11-2011 @ 16:09 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 16:04 schreef Xtr3mE het volgende:
[..]


wat hebben ze verpest dan ?
dit was gewoon het maximale, Ferrari op harde banden = ruk
Eerste pitstop. Gat tussen Alonso en Hamilton was ongeveer een seconde, Alonso was op dat moment veel sneller. Als ze hem nog een ronde door hadden laten rijden had hij er voor kunnen komen.
userIcon
Mooi circuit..
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 16:09 schreef Fir3fly het volgende:
[..]

Eerste pitstop. Gat tussen Alonso en Hamilton was ongeveer een seconde, Alonso was op dat moment veel sneller. Als ze hem nog een ronde door hadden laten rijden had hij er voor kunnen komen.
Dat weet je niet. op nieuwe banden had Hamilton ook de voorsprong kunnen uitbreiden, zeker als Alonso niet 1 maar 2 ronden later had gepit.
man Fir3fly (Spellingcontroleur) 13-11-2011 @ 16:14 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 16:13 schreef karstw het volgende:
[..]


Dat weet je niet. op nieuwe banden had Hamilton ook de voorsprong kunnen uitbreiden, zeker als Alonso niet 1 maar 2 ronden later had gepit.
Naar alle waarschijnlijkheid niet, Alonso reed een 1:45 op z'n oude banden terwijl Hamilton's eerste rondjes uit de pits 1:46 waren.
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 16:12 schreef Tism het volgende:
Mooi circuit..
Alles er om heen misschien wel, maar qua race vind ik het nog steeds helemaal niks.
userIcon
Alhoewel dit een weinig boeiende race was, is het wel een goede voorbode voor het aankomende seizoen. Hamilton weet weer te winnen, Vettel is niet onverslaanbaar (als de auto even niet meewerkt), Alonso krijgt eindelijk weer wat snelheid in de auto en Webber laat zien dat hij iig nog wel heel snel kan rijden, ook al doet de plaats er niet zo meer toe.

Hopelijk krijgt het seizoen in Brazilië nog een spetterende afsluiting
man Fir3fly (Spellingcontroleur) 13-11-2011 @ 16:20 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 16:15 schreef the_gamemaster het volgende:
[..]
Alles er om heen misschien wel, maar qua race vind ik het nog steeds helemaal niks.
Beter opletten dan maar.
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 16:15 schreef the_gamemaster het volgende:
[..]
Alles er om heen misschien wel, maar qua race vind ik het nog steeds helemaal niks.
Ja, allemaal deden ze wat ze moesten doen, af en toe ff sturen.. ik zat ook niet echt op het puntje van mijn stoel..
Eindelijk een keer géén vettel-vingertje! maar valt vettel een keer uit, staat hij nog eerste! (bij de uitvallers dan)

Verder een niet erg boeiende race, maar beter dan de gemiddelde race dit seizoen...
userIcon
Ben halverwege in slaap gevallen. Ik ben hartstikke blij dat Hamilton gewonnen heeft, die heeft het de laatste tijd nogal te verduren gehad en van die PussyCat Doll af is. Mooie 2e van Alonso. Raar geval van Vettel, uitkomen van de 1e bocht zag ik de auto op de curve al onstabiel worden.
Wat me wel irriteert van de BBC, ondanks dat ze altijd goed commentaar geven, is dat alleen ze niet, wel op papier, tijdperken met elkaar moeten gaan vergelijken met elkaar. De tijd van Senna, Prost, Piquet, Mansell, Gilles Villeneuve absoluut maar dan ook absoluut niet met elkaar vergelijken. Zet bijvoorbeeld Vettel in de Renault van Rene Arnoux dan schrikt ie zich het leplazarus of zet Alonso in de Ferrari van Gilles Villeneuve. Die machines zijn niet te vergelijken met elkaar. De JPS Lotus van Ayrton Senna had in kwalificatietrim geloof ik rond de 1200pk, zonder traction control, zonder stuurbekrachtiging of wat voor hulpmiddel dan ook. BBC moet alleen daarmee ophouden vind ik! Verder toppie en mooi dat McLaren 1e en 3e is geworden. Wat zit dat ding er mooi uit met zonsondergang.
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 16:20 schreef Tism het volgende:
[..]
Ja, allemaal deden ze wat ze moesten doen, af en toe ff sturen.. ik zat ook niet echt op het puntje van mijn stoel..
Ik was halverwege in slaap gevallen
Gelukkig is er GP2, daar wordt tenminste nog gevochten en gebeukt om een plaatsje. Het wordt saaier en saaier en saaier met de jaren.
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 16:20 schreef Fir3fly het volgende:
[..]

Beter opletten dan maar.
Ik geef toe dat ik daar moeite mee had, maar vertel mij maar eens wat er zo leuk was aan deze race.

Het is hier dom achter elkaar aan rijden. Bijna geen mogelijkheden voor mooie inhaalacties. En het enige spannende momentje was of Alonso eerste kon blijven. Maar dat werd het ook niet aangezien Ferrari, buiten het eventuele tijdverlies achter de HRT, 1,5-2 seconden meer nodig had dan gemiddeld voor 4 bandjes.

Als ik iets gemist heb mag je het zeggen.
userIcon
Wat zit er eigenlijk voor nieuwswaarde aan deze ongein? Een zooitje onvolwassen malloten in race-autootjes. Nou, jippie.
man Fir3fly (Spellingcontroleur) 13-11-2011 @ 17:02 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 16:42 schreef the_gamemaster het volgende:
[..]


Ik geef toe dat ik daar moeite mee had, maar vertel mij maar eens wat er zo leuk was aan deze race.

Het is hier dom achter elkaar aan rijden. Bijna geen mogelijkheden voor mooie inhaalacties. En het enige spannende momentje was of Alonso eerste kon blijven. Maar dat werd het ook niet aangezien Ferrari, buiten het eventuele tijdverlies achter de HRT, 1,5-2 seconden meer nodig had dan gemiddeld voor 4 bandjes.

Als ik iets gemist heb mag je het zeggen.
Zo'n beetje alle inhaalacties? Webber vs Button, Buemi en Di Resta etc etc. Genoeg ingehaald vandaag.
Stel pessimisten hier weer. In plaats van te zeiken over van alles en nog wat, kan je ook gewoon kijken naar de mooie dingen uit de race. Blijft Hamilton voor op Alonso? Wat gaat Webber doen met z'n aparte tactiek? De prachtige inhaalactie van Kobayashi op twee HRT's tegelijk etc.
userIcon
quote:
Op zondag 13 november 2011 @ 17:44 schreef Godafoss het volgende:
Stel pessimisten hier weer. In plaats van te zeiken over van alles en nog wat, kan je ook gewoon kijken naar de mooie dingen uit de race. Blijft Hamilton voor op Alonso? Wat gaat Webber doen met z'n aparte tactiek? De prachtige inhaalactie van Kobayashi op twee HRT's tegelijk etc.
Hamilton had 3 seconden toen hij de pits in reed, Alonso kwam dus gewoon te kort en zou niet eerste blijven. Zelfs als Alonso wel voor Hamilton was gebleven dan was Hamilton hem wel voorbij gegaan met DRS.

Webber had geen speciale tactiek, hij deed gewoon een pitstop meer en dat leverde hem vanaf P4 P4 op.

Erg knap dat Kobayashi twee HRT's inhaalt, maar Kobayashi hoort helemaal niet achter twee HRT's te rijden.
26  van 26 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 13/05 [Upd] Zwaargewonde bij brand in pits Williams F149
» 13/05 [F1] Uitslag Grand Prix van Spanje40
» 22/04 [F1] Uitslag Grand Prix van Bahrein28
» 15/04 [F1] Uitslag Grand Prix van China29


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden